Nádrž na naftu - objem podle výšky hladiny

Od: odpovědí: 11 změna:

Dobrý den, mám prosbu - máme doma nádrž (válec) na topný olej, která má průměr podst. 120 cm, délka nádrže je 200 cm. Nádrž - válec leží. Moc by mi pomohlo, kdybych dokázala určit, kolik je v nádrži LTO podle toho, jaká je výška. Vím, že na výpočet existuje vzorec (výpočet kul. úseče?), ale já na to nestačím. Jednak nemám technické vzdělání - a jednak jsem už postarší důchodkyně. Byla bych moc vděčná, kdyby mi někdo dokázal spočítat jaký je objem při konkrétní výšce hladiny - nejlépe po 1 cm, ale stačilo by i po 5 cm

11 odpovědí na otázku

 

 


0x

Jestli tomu dobře rozumím hledáte závislost objemu (litry LTO) na výšce hladiny. Nádrž válec leží, takže jde o nelineární funkci.

Výpočet je poměrně složitý, počítáte obsah kruhové úseče a vynásobíte délkou nádrže. Potom objem cm3 převedete na litry.

google: wiki kruhová úseč


Moc děkuji za ochotu a snahu pomoct

 


0x

snad je to dobře

Nádrž na naftu - objem podle výšky hladiny

Dobrý den, mohl bych Vás poprosit o vzorec použitý v excelu při výpočtu v tabulce. Děkuji. S pozdravem Petr

 


0x
avatar jjjlll

Možná by Vám pomohlo toto, ale je potřeba Microsoft Office Excel.

www.ulozto.cz/131/...


Moc děkuji za ochotu a snahu pomoci

 


0x
avatar miramira

dobrý den, nemusíte to počítat, sežeňte někoho, kdo má doma PC se strojařským nebo stavařským programem, klidně v nějaké výukové verzi, ať tu nádobu nakreslí a ty objemy z kresby Vám odečte z kresby třeba po kroku 5cm. bude to práce na 1/2 hodiny, pro mě na 5 minut. Bohužel software mám pouze v zaměstnání a licencovaný, nikoli doma.

neřešte to, jak sem posílal tu tabulku, tak je to stoprocentně dobře, teď sem to zkoušel přesně jak píše miramira, v archicadu, a sedí to..


DÍKY, DÍKY, DÍKY


Díky za ochotu a snahu pomoci

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]