Změna druhu pozemku z orné půdy na zahradu,

Od: Datum: 08.01.13 09:34 odpovědí: 4 změna: 08.01.13 12:20

Dobrý den,

rád bych vyzvěděl možnost nechat změnit druh pozemku - orné půdy (8000 m2) a trvalého travního porostu ( 500m2).

Rád bych na těchto pozemcích, které spolu sousedí, zasadil stromy - ovocné i okrasné. Na jaký druh pozemku by bylo nejlepší je změnit - zahrada, ovocný sad? Je to vůbec u takto velkého pozemku mořné? Nechci stromy sázet na orné půdě a pak s tím mít nějaké problémy.

S těmito dvěma pozemky sousedí další můj pozemek - zahrada ( 2400m2). Pozemky se nachází za obcí. V okolí jsou pozemky orná půda a ovocný sad (využívaný jako pole). Pozemek nachází v ploše označené jako "Sady, chmelnice a ochranná zeleň"

Je s tímto převodem druhu pozemku spojen nějaký poplatek?

Děkuji za rady a zkušenosti


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 08.01.13 10:09

Pokusím se malinko pomoci.

Orná půda, zahrada či sad = z důvodu placení daně z nemovitosti je to stejná kategorie, levnější je trvalý travní porost.

V nezastavěném území nemáte šanci převést pozemek na zahradu, neboť nebude souhlasit stavební úřad. Ochraně životního prostředí by to bylo fuk, ale potřebuje souhlas st. úřadu. Kdyby se vám to povedlo, tak u nás st. úřad tvrdí, že převést může jen 25 arů na zahradu. Snad by mohlo projít převést půdu na ovocný sad. Ale z tímto zkušenosti nemám.

Začněte shánět info nejprve na Životním prostředí, ti u nás jsou nejméně problematičtí. Ti vám poví další podmínky a postup.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.13 11:27
avatar

ŽP je problematické jak na co a jak kde. Obvykle se nedělá převod na "zahrada", ale tzv. vynětí ze ZPF, ale to se dělá pro případ potřeby výstavby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.13 11:56
avatar

Myslím si,že je zbytečné měnit druh pozemku.Pěstovat ovoce a zeleninu lze jak na poli,tak na zahradě.Jediný důvod by byl,pokud by byla větší daň.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pole
Datum: 08.01.13 12:20

ale já právě chci sázet i neoovocné dřeviny, což myslím, že by byl na orné půdě problém. Necchi aby mi za 20let přišlo oznámení, že musím vše vykácet nebo podobně

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.