3x

Sůl do myčky vs kuchyňská sůl

Od: Datum: 19.02.12 18:18 odpovědí: 13 změna: 01.02.16 16:30

Sůl do myčky se mi jeví zbytečně drahá a na obalu jsem si přečetla že je to stejně 100%NaCl . šla by tedy použít do myčky normální kuchyšká sůl? Vadilo by že je v ní jód a co to v myčce za následek ví to někdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laso
Datum: 19.02.12 18:29

*stop*No soli se v myčce tolik nespotřebuje, spíše při každém mytí tableta a elektřina.*nevi* To nahradíte čím, Jarem a ruční klikou?*haha*

Ohodnoceno: 0x

Od: lena030*
Datum: 19.02.12 18:35

Nezlobte se , ale na to sem se neptala. Jen se mi nechce teď kupovat za 50 kč něco co můžu koupit za cca 10,-Kč to je všechno. A jestli to nevíte proč mi radíte?

Od: des*
Datum: 19.02.12 18:41

Dejte sem značku toho přípravku.On to neví ,ale chce pokecat.

Datum: 19.02.12 20:22

Asi bych obyčejnou sůl neriskovala, aby to nepoškodilo myčku.Ta sůl do myčky je hrubozrná, a myslím, že ta cena není zas tak hrozná. Já ji sypu tak jednou za 2 měsíce cca 1 kilo. Kupuji 3 - 5 kg balení, stojí mezi 30- 60 kč. Dobrá sůl je z Lidlu, kupuji tam i tablety. Mám myčku asi 5 let a jsem velmi spokojena. Dříve jsem kupovala jen calgonit, a řekla bych, že kvalita je stejná, akorát cena je jiná...

Od: kejki
Datum: 19.02.12 20:37

V Olomouci můžete tuto sůl pro regeneraci koupit levně v solných mlýnech. Má snížený obsah nějakých prvků, které časem znehodnocují iontoměnič. I ta hrubozrnost má svůj účel - kvůli rozpouštění. Přesnější info je zpracované na dfens.

Datum: 19.02.12 21:36

Je fakt, že sůl do myčky je dražší než obyč potravinářská, ale při ceně 34Kč za 2kg bych to fakt neřešil, navíc když to balení mám nejméně na čtvrt roku. A jestli bych to měl řešit, tak už si to nádobí umyju radši ručně v lavoru..., to pak ušetřím i elektřinu

doplněno 19.02.12 21:38:

oprava: 25kč/2kg

Datum: 19.02.12 23:05

Tak ta sůl do myčky není obyčejná NaCl. Její hlavní účinek je změkčení vody na mytí nádobí, což právě obyčejná jedlá sůl nedokáže! Spíše je to speciálně upravená soda - uhličitan vápenatý (možná že kyselý, jako jedlá soda).

Myčka by s náplní NaCl nefungovala dobře a dokonce by se některé její součásti i mohly nenávratně poškodit!

Ohodnoceno: 1x

Od: lps11
Datum: 20.02.12 07:50

Nene, skutecne se jedna o klasickou sul (NaCl). Jen je to hrubozrna sul a neni tolik cistena jako pro kuchyn. Funguje jako regenerator pro pryskyrici v odvapnovaci Vasi mycky. Kuchynskou sul z duvodu drobneho mleti a jinych primesi nedoporucuji. Muze tez zacpat prostupy k pryskyrici. Omrknete akce, sledujte nizsi patra v regalech. Sul do mycky se necha sehnat i cca za 15,- /Kg

LPS

Datum: 20.02.12 10:57

Nemyslím si, že sůl v myčce za několik tisíc, je správné místo na šetření. *jasne* Navíc je potřeba koukat v sámoškách na sůl, která bývá mnohem levnější. Není to bůhvíjaká značka, bývá ve větších krystalech a ve větším balení, ale je podstatně levnější. Je potřeba ji koupit kdykoliv, když ji uvidíte a ne, když ji potřebujete. Vydrží v myčce dlouho. Sůl se zase tak často nekupuje, abyste na tom ušetřila.*hej*

doplněno 20.02.12 11:09:

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007052103;)

Datum: 28.02.12 13:18

Tesco sůl do myčky 13,-/1kg mi přijde dobrá volba, jen je často vyprodaná :-D

Od: muzvdomacnosti
Datum: 09.03.12 09:24

Je to úplně stejná sůl. Co se týče hrubozrnosti, je to jedno, protože jde o nasycenost roztoku a ne o délku rozpouštění krystalů. Přídavek jodu je ve zlomcích procent a nehraje žádnou roli. Používám roky a bez problémů.

Od: bo*
Datum: 01.02.16 12:10

Regenerační sůl je jediný typ soli, kterou byste měli v myčce nádobí používat. Stolní sůl, sůl na vaření, kamenná sůl i mořská sůl mohou obsahovat přísady, které zvyšují tvrdost vody a způsobují zanášení vaší myčky nádobí.

Od: mp
Datum: 01.02.16 16:30

Vím, že je to stará otázka, ale v Makru mají sůl do myčky ARO asi za 10 kč kilo, A do práce kupuju pytel 25 kg za 200 kč. Podle mě se dá použít i normální sůl, ale rychleji se rozpouští. Sůl jako sůl. A jestli je na silnice, do změkčovače, nebo do jídla je jedno.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.