Vchodové dveře - postup výměny

Od: Datum: 20.02.12 13:19 odpovědí: 29 změna: 27.10.14 09:46

Dobrý den, chci v domě vyměnit vchodové dveře. Rozeslal jsem nabídky do různých firem ale konečná cena mě docela šokovala (21 tisíc již po slevě 39%). Usoudil jsem proto že bude asi lepší a mnohem levnější si dveře koupit v nějakém centru, např. OBI a upevnit si je sám. Prosím, je tu nějaký kutil, který by mi poradil co všechno je potřeba koupit, zda dveře mají v sobě již futra (to je asi blbost, že?), na co si dát pozor? Mám rozměr 85cm x 200cm. Dají se sehnat dveře přímo v této míře nebo je nutné potom upravit konečný otvor do kterého se dveře nasadí? Jsem kutil, takové práce mě baví a tak jen potřebuji nějaké informace. Děkuji, David


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 20.02.12 13:33

Nejdřív si ujasněte, o jaké dveče vám půjde. Jinak se osazuji s ocelovými zárubněmi, jinak plastové a dřevěné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidek*
Datum: 20.02.12 13:47

Tak vzhledem k tomu že i okna mám plastová tak by bylo lepší udělat plastové i dveře. Nebo by byly lepší dřevěné? Jaký je mezi nimi vůbec rozdíl? Díky

Datum: 20.02.12 14:00
avatar

No ani ty plastové nebudou o moc levnější. Chcete to i s futrem nebo jen samostatné dveře?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidek*
Datum: 20.02.12 14:04

Potřebuji to i futrem. Byl jsem právě o víkendu v OBI v Kolíně a tam měli vchodové dveře za necelých 8 tisíc, hodně se mi líbily, byly pěkné a bytelné, ale měly jiné rozměry než bych potřeboval. Určitě to vyjde levněji než kdybych si to nechal provést nějakou firmou, která si za to účtuje přes 21 tisíc. Nechci žádné bezpečnostní, jen klasické obyčejné dveře, žádný luxus...

Datum: 21.02.12 16:19
avatar

21,000,-je trošku divoká cena.Když se zaregistrujete,dám vám tip ve vnitřní poště,kde koupit kvalitní plast.dveře zhruba za polovinu. ČESKÉ.

V Baumaxu koupil jeden známý za 8,000,-a krásně fungovaly asi dva roky.Pak se začaly pozvolně rozpadat.Náhr.díly žádné a tak musel vynaložit další penízky na koupi nových.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: libor*
Datum: 27.10.14 09:46

Dobrý den,

Mám rovněž problém sehnat venkovní vchodové dveře. Byl jsem už rozhodnutý koupit čínské dveře na peknedvere.cz. Po přečtení vašeho názoru jsem znejistěl a chtěl jsem vás požádat o sdělení , kde koupit kvalitní plastové dveře české výroby zhruba za polovinu. Raději něco málo připlatím, ale nerad bych se napálil. Děkuji vám za info.

Zdraví Vás s přáním krásného dne Libor Vondra

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 20.02.12 15:20

Také jsem sháněl vchodové dveře až jsem na aukru narazil na prodejce z polska. Dveře jsem od nich koupil konrétně tyto: http://kon-trade.pl/winger.html Dovezli je až před barák, následná montáž svépomocí cca 1 hodinu a to jsem to nikdy nedělal. Na dveře jsem nemusel ani šáhnout. Teplem/mrazem vůbec nepracují. Jediné, na co se chystám je výměna těsnění kolem nich. Spodem trochu táhne. Těsnění je tam klasické nalepovací, tak to nebude problém. Jen počkám až se oteplí, aby to tam drželo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidek*
Datum: 21.02.12 07:13

Děkuji, nějaké takové se mi líbí taky a cenově vyjdou na skoro stejnou cenu jako u nás. Předpokládám že jsou již s futrem. Asi se začnu dívat po obchodních centrech a vybírat. Přímo rozměr mých starých dveří asi nenajdu ale asi nebude problém to do té míry nových dveří dovybourat. Je asi pak potřeba pěna na zadělání děr kolem futer že? Už jsem si sám zadělal asi 8 plastových oken tak tohle bude asi podobný postup.

Datum: 21.02.12 08:50

Vchodové dveře by prý měly být zazděné kvůli zlodějům. Aspoň mi to povídal známý odhadce, který zrovna šel kolem, když jdem je zadělával na pěnu. Já je mám myslým na 6 šroubů + pěna v celé ploše a co do pevnosti pohoda. Co do odolnosti proti zlodějům nevím a nehodlám zjišťovat :)

doplněno 21.02.12 08:52:

zapomněl jsem - s futrem jsou. Jsou v něm namontované. Nebylo vůbec nutné je z něho sundávat. Zadělává se to tam komplet i s dveřmi. Otevřené dveře se jen podložží klínkem, aby to bylo všechno v rovině. Ke dveřím byl i celkem detailní postup montáže v češtině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.12 16:15
avatar

Mandusi.

Kolik ty PL dveře stojí?Asi jsem natvrdlý,nebo co.Nikde jsem to nenašel.

doplněno 21.02.12 16:26:

Už to vím.Výrobek je z Číny a nejlevnější je u jednoho překupníka z Brna za 3900,-.Bohužel,tyto dveře se parádně montují,chvilku i velmi dobře fungují,ale nedej bože,když se něco stane s bezpečnostním kováním,které se nedá odemknout třeba když vypadne táhlo od jednoho zámku.

Jen tak mimochodem:Tyto zaseknuté dveře jsem otvíral 240.tkou flexou asi dvě hodiny.Zbyla s toho hromada šrotu a zámky se futra pustit nechtěly.

PŘEJU VŠEM KRÁSNÝ KUP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.12 20:32

No jo, já je holt za 900 Kč sehnat neumím, tak jsem je koupil od těch poláků za 10.000. Nezbývá mi než doufat, že vydrží bez poruchy co nejdéle a když už se s nima má něco stát, tak že to bude v létě :)

Jinak jsem dveře sháněl dlouho a dát 30.000 za plastové se mi fakt nechtělo. Poptávek jsem rozeslal spoustu, myslím, že i s tebou arakaine jsem to řešil.

Třeba tady za rok budu psát, jak jsem špatně vybral, ale teď jsem spokojenej. Každopádně dveře jsou namontované, vše je zatím OK a nemá to pro mě cenu dál řešit.

Psal jsem to jen kvůli tomu, že tazatel je podle mého ve stejné situaci jako já tenkrát a tak jsem chtěl napsat své zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luca*
Datum: 08.03.12 11:11

Moji rodičové si koupili stejné dveře, také od poláků (předpokládám že máte plastové). Bohužel jejich dveře jsou situovány na jižní stranu ( v létě na ně praží slunce, prší, sněží apod) Po roce se venkovní barva začla odlupovat a vzhled není moc pěkný. Na to že byly tak dravé moc nevydrželi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.12 15:41

Ty moje jsou z nějakého HDF. Tak asi ne plastové. Jinak je mám pod stříškou a slunce na ně vůbec nejde. Snad vydrží víc než rok*modla*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jvn®
Datum: 21.02.12 16:00
avatar

Podobné dveře jsem sehnal na AUKRU za 5000,-kč včetně dopravy až před dům.

Na jaře se chystám usadit je do otvoru. Chtěl bych se zeptat jak jste je usazoval?

Stačí usadit, vyrovnat, ukotvit do zdi a pak vypěnit mezeru? Nebo jste podpěnil rám (futr) ještě před montáží? Jde mi o to, zda případná dutina v ocelové zárubni, nezpůsobí kondenzaci vody a následné proreznutí futer.

Děkuji za info.

mail.: jvn@email.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.12 20:34

Jak jsem psal, dělal jsem to poprvé bez větších skušeností. Dveře jsem vyrovnal, ukotvil na šrouby a poté co to šlo zapěnil. Jestli je to správný postup nevím, ale drží to fest a dutiny tam snad nebudou, nebo jen minimálně. Pěna to snad vyplnila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.12 12:20
avatar

Velmi solidní vchodové dveře koupíte v Bauhausu. Mají název Diana a mají plechovou výztuž a zateplení. V akci teď stojí 5.990,-. V dodávce jsou dveře, zárubně, centrální zámek, 2 trny bránící vysazení , přídavný zámek, kliky a štítky, vložka a 8 klíčů a montážní sada. Dekor dub nebo ořech + nerezový práh. Nedělám reklamu. Vím ale, že vyhovují pro pojišťovny jako brzpečnostní. Já sám jsem za výhodnější cenu nikde neobjevil. Pokud seženete známého se zákaznickou kartou, ušetříte ještě 10%. Já sám čekám na peníze a budu je kupovat. Podívejte se na jejich leták. Na vyžádání vám dají i podrobný instalařní návod, pokud není v dodávce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.12 17:04
avatar

Vaše dveře docente jsou od stejného čínského dodavatele.Nákup v Číně je asi kolem900,- za kus

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.12 21:21
avatar

A jak se poznají kvalitní dveře? Může někdo dát nějaký " návod "?Prostě přijdu ke dveřím a poznám ,že to je šrot,nebo kvalita

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.12 21:27
avatar

To se takhle nedá říci a většinou to na první pohled nepozná ani profesionál. Nehledě k tomu, že můžou být dveře sebelepší a udělaný podle všech pravidel, ovšem stejně se začnou kroutit, je to prostě dřevo a to bude pořád pracovat podle počasí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.12 21:55
avatar

takže asi hop ,nebo trop.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.12 22:10
avatar

Truhlařinou se zabývám již před 25 let a vchodový dveře je jediná věc, kde tvrdím, že plast je snad lepší. Ten velikánskej rozdíl teplot v tý velký ploše dveře prostě špatně snáší a mohou se (nemusí) různě kroutit. A nic se s tím nedá dělat, nejde to seřídit atd. Je to prostě dřevo a to si dělá co chce a nikdo mu v tom nezabrání.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.02.12 22:13
avatar

tak pokud jste truhlář,tak toho si cením.Takové přiznání :) Ale u plastových dveří je situace úplně stejná.Jak se poznají kvalitní,dobré plastové dveře?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.12 22:17
avatar

Tak to nepovím, neb to nevím. Osobně mám doma všechno dřevěnný, i ty vchodový dveře. Už jsem si zvyknul, že se sem tam malinko ohnou. Zatím se pokaždý vrátily zpátky, nebo se ohly nějak jinak. Ono to není nějak strašně moc, ale stačí půl centimetru aby mě to už vadilo, nebo abych si toho alespon všimnul.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.12 23:59
avatar
Arakaine píšeš: " Vaše dveře docente jsou od stejného čínského dodavatele. " můžeš větu dokončit? Rád bych věděl od kterého a taky jak víš, že za 900,- za kus. Ty dveře o kterých jsem psal, vím od známého z pojišťovny, že uznávají a že se taky s nima dost setkává. Sám potvrzješ svoji zkušeností s flexkou jak se do podobných těžce dostává. Není problém si nechat vyrobit na zakázku jakékoli dvěře i za 50tis., ale když mně nikdo barák kvúli nim nepojistí, je to na prd. S těma čínskejma výrobkama je to složitý. Je to případ od případu. Mám pilu z Peňáku za 1000 a už jsem s ní požezal několik vleček dřeva. Soused má Stilku a každou chvíli v opravě. Čínského mafla jsem taky po pěti řezech vrátil. Když máš štěstí, tak ani na výrobci nezáleží. Ani u renomovaných značek nikdy nevíš kde byly vyrobeny. Píšeš ta m komusi,že dáš typ na vchodové dveře. Můžeš ho prosím dát i mně? Předem dík.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.12 08:41
avatar

Dají se pořídit i kvalitní dřevěné dveře, ale cena je někde jinde a to už bych šel asi do plastových, které vydrží a budou přece jenom levnější. Anebo kvalitní hliníkové...je to samozřejmě o ceně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidek*
Datum: 22.02.12 10:08

Všem děkuji za názory. Stále netuším jestli jsou do staršího baráku lepší dveře plastové, dřevěné a nebo ocelové. Někdo z vás mi tu dal nabídku na ocelové dveře z Bauhausu, ty se mi taky líbí ale jak píšu, nevím jaké vlastně pořídit. Ocelové by byly asi nejlepší z pohledu zabezpečení. Jaké se teda hodí do staršího domu? Okna mám též plastová, ne dřevěná a přitom by se tam asi hodily víc. Díky

Od: kejki
Datum: 22.02.12 22:44

Mám bílá plastová okna a bílé dřevěné eurodveře, které prodává za cca 12tis. Hornbach. Přiznávám, že díky tomu, že byly na aukru z druhé ruky. Všemi směry seřiditelné závěsy, dvojité těsnění. Vícebodový zámek, prosklení diterm, zateplené výplně. Myslím, že se dají objednat v různých velikostech. Běžná prodloužená FAB vložka, zámek.

U těch čínských někdo psal, že ani zámek nelze evropským nahradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.12 10:19
avatar

Arakine dlužíš nám ten typ spolehlivých vchodových zateplených dveří za rozumnou cenu. A nebo jsi ten diskutující který považuje jen ten svůj názor za správný a nemá ho ničím podložen?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.12 16:51
avatar

Všechny dveře jsou svým způsobem spolehlivé.Otázka,jak na co.

Co se týká plastových,tak bych vynechal obchody typu hobby market,ale výrobci jsou u nás velmi dobří.Mezi profíky na dveře řadím firmy AZ okna,LIMA PLAST,LIMA okna(dvě různé firmy),Multifen Jaroměřice nad Rokytnou,TWW,Slovaktual,Super okno(Polsko).

Konkrétně LIMA nabízí dveře asi od 12,000,-ve špičkové kvalitě.

Doufám,že to teď není reklama,ale všechny znám z montáží.Ty špatné raději neuvádím.A omlouvám se za pozdní odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.