Vymalovat plusem nebo polarem?

Od: Datum: 25.02.12 18:31 odpovědí: 20 změna: 14.01.16 07:52

Potřeboval bych radu,protože nemám zkušenost.Maluju byt.Né celej,jen ložnici,ob.pokoj,kuchyň a chodbu.Kamarád,co je malíř,koupil primalex plus cca 86% bělost.Dozvěděl jsem se,že je i polar,který má cca 92% bělosti.Je možné vymalovat dvouma vrstvama plusem a závěrečnou polarem?Bude to mít stejný efekt jako když by se malovalo 2-3 vrsty polarem?Má polar vůbec smysl,je rozdíl 6% tak znatelný?Někde jsem se dočetl,že po vymalování polarem lidi řeší to,že pak vypadají žlutě plastová okna atd o proti polaru.

Jinak názor kamaráda je takový,ať se na to vyprdnu,že plus je dostatečně bílej a že je to škoda peněz.Varoval mě i,že třeba v kuchyni se vaří a tam že to třeba nevydrží.Jak dlouho vydrží polar bílej,nehrozí to,že rychleji "zajde"jeho bělost?Jinak koupil 40kg,tak proto řeším,jestli má cenu kupovat ještě cca 25kg polaru na závěrečnou malbu a efekt bude stejný jen s jednou vrstvou toho polaru.Vím,že je to těžká otázka,ale třeba někdo řešil něco podobného.

Všem děkuji za jakoukoliv radu a zkušenost.Michal

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 25.02.12 18:39

Jako firma malujeme Plusem, pokud zákazník nechce jinak.

Polar je bělejší, ovšem rozdíl proti Plusu uvidíte na hranici těchto dvou barev. Pokud je celý byt Plusem, nikdo se nebude divit, proč nemáte vymalováno Polarem. Navíc ten Polar je prý i horší na práci (aby nebyli kocouři) a jakékoli nečistoty vzniklé běžným uživáním bytu jsou dříve vidět. S těmi okny je to pravda, čerstvě bvymalovaná zeď Polarem je bělejší, než plastová okna...

Ohodnoceno: 0x

Od: hecis*
Datum: 25.02.12 18:55

Moc Vám děkuju za info.Je pravdou,že z toho polaru mám trošku strach i kvuli tomu,že to bude mít studenej efekt no,ale nedokážu si představit,nemám zkušenost.Jen pro srovnání v kuchyni mám žárovku která nesvítí žlutě,ale do bíla.V chidbě mám žárovku co svítí čistě bílím světlem.Bílá je opravdu bíla a parádní,ale je to hodně studený efekt,nevím jestli něco podobného hrozí i u malby?Ty nečistoty mě nanapadli a něco na tom bude.

Datum: 25.02.12 19:07

Já jsem použil HET klasik, který má 94% bělost. Byl sice kapánek dražší, ale manželka naléhala a můžu říct, že primalex jedině do sklepa. Místnost je vzdušná, čistá, je to dost velký rozdíl. A za tu cenu to stojí, člověk nemaluje každý rok, ale bydlí denně.

Datum: 25.02.12 19:15

Já bych hlasoval pro ten PLUS. Jinak finta podklad plusem vrch polarem se občas používá, ale vzhledem k nasákavosti plusu (lze ho dobře rozmočit) to chce trošku praxe (hlavně je to pak o odhadu ředění)

Datum: 25.02.12 19:43

Vymaloval jsem mnoho místností a Primalex Plus jsem si oblíbil.Poměrně dobře kryje a málokdy potřebuji malovat dvakrát.Vyjímečně použiji po zaschnutí výmalby ještě opravy míst,kde něco zespodu prosvítá.Polar je skutečně znatelně bělejší,ale také více kontrastuje nezakrytí podkladu.Pak se musí dvakrát malova celá stěna,tím se také malování prodraží.

Totéž platí i o vysoce bílých nátěrech typu HET.

JABRAKA

Datum: 25.02.12 19:52

No tak já stejně maluju ve třech vrstvách.Škrabal jsem původní malbu.S tím,že to malíř 2x přetřel řidčí barvou a je to nachystáno na finální nátěr(než se udělají podlahy).Kuchyň si maluju sám a tam dávám dvě vrstvy.

Datum: 25.02.12 20:26

stěny máme tónované=barevné a stropy polarem. Ta bělost je opravdu znatelná, avšak cena taky silně . . . grrr. Jinak dnes už se bílé stěny moc nedělají . . buďte prosím trochu "IN".

Datum: 26.02.12 07:49

Může te sem hodit foto vašeho ob.pokoje.Já hodím svůj a můžem rozvést co a kdo je in :-D

http://www.nabytek-anatis.cz/…plet-obyvaci-stena-Z1847.html takhle to budeme mít,s tím,že bílé zdi budou ty,co nejsou vidět.ale pro každího je IN něco jiného no

Datum: 25.02.12 22:01

Doma dávám přednost tapetám.Jinde vymaluji samozřejmě podle přání.

Ty tapety ale mají co do sebe!

JABRAKA

Od: hop®
Datum: 25.02.12 22:07

JB, to je věc názoru. tapety bych domů nechtěl. Pokud si ale zákazník přeje, tapetujeme... :)

Od: aaaaaa*
Datum: 25.02.12 22:11

maloval jsem obojím a hlasuji pro plus, s polarem se mi dělalo hůř a žena pravila, že vypadá nějak divně proti plusu.

Od: lui*
Datum: 25.02.12 22:27

Polar se podle mě do obytných místností nehodí. Právě pro tu studenou barvu. Tak do předsíně, na WC, do chodby apod. Tam kde je málo přirozeného světla, a je potřeba pomoci světelným zdrojům.

Od: ivik®
Datum: 26.02.12 07:42

Dobrý den, mám zkušenost jako amatér, že Polar je elastický a po zaschnutí občas praská, lepší je Primalex standard.

Datum: 26.02.12 07:53

Po přečtení jsem se rozhodl,že na Polar prdím.Všem díky za Vaše zkušenosti a doporučení!Moc si toho vážím!

Datum: 26.02.12 13:54

vymaluj polarem,je to velký rozdil,jsem malíř dej na mě ostatní jsou mazalové

Datum: 26.02.12 14:06

berte Polar. Je lepší především proto, že se neotírá.

Od: max38
Datum: 13.01.16 09:29
Jsem zásadně pro Polar. Nedělá žádné šmouhy a nepraská. Samozřejmě, že povrch musí být oškrábaný a omytý. Dva nátěry bohatě stačí. S Plusem bych ho nekombinovala. Maluji jednou za 5 let, tak si koupím kvalitní barvu

Datum: 13.01.16 09:31

Maxi, kde jste vyštoural tento dotaz, starý tolika let?

doplněno 13.01.16 09:47:

OK, v pořádku,

ano, Polar je bílejší.

Od: max38
Datum: 13.01.16 09:39
Se mi to objevilo na netu a zrovna se chystám malovat, tak jsem přidala rozum

Od: rotoer
Datum: 14.01.16 07:52

het klasik premium

druhá možnost ten polar

primalex "plus", nebo dokonce ten obyč standard jsou vhodné tak do garáže nebo do chléva, rozhodně NE

navíc primalex, kromě polaru, pořád dává do barev hlinku, takže když to pak budete chtít přetřít kvalitní barvou, bude vám stále vylézat ten šedivý hnus co v primalexu vydávají za bílou barvu

cenový rozdíl zcela zanedbatelný, stejně je to hlavně o tom to dostat na stěny, takže proč tam matlat nějaký podřadný šunt jako primalex "plus" je mi záhadou

"malíři" to jistě rádi, protože má jednu výhodu - v zásadě není vidět kde je a kde není vymalováno. Když pak jdete malovat znovat, tak v té šedivé hnusce pak stačí volně máchat štětkou a "co je mokré, to je nově vymalováno"

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.