Zateplení střechy u starého domu

Od: Datum: 08.01.13 09:41 odpovědí: 3 změna: 08.01.13 19:42

Dobrý den páni inženýři, měl bych dotaz na skladbu zateplení sedlové střechy. V současné době je skladba střechy bez tepelné izolace bez pojistné hydroizolace, bez parotěsné folie. Jedná o starý rodinný dům, chtěl bych mít obytné podkroví. Střecha je tvořena pouze taškami, které jsou zavěšené na laťích a tyto laťe jsou přibité na krokve. Novou střešní krytinu nemám zatím v plánu pořizovat, navíc tašky i dřevo jsou v dobrém stavu. Nicméně bych chtěl střechu aspoň zateplit.

Jak se to tedy řeší u starých domů pojistné hydroizolace či parotěsné folie, nemám v plánu sundávat střešní tašky. Kdesi jsem četl, že z vnější strany střechy přibijí pomocné kontra latě na krokve a na tyto dají desku z tvrdých vláken, která je jakousi pojistnou hydroizolací, ale nikde na netu jsem tyto desky neviděl, všude nabízejí folie na nové střechy, leda tuto folii nastříhat na pásy a natlouct mezi krokve.

Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.13 10:20

Dobrý den, dávat cokoliv z vnější strany by znamenalo demontáž krytiny, která pravděpodobně bude položená v maltě a to už není žádná sranda očisti a znovu poskládat, zůstal bych spíše u té varianty nasříhat a přibít kontaktní folii. Je ale třeba nad folií zajistit odvětrání, tzn. ne dát folii až na latě, ale nechat tam mezeru alespoň 25mm a zajistit přístup vzduchu u okapu a odvod u hřebene. Nařezejte si z prken laťky cca 25x25mm, našroubujte do středu mezi krokve a ke krokvím svisle na latě, přisponkujte folii, napněte ke krokvi, přisponkujte a pak zajistěte ještě laťkou. Folie nesmí být ukončena ve zdi, ale musí vylézt pod krytinou přez zeď.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.01.13 19:42

Na maltě položené tašky nejsou, jsou pouze zavěšené na latích. Udělam to jak pisete, našel jsem ve starší diskuzi odkaz na navod juta.cz jak dodatečně aplikovat podstřešní folii pod již hotovou střešní krytinu.

Od: robo
Datum: 08.01.13 13:36

dobrý den,

na takovouhle rekonstrukci je úplně nejlepší použít skládané šablony z polystyrenu - vyrábí a prodává to tady několik firem, osobní zkušenost mám s Thermodach.cz, totéž, ale levnější je BayerDach.cz - jsou to jakoby střešní tašky z polystyrenu (tloušťka podle potřeby zateplení), které nevyžadjí nic speciálního - prostě sundáte tašky a buď máte vyhovující rozteč laťování a pak tam rovnou narovnáte polystyrenové tvarovky (je to jednoduchá skládačka) a na ně vrátíte tašky, nebo budete muset udělat nové laťování. V každém případě je to výrazně jednodušší, než jakékoli zateplování vatou, s pojistnými foliemi atp. HHlavně je to velmi spolehlivé a funkční, na rozdíl od klasiky nemusíte řešit parotěsnost a podobné blbiny, které většina řemeslníků stejně zčubí a zateplení pak ani náhodou nefunguje, jak by mělo. Materiál je bohužel hodně drahý, ale třeba to vyrábí ještě někdo další za menší peníz, než tihle Němci. A klidně si to na střechu naskládáte vlastníma silama, je to hračka pro malé děti. Máme to na staré střeše už víc než 15 let a nic jiného bych nevolil

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.