Sádrokarton na strop - postup?

Od: Datum: 08.01.13 14:39 odpovědí: 14 změna: 04.02.13 18:04

chci dát na strop do baráku sádrokartón, ale nevím jestli nebude nějaký problém s vlhostí apod?!

nad stropem je vzduchová mezera a pak střecha...

chtěl jsem to udělat tak, že se dá

1.parozábrana

2.pak konstrukce sádrokartonu

3.nějaká izolace

4.sádrokarton

je tonto postup správný?

nebude to dělat nějaké problémy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.13 16:37

Já bych to udělal odspodu takto:

1) sádrokarton

2) parotěsná fólie

3) konstrukce

4) izolace (vata)

5) paropropustná fólie

Ten strop je doufám pevný a suchý. A pokud by byl problém s vlhkostí nad stropem, pak bych ten strop shora zaizoloval.

Ohodnoceno: 0x

Od: weka®
Datum: 08.01.13 16:59

no to se mi zdá jako dobrý postup...

nad stropem je vzduchová mezera, která bude za čas izolovaná foukanou izolací...

jinak postup jsem psal od stropu směrem dolů ;)

a jak širokou vatu mám zvolit, ať tam má svůj význam zateplení...?;)

Datum: 08.01.13 17:11

Já na to šel od posedu, vy od lesa :)

Tloušťku a tip izolace vám neporadím, zas tak moc do toho nevidím. Ale určitě vám poradí někdo další a také ve stavebninách by měli vědět. Já dával nedávno do ložnice 8 cm tlustou. Nad ložnicí je střecha, nově zateplená. Tak jsem řešil spíš jen akustiku.

Od: 1malir*
Datum: 08.01.13 22:19

No já bych vynechal parotěs je zbytečné, akorád by se tam vlhko množilo. Skelná vata asi ano trošku to odhluční.

pokut máte obavu z vlhka volte sádru izolační je zelená a dáva se do koupelen. parotěs se používá pouze pod sádru vpodkroví. Tam má svojí platnost. Přečtěte si něco o parotěsu jeho vlastnostech a pod. Má dvě strany a v sobě jemně oděrky v podobě trichtýřků.

Pokut se dá obráceně a ne správnou stranou bude vám naopak vlhko z půdy taho dovnitř. Proto se používá na podkroví.

prostě klasický rošt sádru zelenou je izolační, ale jen pokut máte obavu z vlhkosti jinak ne. A desky pokládat na vazbu jako cihli

spáry mezi jednotl. deskami se nesmí protínat. opravdu se jukněte na komp je tam dneska skoro všechno. Renomované firmy

mají návod a dokonce někde i z videodokumentací,

Zdenek

Datum: 08.01.13 22:56

No pokut já vím tak renomované firmy která se zabývají foukanou uzolací mají svuj postup, a izolaci určenou k foukané izolaci.

aby to nebylo předčasné a skelná vata tak aby tam držela podle prostoru mezi sádroše. slouží víceméně jako protihlujová.Jinak asi bych dal parotěs z půdy to ano alo po zateplení nikoli před zateplením. Mezivrstvy parotěsu jsou zbytečné. 4asem by se tammohli tvořit tepelně pliny, a to by se mohlo stát že plísen a podobně. Tokže pokut parptěs tak jenom z púdy ne z pokoje a z půdy.

Datum: 08.01.13 19:56

špatný postup, takto to nesmíte udělat, ani to nejde..jak dáte sádroš na konstrikci, když tam bude silná tepelná izolace? Asi jste jen popletl pořadí:

Začneme od spodu od teplé strany.

SDK

kvalitní parozábrana

rošt na SDK

teplená izolace od 25cm výše

podle prostoru nad izolací zvážit vhodnost Jutadachu 95

klidně se ptejte dále

doplněno 08.01.13 19:57:

doplňte složení stropu jaký tam máte..

Datum: 08.01.13 22:14

juva...tak hrubou tepelnou izolaci?

když tam dám slabší tak se stane co?

bude mi utíkat více tepla?

nemám totiž až tak vysoké stropy, abych je snižoval o 30čísel

Datum: 08.01.13 23:07

Pokut dáte slabší nic se nestane jenom při záklápění tam bude mezera no. Mněla by se zaplnit tak aby byli bochánky. mezi kostrou

řezat ji trošku vetší a trošku ji tam i napěchovat. Ne moc je citovka.

Datum: 08.01.13 23:46

fajn...já chci strop snížít asi jen o 15cm max, takže koupím vatu 15cm a pěkně to tam napěchuju ;)

Datum: 09.01.13 20:23

když dáte 15 cm vaty, je to jako když si na hory vezmete silný teplý svetr. Ale bez bundy Vám bude stejně zima..

Vata se musí dát na studenou stranu!

Vatu nesmíte pěchovat!

doplněno 09.01.13 20:24:

zkuste mě najít on line na debatu a vysvětlení nejasností..

Datum: 09.01.13 22:30

toš to jsem z toho jelen...tak jak mám udělat sádroš správně?

to tam je tedy izolace úplně zbytečná?

já budu zateplovat ze studené strany, ale až časem...

to, že chci dát mezi sádroš a strop izolaci je jen kvůli lepším vlastnostem, které v místnosti díky vaty budou ...

a taky dávat sádroš bez izolace je škoda, když už se to dělá ne?

jinak moje icq 289 887 953...rád to proberu online...

jsem z toho jelen :-D

Od: dzou*
Datum: 03.02.13 23:55

Dobrý den p. Cukráři, já řeším asi úplně stejný problém. Snižuji strop cca 15cm (SDK) a mezeru chci vyplnit vatou. Mám i jiný problém spojený s SDK + vlhko+únik tepla - na schodišti. Bylo by možné se s Vámi o tom pobavit online. Spěchá to. Zítra dávám kosnstrukci. Děkuji

Datum: 09.01.13 07:33

jinak složení stropu nemůžu odhadnout...ještě jsem pod střechou nebyl... a vrtat do stropu jsem taky ještě nic nevrtal..

jediné co vím, tak je to barák ze 70.let a byl to tzv.šumperák ;))

Od: ladin2*
Datum: 04.02.13 18:04

to chce vidět a na místě prokonzultovat jaký postup montáže navrhnout , máte papír na to aby to kolaudačka schválila montáž sdk ,nemužete provádět aniž by jste neměl papíry na montáž sdk.tyto papíry slouží jako podlkad ke schválení kolaudace vime na dálku to nelze jednoznačně určit,v zásadě se takto muže montovat sdk oběma zpusoby,jen na okrj ,přímo pod střechu se dává difuzní folie a ne porozábrana,tá se dává až pod izolací,bud na konstrukci,anebo před konstrukcí,záleži to potom na typu domku kde se montáž provádí

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.