Odpad z myčky natéká do pračky

Od: Datum: 18.03.12 10:39 odpovědí: 11 změna: 16.06.15 10:12

Zdravím,

odpad k pračce a myčce máme nově vlastními silami udělaný tak, jak je vidět na obrázku: http://img851.imageshack.us/img851/6119/odpad.jpg

Jenže když se pustí myčka, tak potom třeba cca 2 litry odpadu natečou do pračky. Né vždy, pouze někdy. Myslel jsem, že se o tento problém postarají ty pračkové sifony. Ty jsou oba čisté, nejsou zanesené.

Tak prosím poraďte co s tím


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.12 10:49
avatar

Vše je ve špatném návrhu odpadových trubek.Hlavní odpad by měl mít průměr aspoň 5 cm.Případně připojit všechny syfony do jednoho místa na hlavní odpadní trubce,ne jak to máte teď,že se zahltí odpad z dřezu a voda se pak vrací.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.12 11:20

Ono se to nezdá, ale kutilství v odpadech je ještě větší zlo než v přívodech vody. Počkejte si na instalatera a martinacakla oni Vám to řeknou přesně, každopádně já co by kutil amatér bych tam viděl odbočky 67st do toho koleno 30st otočeno směrem nahoru, a pak klasický podomítkový pračkový sifon (případně koleno 90st a ten sifon co tam máte) dle situace ještě nakonec přisávací klapku.

Jinak řečeno ta přívodní trubka by šla rovně a z ní odbočky směrem nahooooooorrrruuuuu a nakonec dvě kolena 45st co nejvíce nahoru rovná trubka a do ní ta přisávací klapka.

doplněno 18.03.12 17:44:

To instalater jsem rád že máme stejný názor:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 18.03.12 17:05

Zdravím. Tak jsem se opět pobavil. Ale teď jak to řešit , aby byla aspoň trošku jistota , že to bude odtíkat jak to má. Budu postupovat směrem od zdi. Prvně HT50 šteft . ( prostě zakrátit trubku tak , aby jsme se dostali za napouštěcí ventil) pak HT odbočka ( NÉ tečko) 50x40otočená nahoru a do ní redukci na 32. Do redukce vsadit kolínko 32 a do něho teprve pračkový sifon . To samé opakovat znovu na sifon od myčky . A teprve potom napojit dřez. Tam nevím jak si můžeme dovolit jít s výškou . Pokud můžeme jít nahoru , tak bych mazi odbočku na myčku a dřez vsadil ještě kolínko( třeba jenom 30 st. ) , aby se nám nevracela voda do dřezu. Pokud chceš investovat , tak by největší frajeřina ještě byla vsadit dřez také podobně na odbočku a napřímo potom pokračovat kolímkem 50 x90st .Otočeným nahoru . Do kolínka 50 šteft a do toho přivzdušňovací hlavici. Na 50 trubku existují originální příchytky , kterýma se to kotví na zed´. Jinak rada pro všechny co to čtou. Tydlety nadomítkový sifony nekupovat v chromu , ale v bílé barvě. U chromových se vibracemi povolují víčka. Pokud to jen trošku jde a když se chce tak to jde se vyhněte flexibilním sifonům od umyvadel ,dřezů ,sprch. Není nad starou klasiku. Hodně zdaru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.12 17:25
avatar

zkuste to téčko s připojením odpadu pračky pootočit nahoru. Jestli je přilepené nepůjde pootočit, pak zavolejte instalatéra, ať ho pootočí on.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 18.03.12 17:43

Pro figurek . tyto odpady HT otočit jdou , ale když se podíváš na obrázek , tak on odpadem z pračky a myčky ,, krmí" sifon od dřezu a ještě k tomu flexibil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.12 20:27
avatar

Jsem to taky mohl napsat hned, já bych na vašem místě zavolal instalatéra, ať vám ty odpady předělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blop*
Datum: 19.03.12 23:19

Tak tedy děkuji za rady, zvláště uživateli instalater! Nějak se do toho brzy dám.

Datum: 20.03.12 18:59

Sice je to na mě moc matematiky, ale jinak je to šikovnej kluk, já to říkám pořád. *pivo* Chce to u toho odpadování přemýšlet, aby se vám voda všemožně nevracela apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.12 19:30

Sice jste si tady hezky popovidali, ale uplne zbytecne ho to nechavate predelavat, jediny, co je spatne je ten husi krk do drezu napojenej jeste k tomu do T a ne do sikme odbocky, to ostatni je funkcni. Jeho problem je ten, ze se mu vraci voda od mycky do pracky a to je mozny v tyhle sestave jedine v pripade, ze se v tech sifonech nekdo vrtal a vyndal kulicku a nebo na ni zapomel dat zpatky tu pruzinu a nebo ze se kulicka zasekava na nejakem bordelu, treba zustali cucky pri vypousteni pracky pod kulickou prackoveho sifonu.

doplněno 20.03.12 19:31:

I u ty pracky by neskodila sikma odbocka, tu jsem prehlidnul.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 20.03.12 20:14

Pro - pecenkav - kdyby jsi se podíval pořádně , tak on ten flexibil má napojený do odbočkya né do téčka. . O kuličkách v sifonech víme , ale také víme , že nejsou dokonalé. Propouští. A nebo jak ty podotýkáš , může tam být bordel. Ale budeš to po každém praní čistit? Je třeba se v těchto problémech dívat trošku dopředu. Proto jsme měli dříve pětiletky a desetiletky. Dnes už jen oči pro pláč. A jak podotýká správně kolega Repkin Cituji ,, Chce to u toho odpadování přemýšlet, aby se vám voda všemožně nevracela apod." Prostě není problém s kterým si já mladý komunista nevím rady. Krásný den

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kucerova
Datum: 16.06.15 10:12

Vážený pane Pečenka,

máme ten samý problém a už dlouho se s tím trápíme a asi jedině Vy jste trefil hřebíček na hlavičku.

Neustále nám natékala špinavá voda z dřezu do myčky, zavolali jsme instalatéra, celé předělal a vše fungovalo víc jak rok bez problému. V sobotu se nám znovu objevila špinavá voda z dřezu na dně myčky, to už jsem myslela, že mě odvezou s infarktem*sok*. Manžel oddělal to malé víčko (není v tomto oboru žádný odborník) vyndal pružinku a pootočil "nějakou" kuličkou, trošku natáhl pružinku a fungovalo bez problému 1 den, pak opět voda v myčce. Takže jsme usoudili, že je třeba koupit (doufám, že půjde koupit) celý takový ten maličký "odpadek" s tou pružinkou a kuličkou. Myslíte, že to pomůže?

Mějte se hezky a děkuji za odpověď. J. Kučerová

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.