Problem se sousedem

Od: Datum: 06.12.12 17:01 odpovědí: 10 změna: 08.12.12 10:10

Vážení, na zahradě jsem postavil malý přízemní domek. Mám ale jednu sousedku, která má pořád s něčím problém, pořád se jí něco nezamlouvá. A to jak u mne, tak i u jiných sousedů.

Nejdříve jen to, že jsem tam vůbec něco postavil. No a před měsícem mi firma namontovala tepelné čerpadlo voda - vzduch a to bylo něco pro mojí paní sousedku. Tepelné čerpadlo mám 4 metry od plotu, a od jejího domu dokonce přibližně 12 - 15 metrů.Od té doby mne neustále otravuje co s tím udělám, atd. Dokonce zveřejnila mojí fotku domu, tep. čerpadla a jiné fotky dalších sousedů na Facebooku a to i s trapnými komentáři. Poraťe prosím, zda na to vůbec má právo a co s tím? Děkuji V.L.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.12 17:07

Přestupek proti občanskému soužití § 49 zák. č. 200/1990 Sb., podat na městský úřad oznámení na sousedku z tohoto přestupku.

Ohodnoceno: 1x

Od: ifkali*
Datum: 06.12.12 17:23
Nerozumím tomu, co byste s tím měl dělat?Je to dost daleko od pozemku sousedky, tak snad jen viditelne napsat -NIC s tím dělat nebudu-, at si to může pročíst.Nebo nevím pletu se? Přece jí to nijak nemůže obtěžovat,-snad hluk? To asi ne.Vám osobně,kdyby to měla ona a Vy byl ba jejim místě, by to vadilo? Takže přeju pevné nervy.Mmch kde je to faceboku?

Od: ladaadal*
Datum: 06.12.12 17:28

Předpokládám, že jsi měl stavební povolení a v této vzdálenosti. Snad by šlo něco uhrát přes ty fotky s hloupými komentáři, na to nějaké paragrafy jsou, co zkusit právníka? Ale ještě počkej, někdo znalejší jistě poradí víc a líp.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.12.12 21:06

*hej* Co přečíst první příspěvek. *cteni* Jinak jestli jsem to dobře pochopil, tak dává na net fotky domu a čerpadla a zahrady, ne tazatele. Nebo se pletu?

Datum: 06.12.12 17:33

Právo zveřejňovat Vaše fotogarfie sousedka rozhodně nemá.

Jediné s čím by mohla teoreticky uspět, je hlučnost venkovní jednotky tepelného čerpadla, za předpokladu, že by byla překračována hygienická norma..., což bych u moderního TČ a dané vzdálenosti od jejího domu nečekal. Nicméně změřit si to Vaše sousedka může nechat..

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.12.12 17:38

tohle už je obtěžování, podala bych na sousedku trestní oznámení.. co s ní jiného.. vůbec nejlepší by bylo dohodnout se s ostatními sousedy které také obtěžuje(viz ty fotky na face) a podat hromadné oznámení

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.12.12 21:04

*zed* trestní oznámení? To jsem zvědavej, jaká perla z Vás vypadne.

Ohodnoceno: 2x

Od: bus*
Datum: 06.12.12 21:18

Špatné sousedské vztahy jsou schopny dovést lidi až k prodeji domku či bytu a hledat lepší místo k životu. Nicméně všude žijí lidé a s novým místem narazí na nové sousedy. Je skutečně těžké se smířit s neustálým otravováním, které může hraničit až se šikanou. Někdy asi nezbude nic jiného, než se sousedu postavit. Ale je třeba skutečně zvážit, kdy už je toho dost. Fakt že se, v tomto případě zcela oprávněně, obrátíte na místní samosprávu s oznámením, nebo udáním, jak se říká a požádáte o ochranu, nebo sankci určitě sousedské vztahy nezlepší. Ba spíše naopak. Někdy je lepší zatnout zuby a chvíli vydržet, je to jistě přejde. Nebo už je toho dost a je třeba se bránit. Těžko se nám, Vaše sousedy dobře neznaje, radí. Své další kroky pečlivě zvažte. Zvednout hozenou rukavici může někdy vést do pekel. Radikálních rad je tady dost. Možná není na škodu trochu přibrzdit. Ale rozhodnutí je na Vás.

Datum: 07.12.12 10:36

Celkem výstižně napsáno. Podle mě jsou 2 možnosti:

a) jak již bylo uvedeno - podat na městský úřad oznámení přestupku proti občanskému soužití

b) nechat to být - sousedky si nevšímat, neřešit ji a třeba ji to časem přestane bavit...

Nyní řešíme podobný problém - v panelovém domě. Bydlíme relativně krátce, dělali jsme celkovou rekonstrukci bytu. Sousedka pod námi (a trochu i její manžel) byli celou dobu zvyklí na předchozí majitelku bytu, která nejspíš byla extrémně tichý soused. Takže si dokážete představit, co se dělo, když jsme dělali rekonstrukci (byť vše v souladu s domovním řádem, vše povolené představenstvem družstva) - stěžovali si na nás u předsedkyně družstva, že prý děláme denodenně hluk (přitom jsme v bytě pracovali třeba 3x do týdne pár hodin - jinak jsme v bytě ani nebyli), často klepali na topení apod... Zkusili jsme být diplomati a proběhla návštěva u sousedů. Jak se ukázalo - stejně se nic nezměnilo (ačkoli se původně zdálo, že by mohlo) a vše bylo zase ve starých kolejích. I když už je rekonstrukce hotová, tak stačí, aby nějaký soused něco dělal (třeba chvíli vrtal) a už sousedi buší na topení. Asi si myslí, že to děláme my. Přítelkyně je z toho lehce zoufalá, já se zatím snažím to přecházet. Ale samozřejmě mi také vadí chování sousedů, kteří dělají jako kdyby jim barák patřil a oni ostatním určovali, kdy co mohou dělat a co ne. Navíc sami nejsou nijak tiší - jejich vnuk (který s nimi žije) občas dělá různé "skopičiny", občas jim štěká pes, občas děda hystericky řve na vnuka...

Nejhorší je, že si člověk stokrát může říkat, že jsou to ***, ale i tak to člověku vadí a občas ho to vyvede z míry. Takže mi věřte, že Vás moc dobře chápu .

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.12.12 10:10

Dobrý den,připojuji se k tomaskovi- buď chcete se sousedkou vycházet dobře nebo už vám tak leze na nervy,že prostě chcete mít jen pokoj a je vám jedno jak na vás bude koukat. V prvém případě to nechte být ve druhém se obraťte na policii potažmo městský úřad jak radí i ostatní,osobně jsem jednoznačně pro druhou možnost,protože s takovými všetečnými drzými lidmi to jinak nejde,určitě proti ní použijte ty fotky na fb. Nevím jak vypadá tepelné čerpadlo a jestli dělá nějaký hluk a jestli je na něj potřeba povolení,nepíšete tu tyto podrobnosti,ale předpokládám,že toto vše je ok a jedná se jen o otravnost vaší sousedky.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.