Vyrovnání podlahy,koupelna sifon v koupelně

Od: Datum: 11.03.12 12:30 odpovědí: 30 změna: 05.03.15 22:08

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak nejlépe vyrovnat podlahu v koupelně. Nějaké návrhy mimo nivelačky /ještě jsem s ní nikdy nedělal/ napadlo mě možná to bude znít jako úplná blbost /ještě jsem to nezkoušel/ možná už někdo ano :

rozmíchat flexibilní lepidlo do tekoucího stavu a vylít jako nivelačku, samozřejmě před vylitím penetrace /nerovnost cca 1cm/ jak se lepidlo bude chovat po vytvrdnutí? jde to takhle udělat?

Druhá věc co by zajímalo zda dělat nebo nedělat sifon uprostřed místnosti v koupelně. Vývod /odpad/ k sifonu mám nachystaný, ale nevím jestli radši sifon nedělat /schovat pod dlažbu/ kvůli zápachu atd. Pračka v koupelně nebude, dělal bych ho jenom pro jistotu kdyby praskla hadička k umyvadlové baterii nebo tak něco. Co jsem se takhle díval na rekonstrukce koupelen nikde jsem neviděl, že by to někdo dělal.

Děkuji za Vaše odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.12 12:35

Rovnat lepidlem lze, ovšem rozdělaným dle návodu, tedy husté a stáhnout latí. Řídké lepidlo po zaschnutí popraská a oloupe se.

Vývod odpadu bez sifonu, bych si do koupelny nedal ani náhodou*bum*, jedině se sifonem a občas dolít odpařenou vodu.*hi*

Ohodnoceno: 0x

Od: mikimichael
Datum: 11.03.12 12:39

Děkuji za odpověď vývod odpadu by byl samozřejmě se sifonem, jedná se mi o to dolevání takže raději nedělat.

Co se týče stahování lepdla latí žadná hitparáda co?

díky Miki

Datum: 11.03.12 12:47

Když je podle čeho stáhnout tak to jde (například když je uprostřed lavór)*hi*

Datum: 11.03.12 12:57

no uprostře lavor není je v rozích tak nevím podle čeho stahovat tzn udělat platky...do kterých budu stahovat

Datum: 11.03.12 13:03

Jo jo asi tak nějak, anebo napatlám od oka lepidlo, položím přes něj igelit, na to kus dřevotřísky, vodováhu a gumovou paličkou porovnám*hi*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.03.12 13:06

to zní velice dobře ... :D

Datum: 11.03.12 13:28

Tak to bych chtěl vidět na vlastní oči jak tohle funguje. Nějak mi to neštymuje.

Datum: 11.03.12 12:51

A proč se bojíte samonivelačky? A s tou vpustí ... nemusíte to zalívat vřící vodou, jen prostě vodou aby "zápachová uzáverka" nevyschla. A pokud budete dělat vpusť, tak nevím jestli je na místě nivelovat... ke vpusti by asi měl být spád. Osobně jsem vpusť dát chtěl (v koupelně je pračka, dvě umyvadla a vana ve které se koupou děti, takže je po každém koupání 10 ltrů vody venku) ale moje půvabnější polovička to zamítla z estetického hlediska.

Datum: 11.03.12 12:53

to octan, nebyla řeč o vřící vodě ale o odpařené vodě:-P

Datum: 11.03.12 12:56

sorry... už to vidím

Datum: 11.03.12 13:01

mám právě stejný problém máme malou dcerku a druhé dítko je na cestě tak právě proto řeším jestli dělat vpusť /sifon/ nebo nedělat.Je mi jasně, že pokud ji budu dělat tak tam musí být spád.Jde mi o názory a o zkušenosti jiných *nevi*

děkuji za názor

Datum: 11.03.12 13:05

Jěště k tomu spádu, už jsem zažil vpusť bez spádu a bylo to vyloženě na to vyhrknutí většího množství vody.

Datum: 11.03.12 13:09

asi to udělám jak jste psal s tím igelitem a dřevotřískou a mírným spádem k sifonu. kolik lepidla aby neodpraskalo atd...bude stačit od toho 1cm do 0 /do zracena/?
Datum: 11.03.12 14:26

0-1 cm flexklebru by mělo fungovat:)

Od: instalater*
Datum: 11.03.12 13:25

Zdravím . Já bych použil samonivelačku. Pokud máš na to , aby jsi si obložil , tak zvládneš i to. Pokud né , tak ti samonivelačku udělá obkladač. Co se týče sifonu , tak to stále řešíme . Dnes se ještě všude dělá podlahové topení , tak to o to více vysychá. Když to někdo schovává pod pračku , tak to také není dobře - koroze pračky. Pokud je v koupelně sprchový kout , tak doporučuji nedávat vaničku , dlažbu ve sprcháči utopit a dát tam odtokový rošt. Pak se musí ještě ( takovým retardérem) umožnit vodě , aby tekla z koupelny do sprchy a né naopak. Nezabrání to vycákání vody z vany , ale v případě prasklé hadice to pomůže. Dříve se dělaly podlahové vpustě průchozí .Tekla přes ně třeba voda s umyvadla a dobře se také čistily trubky. Voda se v nich neodpařovala. Jak se pohybuji po stavbách , tak vpusť má asi 5% lidí. Ještě se setkávám s tím že podlahy v koupelně jsou vylité alhydritem - nedoporučuji. Přeji pěknou neděli

Datum: 11.03.12 13:42

Díky za odpověď.

Co se týče samonivelačky myslím, že to zvládnu /zatím delám vše sám/ aji obklady budu dělat sám.Není to zbytečné ji dělat pokud tam nechám tu vpusť /sifon/?Musím to vyspádovat k ní. Sprcháč jsem dělal zděnej na podlahu dlažbu a odpad /sifon/ mám v jednom rohu.

Co je to alhydrit.

Děkuji za odpověď a taky přeju hezkou neděli.

Miki

Datum: 11.03.12 13:47

Alhydrit je překlep, správně anhydrit a ten do koupelny vhodný není bo je na bázi sádry

Datum: 11.03.12 13:50

Čím jej tedy nahradit, aby to bylo stejně drahé i stejně pracné a ve výsledku stejně hladké?

Datum: 11.03.12 13:44

Proč nedoporučujete anhydrit?

Datum: 11.03.12 14:04

Anhydryt je jako sádra . Škodí mu vlhko . Já když jsem stavěl měl postavenou ledničku jenom na anhydritu a vzadu mně kapala voda . Když jsem ledničku potom oddělal , tak v zemi byla ,,vyžraná " díra. Nedej bože , aby mně někde teklo podlahové topení. Dneska už se to samé dělá i na bázi cementu. A je to super . Já měl udělaný podlahy v baráku 220m2 asi za 3 hodiny a perfektně rovné.

Datum: 11.03.12 14:30

Jak se to na bázi cementu jmenuje, jak se s tím pracuje, kdo to prodává, kolik to stojí?...prosím o více informací.

Datum: 11.03.12 14:31

Třeba mapey - utraplan*hej*

Datum: 11.03.12 14:38

Pro octan . Zkus se podívat na stránky firmy MORFICO s.r.o. Tam najdeš více informací. Přeji pěknou neděli

Datum: 11.03.12 15:29

Já měl namysli jestli je něco, co se aplikuje jako anhydrit... to znamená přijede firma, zalije mi 6cm vysokou vrstvu která zalije podlahové topení, vezme si 350,- za 1m2 a jede domů. Druhý den po tom chodím. To co jste tu psali vyžaduje partu betonářů, keří budou na stavbě týden chlastat a mezi tím položí 5cm betonu a pak přijede kamion který zalije 1cm cementové stěrky. Když sečtu cenu a práci, tak se pod litr na metr nevlezu a o čase celkové pokládky nemluvě.

Datum: 11.03.12 15:39

to octan, ale my celou dobu řešíme, tu otázku ouplně nahoře, jestli jsi chtěl někam zahnout tak jsi nám to měl říct, v dotazu bylo čím domáznout 0-1 cm. Na to partu betonářů netřeba. Takže pokud se ptáš zda bych ti na podlahovku v tvé skladbě doporučil beton pak řeknu né na to je dobrý anhydrit. Na otázku jestli jde udělat beton rovně odpovím ano jde.;)

Datum: 11.03.12 15:53

Omlouvám se za odbočení z původní otázky. Založím novou.

Datum: 11.03.12 15:44

octan - já myslel že to na těch stránkách mají. Nějak jsem to neprohlížel. Je to stejný jako anhydrit , ale je to na bázi cementu . Stejně se to i aplikuje. Přijede velký auto, kluci z toho natáhnou hadici do barákua lijou to do terčíků. Je to teď něco nového . Tak to tam nemusí být. Ale můžeš se tam dotázat.

Datum: 11.03.12 15:59

Mají, pokládá se to ve vrstvě od 2 do 20mm. Při vstvě 50mm by cena za met byla 1.700 bez dopravy - jen za suchou směs.

Datum: 11.03.12 14:25

Krom toho co píše instalater a má pravdu, tak anhydrit je od nějakech 3 cm nahoru.

Od: junek
Datum: 05.03.15 22:08

Dobrý den, nevíte někdo kolik stoji 1m2 anhydritu,? Potřeboval bych cca 100m2 vylít podlahu od nějaké firmy

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.