1xKondenzační kotel Baxi vs vlhko v domě

Od: Datum: 21.03.12 12:06 odpovědí: 12 změna: 31.12.15 18:36

Poraďte prosím, bydlím v cihlovém domě, 6 let jsem měla na vytápění kotel Proterm se zásobníkem, poté mi byl vyměněn na kondenzační turbo kotel Baxi, od té doby, mám neúnosné vlhko doma, v zimě při denním topení mi po oknech tekla voda, ale tak hrozně, že z parapetu teklo na zem, vlhkost se mi dostala i mezi skla (jsou to stará dřevěná okna), dřevo nasálo vodu a nedalo se ani zavírat. Prosím o radu, co je špatně, rozhodně se mi vlhkost tvoří z kotle, ale jak se toho zbavit? je to vadný kotel, nebo je špatně seřízený nebo prosím jak se tohoto problému zbavím?*zed*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.12 14:58

Tak předně kotel je zapojen tak jak má být, komín odpovídá,předpisům o odvodu spalin ,kondenzovaná voda jeodvedena do odpadu když máte vše udělané správně tak původcem vlhka nemůže být kotel neb je spalinová komora oddělená od okolního prostředí v bytě(plynový spotřebič typu C) uzavřená spalovací komora.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laula*
Datum: 21.03.12 15:34

kondenzovaná voda je odvedená do odpadu? do odpadu nic odvedeného nemám, mám baxi ecofour, u toho minulého Protermu jsem měla hadičku do odpadu, teď nemám nic odvedeno z kotle.

Datum: 21.03.12 16:13

Z názvu kondezační kotel je jasné že v kotli při přeměně spáleného plynu v teplo vzniká při ochlazení spalin ve výměníku tepla, pod rosný bod voda a tahle voda (kondenzát) musí být někam odvedena.Kotle mají uvnitř sifon podobá se sifonu pod umyvadlem to kvuli tomu aby vznikla vodní zátka po naplnění sifonu začne voda vytékat hadicí ven a ta hadice má být vyvedena z kotle do odpadu, pokud to nemáte tak by kondenzát vytékal na podlahu a nebo nemáte kondenzační kotel protože kotle od baxi řada kondenzační je Nuvola ,Luna,Prime. Ecofour F je obyčejný turbokotel s průtokovým ohřevem vody,tak z něho žádná voda vytékat nemůže není kondenzační.Ve vaší první otázce jste mne uvedla v omyl ,neuvedla jste přesný název kotle.:)Pokud máte vyveden komín na fasádu a to musíte jinak by kotel nefungoval tak nemůže být původcem vlhkosti v bytě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laula*
Datum: 21.03.12 17:42

omlouvám se za špatné uvedení názvu - popřípadě typu, jsem zoufalá "ženská" *houpy*která hledá pomoc všude.

Plynař, jestli ho tak můžu označit (přešel z praček na kotly, protože nikdo nechce opravit pračku, místo aby mi předešlý kotel opravil, tak mi ho rovnou vyměnil za jiný, protože opravovat neumí a nechce řekl) co ho montoval a následně se byl podívat na můj 1. problém což byl únik plynu, řekl že v kotli je vysoká kondenzace - čímž jsem ho pochopila teda mylně že je kondenzační, ale nechápe že by unikala pára pryč, jedině prý reklamovat jako vadný , ale on už 12 jich namontoval a jsem první kdo má problém.

Opravdu nic jiného se v bytě nezměnilo, větrám a topím hodně, teplotu na vodu mám nastavenou 50 a na topení 60. Vidím že se v problematice orientujete, tak nemůže být nějak uvnitř špatně nastaven?

Ten můj plynař tady poslal kominíky, že asi chybu udělali oni nebo mám v komíně holuba (plynař je fakt kutil šikula), kominíci dorazili, ale smáli se že u tohoto typu kople oni chybu neudělali, že tah má. Vlhké jsou prý splodiny ale ty se mi rozhodně do bytu nevracejí a tak jsem pořád na začátku hledání jak můj problém odstranit :( vidím to tak na odstěhování se, protože to je tak nepříjemné až hrůza. Samozřejmě vím, že když jsem kdysi u starého kotle dala k topení sušák s prádlem, tak jsem měla taky okna vlhké, ale tak max 5 cm dole, né po celé ploše skla, a navíc poté i mezi skly. Letos jsem si prádlo na sušák ani nedovolila dát. Nemám odkud by se mi vlhkost brala. Bydlím sice pod střechou, už jsem byla i tam, zda tam není mokro, vlhko, ale nic.

Kotel umí velice rychle natopit, když byly velké mrazy, opravdu rychle vytopil, ale takové nedýchatelné dusno, což je maličkost oproti tomu problému s vlhkostí. Jsem tak zoufalá, pokud by vás ještě nějaká možnost napadla, budu moc ráda za jakoukoli radu.

Děkuji

Datum: 21.03.12 18:37

Docela vás chápu ještě se zeptám pro upřesnění kotel je turbo nebo přirozený odtah do komína.Nejlepe by bylo zajistit trvalé odvětrání prostoru bytu,Ale kde se ta vlhkost bere to bude těžké najit co sousedé neprovozují pod vámi prádelnu nebo výrobnu knedlíků.Nechal bych si udělat odvětrání přes stěnu nebo využít odtah v koupelně.Jinak se budete muset poohlédnout po jiném bytě

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laula*
Datum: 22.03.12 20:28

kotel je turbo! odvětrávání přes stěnu nepůjde, kotel je v koupelně, z koupelny vedou dveře na WC a až tam je okno a venkovní stěna. Dokonce po kachličkách v záchodě mi taky ta voda tekla :( jako po těch oknech.

Dost páry je v koupelně při koupání, sprchování, ale poté pak větrám. Právě u toho starého kotle ani při tom koupání nebylo tolik páry, nevím jeslti je to tím, že ten nový je průtokový a ten byl se zásobníkem, nerozumím tomu vůbec.

Datum: 21.03.12 21:26

A těch 6 let, co jste měla ten Protherm tam žádná vlhkost v bytě nebyla?

doplněno 21.03.12 21:30:

To by vypadalo skutečně na to, že část spalin z kotle utíká do bytu, kde se z nich sráží voda a mimo to způsobují to dusno (vysoká koncentrace CO2 v ovzduší bytu). V tom případě by byl malý komínový tah.

doplněno 21.03.12 21:39:

Pokud je to turbokotel s odvodem spalin a přívodem spalovacího vzduchu přes zeď do fasády domu, tak nechte překontrolovat tu dvouplášťovou trubku, zda není zdeformovaná (neopatrná montáž) nebo přicpaná (nějaký vtipálek nebo záškodník).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.12 15:04

TO aloisb: kdyby se vracely spaliny a nebo by byla děravá trubka odtahu spalin tak spalinové čidlo pošle kotel do poruchy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laula*
Datum: 22.03.12 20:31

právě že u toho Prothermu žádná vlhkost v bytě nebyla, krásný suchý byt a ti co vykládali o plíšni jsem nechápala co dělají :(

kominíci mi půjčili jejich měřič na splodiny a celý jeden den jsem to měřila, a bylo to dobré. takže fakt nevím ale kdyby to šlo nějak vyřešit ...

Datum: 22.03.12 20:40

To machp: se zaptám blbě, a nemůže to být tím, že předešlý kotel jak tomu občas bývá si bral vzduch z bytu (koupelny) a tak nějak ten byt vyvětral, a současný kotel má přiveden vzduch z venku a tedy nevyvětrá zhola nic?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirka28*
Datum: 31.12.15 14:47

Dobrý den,

mám ten samý problém, bavila jste se toho? Co bylo příčinou?

Děkuji za odpověď

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koo
Datum: 31.12.15 18:36

Jestli jste měli před tím kotel napojen na obyčejný komín a vlhko nebylo ,a ted máte turbo kotel, a vlhko máte tak je to tím,že turbo kotel neodsává z koupelny žádný vzduch jako obyčejný kotel bez turba,který jste měli před tím.Zbývá jen více větrat nebo namontovat do koupelny ventilator.Komín u turbo kotle je totiž dvojitý a tudíž nasává vzduch i odsává spaliny v jednom

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.