Teplovzdušné potrubí vs obyčejná kamna

Od: Datum: 06.11.12 19:39 odpovědí: 4 změna: 08.11.12 20:20

Zdravím,

měl bych (možná hloupou) otázku, ale chtěl bych se zeptat jestli je možné takto řešit teplovzdušné potrubí, jelikož se s kamarádem rozcházim v názorech, napadlo nás dát si ve sklepě místo kotle na tuhá paliva, který prask, obyčejné kamna, ale jelikož jsou v jíné místnosti než mámé dílnu, tak jestli by šlo udělat ''nějáké teplovzdušné topení'' jelikož kamna do dílny není vzhledem k nízkým stropům dát (kvůli rouře ke komínu), tak nás právě napadlo toto. Popřípadě jak by to šlo provést, jestli by se dala roura nad kamna která by se u stropu zužila, a natáhla se do dílny, nejde mi o to aby tam bylo 26st. °C, ale spíš jen o tu teorii, protože si myslím, že by to nemělo příliš velkou účinnost. Pro představu přikládám obrázek :) díky za jakoukoliv odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hexi*
Datum: 06.11.12 19:40

tak obr teď

Datum: 07.11.12 17:52
avatar

Z prostoru kamen bych vysekal otvor,který by procházel do dílny,roura by procházela otvorem a odělala v dílně smyčku a tam šla do komína.Dva metry odtahové roury by pro vytopení dílny měly stačit.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.12 07:31
avatar

po tom co jsem právě viděl, bych asi situaci řešil trochu jinak. Chtělo by to umožnit cirkulaci teplého vzduchu od kamen do dílny.

Jestli to jde, pak bych dole do zdi u země poblíž kamen vysekal dvě díry o průměru 10 cm a dvě stejné díry nad ně, těsně pod strop. Do těch děr bych zazdil kousky novodurové trubky 100 mm a na ně bych nasadil kruhové větrací mřížky z plastu. Právě ty mřížky, které celkem běžně uvidíte u všelijakých větráků ze sklepa. Toto řešení je účinnější, než trubka od kamen, tažená pod stropem.

mnoho zdaru :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.12 20:20

Zapomeňte na vytápění sousední dílny teplým vzduchem od obyčejných kamen. Byl by to problém i při použití speciálních teplovzdušných kamen :))

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.