Jaký kotel?

Od: Datum: 31.12.11 15:27 odpovědí: 18 změna: 06.06.15 21:04

Dobrý den, plánuji rekonstrukci nezatepleného staršího RD. Dispozice 3+KK (nepodsklepený, s jedním podkrovním pokojem), vytápěná plocha činí cca 50 m2. V domku bydlíme zatím dva. Přemýšlel jsem o nějakým kombinovaným kotli na plyn, jelikož plyn je do domku nově zaveden, ale nevím jaký typ (jestli jen s průtokovým ohřevem, nebo se zásobníkem) nerozumím tomu. poradí někdo? Kotel chci umístit budto do koupelny, nebo na chodbu s komínem na fasádu. Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: polulinapermanenta
Datum: 31.12.11 15:40

Boiler je levnější na provoz. Kotel je lepší na chodbě, počítám že je to turbokotel, jinak by vám to v malé místnosti stejně nezkolaudovali. Nevím jak je to s komínem. Já mám na fasádě, ale z agentury JPP mám informace, že další rok už to na fasádě nebylo možno.

Ohodnoceno: 0x

Od: vesely
Datum: 31.12.11 16:12

Takže kombinovaný kotel na plyn už v malé místnosti(koupelna, nebo předsíň s chodbou) nemůžu mít. Ten komín na fasádě nevim soused si ho letos nechal dávat. Jinak nic doufám koládovat nemusím, maximálně revize, podle toho co jsem ze stavebního úřadu pochopil.

Od: polulinapermanenta
Datum: 31.12.11 17:10

Nevím, co je kombinovaný kotel, ale pokud si kotel nebere vzduch z venku, taky byste se moh v malé místnosti udusit. Kolaudaci, to sem přehnala, samozřejmě sem měla na mysli revizi. Při ohřevu teplé vody průtokem se hodiny točí závratným tempem. Já mám kombinovaný boiler a 80l pro dva v pohodě stačilo.

Datum: 31.12.11 17:41

Jo tak už jsem si zase něco nastudoval. jednalo by se nejspíš o turbokotel, kombinovaný myslím pro ohřev teplé užitkové vody´a vody pro vytápění. Ale nevím jestli bude možný to provedení turbo, tetka je změna od nového roku v normě. Můj soused má okna vzdálený od komínku cca 13 metrů, moje malé okno od koupelny cca 2 metry (to bude nejspíš problém), výška komínku nad terénem by byla cca 3 metry.

Od: qqqqq
Datum: 02.04.14 23:43

Vykašlete se na plyn já před dvouma rokama zrusil plyn a dal automatický kotel Berski Ekomax 1 topim RD o plose vytapeci 170m2 ohřev vody kotel mam s regulaci a propalim cca 5 tun uhli za sezonu muzu doporucit spokojenost a prikladam jednou tydne a to mam kotel 20 kw i kdyz je pravda ze mam kvalitni regulaci siemens za 35 tisic zonovou bezdratovou, ale naklady rocni cca 13500 TISICE A TO JE ZADARA POMALU a kdo rika ze automaty jsou naprd tak nejsou ale musis to delat a spoustet kdo tomu rozumi jak nam to nastavily pred dvouma rokama tak jen sypeme uhly a jede to uplne suprove a uhli to vypali tak ze mam tejdne jen 1,5 kybliku popela

Datum: 01.01.12 11:37
U bytu takto male velikosti nemate zrovna moc na vyber, zvlaste pokud ma byt kotel optimalne dimenzovan.
Prakticky vsechny typy kotlu s vyjimkou kotle Geminox 1-10kW maji zbytecne velky vykon pro danou velikost bytu.Z toho nasledne plyne i nutnost pouziti externiho zasobniku pro ohrev vody..staci 100l.

Datum: 01.01.12 12:36

Nevim ztráty jsem přesně nepočítal jen mi dle propočtu vyšel kotel o víkonu kolem 11 kW. jedná se o starej domek obvodový zdi z vepřovic 0,5 metru, strop v 2,7 m, skladba rákosová omítka trámy násyp půdnice. přikládám oskenovanej starej výkres, někdo když se dělali radiátory si je tam i kreslil.Jinak komora a prádelna již k tomu nepatří tam si přistavěli rodiče domek, proto chci vodu a topení oddělit. Kuchyně je menší o koupelnu. Jinak komín v koupelně je, ale chtěl bych ho využít pro krb v obýváku, bude ho nutno opravit..

Datum: 01.01.12 12:56
Pokud tepelne ztraty Vaseho bytu jsou 11kW, pak budete za vytapeni 50m2 platit 2x vice, nez ja v RD se 180m2..to je opravdu silene.., ale je to samozrejme Vase vec.TZ u Vaseho bytu pocitat nebudu i kdyz to umim..i tak se mi tech 11kW zda hodne..

Datum: 27.02.12 17:16

Docela by me zajimal ten vypocet, podle me pri tech 11 KW ten kotel bude vyuzitej max.tak na 60%

Datum: 27.02.12 17:42

To bude spíš chybočet*palec* já mám 200 m2 podlahový plochy, přízemí rovnanina z kamene a vepřovic 60 cm, patro 45 cm cihla zděná na hlínu a tepelnou izolaci mám jenom v komíně, a jsem objektivně někde kolem 14 kw. Tam někdo zapoměl něco vydělit, nebo násobil dvakrát*vezen*

Datum: 02.01.12 00:58

Nyní už je turbokotel (spotřebič typu C ) opět povolen i do koupelny s vývodem spalin do fasády (nejedná se o komín). Přesto bych doporučoval instalovat turbokotel jen na vytápění a teplou vodu připravovat v tlakovém zásobníku vytápěným plynem. Tato zařízení mají jednodušší automatiku a hospodárnější provoz. Tlakový zásobník vytápěný plynem nemusí mít ani vývod do komína (jako např. pečící trouba u plynového sporáku) a musí mít pouze zajištěn dostatečný přívod spalovacího vzduchu a větrání místnosti, kde je umístěn.

Od: cvrcekjiri*
Datum: 27.02.12 15:38

Dobry den ,

ja jsem uz nekolik let majitelem dvoukomoroveho kotle typu EKO MAX od firmy Berski (www.berski.pl) , topim v nem peletkami,uhlim a v druhe komore spaluju co se da od smeti az po kusove drevo. Rozhodne muzu rict ze mi ten kotel setri cas i penize, nasypu do zasobniku peletky nebo uhli a tyden se uz nemusim u kotle ukazat vubec diky automatickemu podavaci. Kotel me vysel i s dopravou na nejkaych 40tis.a myslim ze kazdy mi tady potvrdi ze za takovou cenu sehnat takovy kotel neni sranda. A co vic mam na nej zaruku 8 let . Takze vrele doporucuji :)

Od: domecek
Datum: 02.04.12 10:48

Dobrý den,chci se zeptat jaký máte typ kotle a jde vněm topit hnědým uhlím.Výrobce udává uhlí černé.Děkuji,spozdravem LCH

Od: ma*
Datum: 25.04.14 08:55

Dobrý den, ano před rokem jsem si pořídil automatický kotel Green Power 25kW od firmy Berski, spaluji v něm hnědé uhlí společně s černým, je dvoukomorový takže v něm spaluji také dřevo. Jsem s ním naprosto spokojený.

Datum: 27.02.12 19:55

Nástěnný obojživelník Junkers by vám určitě stačil.

http://www.junkerskotle.cz/

Datum: 27.02.12 20:07
Doufam, ze tazateli neradite kombinovany kotel s prutokovym ohrevem TUV. To by do bytu o vymere 50m2 byla totalni silenost..a technicky nesmysl.

Od: instalater*
Datum: 27.02.12 20:03

Zdravím . Junkers? A podobný hlouposti , co ti tady radí? Nejlépe bude , když navštívíš místního , který kotle servisuje a ten ti poradí s výběrem. Kotel se musí ,,ušít " přesně na míru baráku a musí na něj BÝT v místě bydliště zajištěn servis. Tečka.

Datum: 06.06.15 21:04

Mám domek 70m2 a vytápím ho kotlem Protherm 12kW a externí bojler na TUV 125l. Úplně to stačí. Kotel mám na 60st. a na radiátorech digitální regulační hlavice na nastavení teploty v každé místnosti. Jak se místnosti vyhřejí, kotel se vypne. Protože mám externí bojler, nahřívá se první bojler, pak se automaticky přepne na topení. Za 4 roky bez problémů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.