Jak funguje topení - kotel

Od: Datum: 09.12.12 14:11 odpovědí: 5 změna: 10.12.12 09:18

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jestli někdo neví jak funguje topení přes kotel. Celkem s tím bojuju a nevím si vůbec rady.

Kotel je Buderus http://kotle.heureka.cz/buderus-logamax-u052-24k/

Termostat http://www.pemtrade.cz/regula…oje-buderus-logamatic-cm707b/

Mám pocit, že si kotel dělá co chce.

Uvedu příklad: Na termostatu mám nastavenu teplotu 23stupňů. Jakmile je teplota dosažena a zobrazena na termostatu tak podle mého názoru by měl kotel vypnout a čekat na sníženi teploty 22,5stupňů. Přitom kotel neustále po cca 2minutách se zapíná a vypíná. Nebo se pletu? Radiatory mám nastavené mezi 3-4. Existuje nějaká tabulka, která určuje, že stupnice 3 na radiatoru je třeba 21stupňů? Potřeboval bych vytápět podle místností(ložnice 21, obyvák a kuchyň 23, pracovna 23). Jen nevím jak toho dosáhnout. Příjde mi, že momentálně letí jen peníze z okna :(

Moc děkuji za odpověď

Dan


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: drejdl*
Datum: 09.12.12 14:31

Kotel vytápí regulovaně jen tu místnost, kde je umístěn termostat. Ostatní místnosti lze regulovat termostatickými hlavicemi na tělesech. Podle mého názoru byste měl mít v místnosti, kde je termostat, mít otevřené ventily do těles naplno, tedy pokud tam máte termostatické hlavice, tak na 6. Na kotli byste měl mít nastavenou teplotu topné vody, pokud máte tzv. turbo-kotel, čili kondenzační, tak asi na 52-53°C. Termostatická regulace pracuje s určitým přesahem, čili pokud je termostat nastaven na 22°, může se kotel zastavit až při 22,5°. Rachlé zapínání a vypínání kotle může být způsobeno i tím, že máte přivřené ventily na tělesech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.12 14:49
avatar

Tzv. turbo kotel není automaticky kondenzační kotel.

To jaká je ideální teplota topné vody v systému zálěží na navržených a vvypočítaných parametrech kotle, potrubí a těles..(i čerpadla samozřejmě).

S ostatním bych celkem souhlasil.

"Svůj" systém topení je potřeba znát a naladit dle svých potřeb a požadavků, to za Vás nikdo neudělá.

Aby to bylo možné učinit, je třeba ssi přečíst pečlivě návod od zdroje tepla...a dtto od termostatu,záleží taaké na tom, zda se jedná jen o PT, nebo o ekvitermní regulaci.

To čemu odpovídají stupně na TH je záležitostí jednak konkrétní značky hlavice a také dle typu hlavice..Orientačně 20stC odpovídá st.č.3, ale může to být i jinak..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolenc
Datum: 09.12.12 18:08

Je pravda že v místnosti kde je termostat jsem měl vypnutý topení, ale to jen z toho důvodu, že to je chodba velká cca 6m2 a je vytápěna z koupelny, ložnice i obyváku.

Tedy,

pustil jsem radiátor v místě termostatu naplno, ale pořád ohřívá. Jak jsem už psal v první zprávě. Zapne se, ohřeje, rozvede vypne. Za 2 min znovu.

Od: devill
Datum: 09.12.12 21:02

Ahoj ještě to může být takhle:

Máme nový termostat a ten cca každou minutu prověří teplotu v místnosti kde je a pokuď vyhodnotí odchylku od nastavené teploty asi 0,2 stupně celsia tak zapne, jede třeba minutu jen aby dohřál vodu a otočil ji v soustavě a takhle to dělá pořád :) když je třeba vytopit na větší teplotu tak topí třeba 5 minut až půl hodiny a pak si zase jen zapíná a vypíná jek potřebuje :) prý v mém případě je to v pořádku aby se eliminoval vysoká spotřeba plynu když yb hořel na 100% :) Třeba ti to poradí :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolenc
Datum: 10.12.12 09:18

Tak to mě trochu otevřelo oči, ale nechápu proč když je vytopeno na 23 a snížím teplotu na 22 tak to topí pořád Asi bude nejlepší si zavolat nějakýho pikolíka a ten mi všechno řekne :-D

Jestli je kotel turbo nebo něco vůbec nevím. Jsem tu v podnájmu a papíry od topení majitel nemá. Developer je k nezastižení a když už tak mu trvá měsíc než dojde a opraví špatnou izolaci(vlké rohy v místnostech)...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.