Jak na štěnice

Od: Datum: 06.12.12 14:43 odpovědí: 12 změna: 16.12.12 14:14

Ahoj,

potřeboval bych doma vyhubit štěnice, případně udělat opatření proti jejich znovuobjevování. Máte nějaké doporučení pro vhodný přípravek nebo stačí neinvazivní přístup, třeba nějaký lapač / hubič domácího hmyzu?

Díky

Honza


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.12 14:48

Štěnice podomácku nevyhubíš- je třeba pozvat deratizační firmu a vyčistit celý dům .

Pokud bydlíte v bytě tak je nutné opravdu celou bytovku vyčistit, protože se rychle množí a mohou lézt od sousedů a vyhubení v jednom bytě nepomůže .

Ohodnoceno: 1x
 
Od: geryw
Datum: 06.12.12 14:48

Honz řešil jsem něco podobnýho na chatě. Rozmíchej Savo s vodou (1:5) a vystříkej komplet všechny podlahy. I do těch sebemenších záhybů. Za tři dny znovu. Pak všechno důsledně vysaj silným vysavačem. Mě to pomohlo...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzal
Datum: 06.12.12 16:08

Díky za tip, možná by byl dobrý v kombinaci ještě s nějakým tím insekticidem.

Od: mowla*
Datum: 06.12.12 14:54

Doporučuju odbornou desinsekci - např.: http://www.hygienicke-sluzby.…z/products/stenice-vice-zde-/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzal
Datum: 06.12.12 16:07

Díky, pokud bych to nezvládnul pomocí vlastních sil, nezbyde jiná možnost.

H.

Od: drejdl*
Datum: 06.12.12 14:56

Taky bych doporučil spíše desinsekci než deratizaci, i když na myši štěnice jsou taky. Sami si s tím neporadíte, odborná firma byt utěsní, zaplynuje a bude (načas) pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.12 15:01
avatar

To te nezavidim-muj ded rikal,ze na vojne za Cepicky-museli vsechno spalit myslim veci ne dum,ale ted uz bude lepsi technika jak te tady radi porad se s odborniky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martinjelinek*
Datum: 06.12.12 15:02

Nemůžu souhlasit s odpověďmi pode mnou všemi. Bydlím v panelovém domě a vyhubil jsem je sám bez firmy. Ona stejně udělá to samé co uděláte vy. Ale DŮLEŽITÉ A PRAVIDLO ČÍSLO 1...je...NAJÍT JEJICH HNÍZDO A TO ZNIČIT!. I kdyby to byla postel za 50 000. To už nenapravíte musíte tu věc vyhodit a zničit jí vždy. Takže najít hnízdo a pak vystříkat byt a nechat ho několik dní takto zabedněný. Přípravků je hodně nechci tady udávat reklamu nevím jestli se to smí..

doplněno 06.12.12 15:13:

Poté eventuelně jednou či dvakrát opakovat aby byla úplná jistota. Horší je v tom bytě ty dny pak nemůžete být. Za pochodu se to takto vyhubit nedá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzal
Datum: 06.12.12 16:06

Díky za odpověď. Nejdříve jsem chtěl zkusit právě hubení švábů vlastními silami, právě prostřednictvím nějakého insekticidu - např.: http://www.krejsashop.cz/cs/m-28-insekticidy/ , jen mě zarazilo upozornění ohledně použití viz za přísného dodržování bezpečnostních opatření...

Přípravků proti štěnicím je hodně a za rozumné ceny, jen aby to mělo nějaký efekt.

Honza

Od: martinjelinek*
Datum: 06.12.12 16:40

V prodejně vám budou prodávat Bio kill ale ten nezabere. Chce to něco drastickýho

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vka
Datum: 16.12.12 14:14

Dovoluji si nesouhlasit s vámi. To tvrzení o naleznutí hnízda a vyhození napadeného nábytku vám způsobí spíše jen tu škodu. Musela by to být náhoda a snad by se to povedlo v počátku zamoření. Jenže skoro vždy se na štěnice přijde se zpožděním a naděje, že to bude vyřešeno takto radikálně klesá s dobou zamoření. Názor, že stačí nalézt jejich "hnízdo" a zlikvidovat je, byl šířen i mezi odborníky ječtě před pár lety. Štěnice je velký a celosvětový problém a zaměstnává též spoustu vědců. Ti zkoumáním biologie štěnic zjistili, že i když štěnice mají agregační způsob života, tak ale část /asi 40%/ oplodněných samiček se po nasátí krve nevrací zpět do "hnízda", ale nachází si nové stanoviště. Důvodem je, že po oplodnění již nechce být samečky obtěžována. Takže si jistě umíte představit, co se stane, když vyhodíte drahý kus nábytku a jedna, či více oplodněných samiček štěnice vám v bytě zůstane. Vka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.12 22:12
avatar

Pasivní lapač je málo, postřiky neúčinkují, domácí přípravky sice existují, ale nejsou zrovna moc účinné. Chce to nervové jedy a starou, dobrou, systematickou, chemickou vojnu. Najděte a zavolejte specializovanou firmu, protože bitvu proti štěnicím sami nevyhrajete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.