Změna trvalého bydliště

Od: Datum: 09.12.12 14:38 odpovědí: 2 změna: 09.12.12 15:12

Dobrý den. Bydlím v podnájmu v jiné městké části, kde se mi opravdu líbí a chtěl bych tu v blízké budoucnosti zůstat. Majitel domu nesouhlasí s nahlášením trvalého bydliště, tak bych se chtěl zeptat na podrobnější informace získání TP na obecním úřadě.Zatím jsem hlášen u rodičů, kteří však dům prodávají a musím se do týdne odhlásit. Jako nejrozumněnjší a v podstatě jediná volb mi vychází nahlásit trvalé bydliště na úřadě městké části, kde jsem doposud trvlé bydliště měl. Nevím však jaké k tomu náleží povinnosti a jak je to složité. Na internetu jsou informace roztříštěné, navíc se zákony co chíli mění. Mohl by mi poradit někdo, kdo s tím má osobní zkušenost?
Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mkat®
Datum: 09.12.12 15:10
avatar

Najidealnejšie je zajsť na urad osobne.Tam vam to musia vysvetliť.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.12 15:12
avatar

Vy se odhlásit nemůžete. Musí Vás odhlásit vlastník domu (tedy rodiče). Musí zajít na ohlašovnu příslušného úřadu a nahlásit, že se v domě nezdržujete a nebydlíte tam. Proběhne správní řízení a po jeho skončení budete přehlášen na adresu tohoto úřadu ( tedy v místě dosavadního trv. bydliště).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.