Bílé skvrny na zámkové dlažbě

Od: Datum: 05.03.12 18:09 odpovědí: 5 změna: 13.05.12 10:19

Dobrý den, prosím o radu. Dva roky máme zámkovou dlažbu hnědé barvy. V poslední době se nám na ní objevují bílé fleky, vypadá to strašně. Dnes jsem koukala a připadá mi, jako by se to objevilo hrozně rychle na více místech, téměř přes noc. Je to, nevím proč, hlavně na obrubnících. Ty jsou místy úplně bílé. Prosím poraďte, co s tím. Vypadá to hrozně, to jsme si nemuseli kupovat hnědou zámkovku. Děkuju.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 05.03.12 19:29

a obrubníky jsou taky hnědé barvy? víte, jakým materiálem byla dlažba zasypána při dokončení? barvená dlažba se zasypává bílým pískem, pokud to byl mletý vápenec, je problém na světě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hani*
Datum: 06.03.12 11:11

Vše bylo zasypáváno bílým pískem. Výrobce je Beton Brož. Dalžbu ale máme druhým rokem, proč se to objevilo až teď, pokud by byla nekvalitní dlažba? Někde na diskuzi jsem četla, že je to normální a samo zmizí, to se mi ale nezdá, při stavu našich obrubníků. Ano, všechno je hnědé, i obrubníky.

Od: olaf71*
Datum: 06.03.12 12:16

Tak se zkuste nějak spojit s výrobcem, třeba Vám dokáže poradit. Mají svoje techniky, kteří to okouknou a uznají event.reklamaci, pokud byly dodrženy postupy pokládky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: toman2
Datum: 05.03.12 21:52

a jaký je to vyrobce*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kafka*
Datum: 13.05.12 10:19

Ahoj, nedávno jsem řešil podobný problém. Nejprve jsem myslel, že se jedná o zbytky solí po zimně, ale bylo mi řečeno, že se jedná s největší pravděpodobností o vápenné výkvěty. Pokud prý bylo na výrobu zámkovky použito kamenivo z moravských zdrojů, které má vyšší obsah volného vápna, je hotová zámkovka náchylnější na vznik takových fleků. Údajně s tím výrobci bojují, jak to nevím. Časem se to prý ztratí. Známí mi doporučili použít jako neutralizátor ocet. No výsledek byl ještě horší. Výkvěty se sice mírně ztratily, ale došlo asi k reakci s bervou v zámkovce a bylo to celé na výměnu. Nakonec jsem našel firmu, která mi poradila neutralizovat výkvěty pomocí CONDECOR OSA. Takováto neutralizace je ale dočasná. Pro trvalou zábranu mi doporučili ještě povrch ochránit pečetícím nátěrem, speciálně vytvořeným pro zámkovou dlažbu. Udělal jsem si to sám a zatím to funguje jak říkali (2 roky) Ten jejich nátěr mi ještě pomohl zvýraznit původní barvy zámkovky. Mrkněte na jejich stránky a uvidíte: www.palmcrete.cz.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.