Co dát na čerpadlo?

Od: Datum: 09.12.12 06:27 odpovědí: 3 změna: 09.12.12 12:22
avatar

Dobrý den, mám ruční klikové čerpadlo. S hloubkou sání 5 m. S vývody 1". Čerpadlo mi nechce sát vodu ze 2 m a přitom je zalite. Nevíte, co by to mohlo řešit? V hobby marketu mi nebyli schopni nic doporučit. V práci mi kolegové říkali něco o "koši" na hadici, ale vůbec nevím, jak to vypadá, nemáte někdo odkaz/?. Prosím o nějaké nápady, aby čerpadlo mohlo sát vodu.

Děkuji za reakce,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: drejdl*
Datum: 09.12.12 07:36

Na sacím potrubí ve studni je sací koš. To je zařízení, které brání vstupu větších pevných částic do sacího potrubí a hlavně je v něm zabudována zpětná klapka, která se vahou vody v potrubí uzavírá. Tím zůstává voda v sacím potrubí, i když nečerpáte vodu. Je třeba zkontrolovat funkci zpětné klapky tím, že odmontujete pumpu, zalijete přívodní trubku vodou a sledujete, zda voda nemizí zpět do studny. Pokud ano, je špatná funkce zpětné klapky v sacím koši a je ho třeba vyměnit. Pokud bude funkce sacího koše správná, je chyba v čerpadle - většinou špatná těsnění, zkontrolujte i těsněněí mezi čerpadlem a přírubou přívodní trubky, jestli se tudy nanasává vzduch.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kjanik112*
Datum: 09.12.12 11:14

Dopřejte si pohodlnou obsluhu. Místo kolena, které vede z trubky do čerpadla, dejte T kus kolmo vzhůru. Z boku T kusu je přívod do čerpadla. Do něj shora zašroubujete kolmo ventil a do něj vsuvku, na níž je shora navařen ocelový plechový trychtýř např. ze dvojky plechu-zhotoví každý kutil-zámečník. Potom otevřu kohout a do trychtýře liji vodu tak dlouho, až se trubka i čerpadlo zalije vodou. Hned také vidím, zda voda někde neuniká. Jestli-že neuniká, zavřu kohout a čerpám. Není nad pohodlí!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: technoman*
Datum: 09.12.12 12:22

Sací koš Pirát 1" Má zpětný ventil.

http://www.nejlepsiceny.cz/tema/saci-kos.html

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.