Zapuštění a zastřešení bazénu - návod

Od: Datum: 09.04.12 20:42 odpovědí: 6 změna: 29.05.14 14:47

Dobrý den, prosím o radu jaký postup zvolit při zakopání nadzemního bazénu typ Azuro 5,5 x 3,7? Na dno stačí dát písek nebo musí být beton... okolo stěn nopkovou fólii, polystyren, obetonování...? Postup ani zkušenosti jsem nikde nenašla. Vzhledem k ceně zastřešení chceme zhotovit svépomocí... dřevěnou konstrukci + prosvětlovací desky. Musí být nějaké povolení nebo tak něco od stavebního úřadu? Děkuji za rady a případné foto.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ellin*
Datum: 09.04.12 20:50

My máme napůl nadzemní a půlku podzemní, na dno jsme dali písek a udusali dusadlem, potom konstruktéři nám tam dali nějakou silnou fólii. Základy jsme udělali větší a kolem bazénu jsme dali nopkovou fólii a zalili betonem, ten musíte dát i kolem opěrných částí, které budou držet bazén...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: prosklenocz
Datum: 10.04.12 19:13

Dobrý den,

přesně jsme schopni Vám zodpovědět druhou část otázky, tedy zda potřebujete stavební povolení na danou stavbu. Povolení ani ohlášení stavby nepotřebujete na bazén do 40 m2 plochy. Stejně tak není zapotřebí stavebního povolení ani ohlášení ke stavbě do 25 m2 a do celkové výšky 5 m, což je uvedeno ve stavebním zákoně (odkaz: http://www.mmr.cz/CMSPages/Ge…9-2470-4bc0-a9b3-a6ba252456e7 ). Co se tedy Vašeho projektu týká, pak máte zřejmě zelenou. Zkontrolujte si však ještě, zda-li nejste vázáni břemenem nebo jiným omezením, např. na základě územního rozhodnutí ve Vaší lokalitě. Jakoukoliv výstavbu také může zkomplikovat např. vedení vysokého napětí, pokud by takové vedlo přes území vašeho pozemku (zde jsou totiž ochranná pásma a nelze v nich realizovat jakoukoliv výstavbu).

Ohledně usazení bazénu - záleží na Vás, jak kvalitně jej chcete mít usazený. Rozhodně počítejte s tím, že podloží může pracovat (např. spodní voda, pohyb zeminy apod.). Záleží také na charakteru pozemku (rovinatý či svahovitý, jaký materiál tvoří podloží apod.). Bližší informace by Vám mohla sdělit specializovaná firma, která se ukládáním bazénů zabývá, popř. výrobce či prodejce bazénu.

Máte-li zájem, můžeme Vám zhotovit nabídku zastřešení v dřevěné či ocelové konstrukci.

Proskleno@seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobrak*
Datum: 10.04.12 19:47

Na tvém místě bych šel do takzvaných Vítkovických plechů (modrých) ,do země s nima můžeš jít až nadoraz a boky můžeš zasypat klidně hlínou ,dno vybetonovat ,filtraci dokoupit třeba v Mantfildu v akci.6 kusů plechu je dostačujíci (můžeš dát klidně víc) Takový bazén přežije tebe i tvé děti *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: peko
Datum: 10.04.12 21:55

Musí se tedy betonovat? Někdo dává kvůli tepelným ztrátám okolo plechu polystyrén jiný nopkovou fólii někdo to zas neřeší vůbec.

to proskleno: zastřešení bude mít cca 35 m2, tak to asi bude něco potřeba... Již jsem na vaši nabídku koukala dříve, ale cenově je to mimo mé možnosti. Zastřešení bude 7 x 5 m výška u krajů 2m. Žádné břemeno na pozemku naštěstí nemáme a podloží je jílovité, tak by to snad nemusel být problém.

to dobrak: vítkovské plechy jsem zvažovala před dvěma lety, když jsme pořizovali bazén... vyhrál již zmíněný plechový s fólií, bylo to jednodušší řešení. Nyní je jako nadzemní, ale chtěli bychom ho dát do země a zastřešit.

Od: prosklenocz
Datum: 11.04.12 10:28

Pro kvalitu usazení bazénu bychom doporučili betonování. Jestliže bazén bude vyhřívaný, pak bychom doporučili obložit jej polystyrenem.

Ohledně povolení - pokud bude mít stavba Vámi zmiňovaných 35 m2, pak je nutné ohlášení, k čemuž potřebujete vyjádření sousedů, zda-li k Vámi navrhované stavbě nemají námitky. Tedy laicky řečeno - sepíšete papír, na kterém uvedete, že Vy (majitel konkrétní nemovitosti) ohlašujete stavbu přístřešku bazénu o rozloze 35 m2 a výšce 2 m a prohlásíte zde, že sousedé nic nenamítají k této Vaší stavbě. Pro hladký průběh úředního jednání na místně příslušném katastralním úřadě bychom Vám doporučili, abyste souhlas sousedů měla podepsaný na papíře a přiložila jej k ohlášce jako přílohu. Každopádně počítejte s tím, že ze zákona mají Vaši sousedé 15-ti denní lhůtu na vznesení námitky proti ohlášené stavbě od doby jejího ohlášení na úřadě. Vše podstatné naleznete v §104 Stavebního zákona (viz dřívější odkaz).

Zastřešení 35 m2 plochy: pamatujte na to, že se jedná o již docela velkou plochu. Při stavbě zastřešení tedy již musíte více počítat s povětrnostními vlivy, zejména vítr a v zimním období sníh. Kombinace velkého větru s vrstvou mokrého sněhu na střeše je pro stavbu nejvíce náročnou zkouškou odolnosti. Naší letošní novinkou je zasklívání střech dřevěných pergol. Díky pokročilé technologii pak lze umístit prosklené tabule (polykarbonát apod.) přímo mezi pergolová prkna. Konstrukce tak je finančně již méně náročná. Zítra bude dokončena stavba s touto technologií zastřešení. Pokud byste měla zájem, během zítřejšího dne Vám můžeme zaslat detailní fotografie takové stavby spolu s vypočtenou předběžnou cenou stavby.

Mějte však na paměti, že dřevo má kratší životnost než např. žárově zinkovaná ocel, tedy potřebuje daleko větší péči.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mlinek*
Datum: 29.05.14 14:47

Zakopávat nadzemní bazén bych nedělal. Nechcte si udělat bazén od nějakej firmy, máte nato zárukou a bez starostí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.