KUNA jak se ji zbavit?

Od: Datum: 17.02.12 08:50 odpovědí: 8 změna: 12.07.14 14:18

Dobry den,mam ve strope kunu,nejspis hned na sadrokartonu.Nevite jak ji zabit,nebo co s tim?V noci mi nejspis beha po sklade,nebot mi tu dela hovna.Tak jestli nejaky jed?Zase kdyby mi chcipla ve strope v kancelari,tak mi tam bude hnit.Past by ji zase zlomila nohy a treba neusmrtila a to ja nemusim...Pokud vite jak se ji zbavit,poradte.Diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kunar
Datum: 17.02.12 10:12

Zdravim, zaprve bych chtel upozornit, ze kuna je zviratko (mozna chranene) a jejim usmrcenim by jste mohl mit opletacky s urady...navic jejim usmrcenim pomoci jedu nemate jistotu, ze jich neni vic (muze mit mlade apod). + se vystavujete riziki ze jed pojme nekdo jiny (napr. kocka)...

Mel jsem taky kunu v baraku, vecer mi behala po strese a jedinym ucinym resenim bylo, ze jsem sehnal (od jednoho znameho) krabicku na baterie, ktera vydava takovou frekvenci (pro nas takovej sýpot), kterou tyto zivocihove bytostne nesnaseji a radeji odejdou sami a dobrovolne...bohuzel Vam nereknu jak se tomu nadava, ale existuje to i na mysi, krysy a jinou havet...

Ohodnoceno: 0x

Od: kunar
Datum: 17.02.12 10:16

mozna vam pomuze procist si toto http://forum.pasti.cz/jak-se-zbavit-kuny/ :) Hlavne ji prosimvas nezabijejte, to je moje jedine prani...dekuji

Od: des*
Datum: 17.02.12 11:56

Od: viky®
Datum: 17.02.12 12:04

Někde jsem četla, /// asi v novinách///co je zaručeně dobré na likvidaci kuny v domě.;)

Chce to nainstalovat do míst, kam se kuna nastěhovala, halogenový reflektor s pohybovým čidlem pro rozsvícení.
Světlo se rozsvítí při sebemenším pohybu. Kuna světlo nesnáší. Odstěhuje se.

Datum: 18.02.12 08:11

Na kunu prý platí nastrkat vyčesané psí chlupy či lidské ostříhané vlasy tam, kde bydlí či kudy chodí. Měla by se odstěhovat. My to ale neděláme, přestože ji občas slyšíme na půdě. Nevím, jestli je to pravda, ale říká se, že kuna nikdy neloví doma. Něco na tom bude, našim slepičkám se nikdy nic zlého nepřihodilo. Tak ji respektujeme. Jen občas musím pozametat na půdě ty výkaly. Jaga.

Past v žádném případě, je to trýznivé, často poraní a zvíře dlouho a bolestivě umírá. Když už, tak sklopec, pak ji odvézt někam 10 - 20 km od bydliště a vypustit, ať si najde jiné přebývání.

doplněno 18.02.12 08:12:

A ve Večerníčku říkali, že Krakonoš má rád všechna zvířátka. Vy jeden. Spíš bych věřila, kdyby se jí chtěl zbavit ten mizera Trautenberk!*smich*

Datum: 18.02.12 10:07

Vetsinou se zdrzuji v paru a staci aby zmizel jeden,odstehuje se.Nam ji ulovil pes,nebylo to zamerne,ale zlikvidoval ji.

Od: pejsek*
Datum: 11.07.14 23:56

Zdravím :)

Tak s tímto Vám poradím.

Moje teta je kadeřnice. V domě jsme měli kunu a nemohli jsme se jí zbavit (dělala hluk po domě, dělala hovna..). Moje teta vzala sáček (nenabarvených) vlasů a dala do rohů půdy. Za nějakou dobu kuna zmizela a doteď se neukázala. Stalo se to tak před rokem a něco.

Datum: 12.07.14 14:18

Právě nyná jsme se zbavili kuny a už 14 dní je od ní pokoj. Seděli jsme venku před chalupou a slyšeli šramot pod střechou. Tak do podkroví šel kamarád a silně bouchal na stěny v místech, kde ten šramot byl. Já jsem pozoroval venku, zda něco vyběhne z chalupy. Nic nevyběhlo, ale slyšel jsem silné mručení, jak se kuna vztekala (možná jich bylo víc). Po chvíli vše utichlo, asi utekly do stodoly a v noci pak pryč. Od té doby jsme již neslyšeli, jak po půdě běhá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.