Jak zapojit příložný termostat brc k čerpadlu

Od: Datum: 07.12.12 08:41 odpovědí: 2 změna: 07.12.12 15:26

DOBRÝ DEN!CHCI VÁS POPROSIT JAK MÁM ZAPOJIT PŘÍLOŽNÝ TERMOSTAT BRC?MÁM KOTEL ATMOS,NA NĚM MÁM INSTALOVANÝ LADOMAT.TAM JE KABEL KTERÝ JE UKONČEN ZÁSUVKOU.KDYŽ KOTEL VYCHLADNE ,TAK CELOU DOBU ČERPADDLO BĚŽÍ.PROSÍM O PŘESNÉ VYSVĚTLENÍ ,JAK MÁM TERMOSTAT ZAPOJIT?DĚKUJI _


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.12 12:01
avatar
Z vašeho popisu jsem ne vyčetl jestli se jedná o plynový nebo uhelný kotel. Netuším co je ladomat. Ten kabel vede přímo do čerpadla nebo někam na svorkovnici?.Na kotli Atmos snad žádná extra řídící elektronika nebude.
V principu je potřeba přerušit fázi na přívodu čerpadla a do toho přerušení vložit ten termostat aby fázi spínal. Jestli kabel vede jen do čerpadla a vy se nechcete dovnitř hrabat můžete tu fázi přerušit už v zásuvce a udělat tak spínanou zásuvku. jestli je na kotli na elektriku ještě něco dalšího tak to přerušit drát až za svorkovnicí.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 07.12.12 15:26

Zdravím . Píšeš - tam je kabel který je ukončen zásuvkou . To jsem nějak nepochopil . Z laddomatu - čerpadla vede kabel , který je zakončen svorkovnicí , která se zapojuje do kotle. Žádný příložák nepotřebuješ. Snaž se to zapojit tak jak udává výrobce jinak budeš mít problémy. Posílám ti odkaz na zapojení kotlů ATMOS http://www.atmos.cz/czech/ins…u-006-dalsi-doporuce-zapojeni a na jejich stránky . Jinak při zapojení příložáku pouze přerušíš fázi jako např. vypínač na šňůře k lampičce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.