Plynový kombinovaný zásobníkový ohřívač vody

Od: odpovědí: 9 změna:

Nevíte jestli něco takového existuje? Šlo by o zásobníkový ohřívač TUV na plyn, do kterého by byla zavedená voda z okruhu topení a v topné sezóně by se TUV ohřívala takto a mimo topnou sezonu by to fungovalo jako normální zásobníkový ohřívač. A úplně nejlepší by bylo, kdyby se to prodávalo v kombinaci s kotlem. Vím že takový zásobníkový ohřívač existuje elektrický, ale ten nechci... chci plynový.

9 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar martincakl

Popsal jste to tedy velmi zmateně...

Chápu to tak, že by jste chtěl zásobníkový ohřívač, který bude mít vlastní hořák na plyn...a zároveň ještě nepřímotopnou spirálu resp. výměník pro připojení druhého kotle?

K čemu by to jako mělo být...jaká pro Vás bude výhoda? Opravdu nevím co tím vyřešíte..jak technicky, tak ekonomicky.

doplněno 21.11.11 10:40:

Ale abych to ještě doplnil...ANO takové ohřívače se vyrábí...byť jich není mnoho.


Šlo by o to, že bych chtěl v domě zásobníkový plynový ohřívač tak něco kolem 100litrů, kotel na ústřední topení plynový okolo 24kW a tohle nejlépe v sadě... to problém není toho jsou stovky. Jenže v domě budou ještě krbová kamna s výměníkem, které budou zapojená do topného okruhu a když bude někdo v domě, bude přitápět těmito kamny (vlastní les = topení téměř zdarma) ale v noci, když dům vychladne, nebo když nebude nikdo doma, tak sepne plynový kotel a bude udržovat teplotu. A mě jde o to, že kdyby ty krbová kamna přihřívala i ten zásobníkový ohřívač, zase by se něco ušetřilo plynu. Takže by to mělo být něco jako akumulační nádrž, ale s vlastním plynovým hořákem.

No, tak jak to popisujete nic neušetříte, spíše naopak.

Pokud je v domě plynový kotel, pak se téměř vždy volí (až na některé specifické vyjímky) nepřimovyhřívaný zásobníkový ohřívač.

Je to proto, že zásobníkový ohřívač s vlastním hořákem je dražší, a to jak na pořízení, tak na provoz a revize...Pokud je zásobník vyhřívaný z plynového kotle, tak se kotel lépe amortizuje...a servis se dělá jen v jen pro jedno zařízení..

Pro to co popisujete by tak jako tak stačil bivalentní zásobníkový ohřívač...a nemusel by mít nutně svůj hořák.


A co kdybych zapojit ten krb s výměníkem mezi kotel a ten zásobník na TUV a pomocí zpětných klapek docílil průtoku média tím zásobníkem?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]