Sádrokarton - páska a finální tmel

Od: Datum: 07.12.12 10:03 odpovědí: 2 změna: 07.12.12 13:24

Létu zdar :)

Chystám se tmelit sádrokarton a nejsem si jistý se dvěmi věcmi:

1/pokud tmelím vodorovné spáry (seřez do 2/3tin) je jedno zda po vyplnění spáry poté použiju samolepící pásku (jde přímo na SDK) nebo skelnou? (vkládající se až do vrstvy tmelu)

2/konstrukce je budoucí koupelna (provizorium na 5let). Potřebuji finish tmel? Nebo statčí 2x tmelit základním? (první + páska, druhá vrstva o něco širší než první)

Díky díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 07.12.12 10:16
avatar

Rastr by měl být správně udělán tak, aby užší konec desky (seříznutý na 45°) byl přišroubován k profilu. Potom nemá důvod se hýbat a není třeba žádná páska, SDK deska na pásku není ani uzpůsobena a páskou uděláme menší či větší hrb...

Finálka nutná není, záleží především na tom, jak se Vám podaří uniflot vybrousit, do jaké roviny a hladkosti, s finálkou se pracuje podstaně lépe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volnasek
Datum: 07.12.12 13:24

to je zvláštní, na videích Rigipsu aj v knížkách vkládají pásku vždy. jak do vertikálních spár, tak horizontálních (jen u těch horizontálních na videu vkládají skelnou - né samolepící, tak zjištuju, má-li to nějaký důvod)

pásky se podle mne vkládají do všech spár, jde jen o použití - samolepící, skelné, do rohů ultraflex

rastr? orientace SDK desek je vždy na výšku, tudíž spáry musím mít dobře. (tzn. k CW profilům je přišroubovaná vždy takový ten zobák, pokud se teda deska neodřezávala, což se dělá v rozích, aby šel roh lépe tmelit. A seřiznutá hrana (od výrobce nebo mnou do 2/3tin pod úhlem 45stupnů) tím pádem na profilu nikdy není.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.