Mokré obvodové zdi

Od: odpovědí: 8 změna:

Dobrý den, bydlíme v bytě 2+1 a topíme přímotopy. Byt se snažíme prodat,takže do nového topení investovat neplánujeme,ale máme mokré obvodové zdi,což je obyvák a ložnice. Jsme první vyvýšený patro,pod námi je sklep a mezi bytem a sklepem je to zateplené,ale i tak je zem (plovoucí podlaha) děsně studená..a v ložnici se pod kobercem sráží voda, no děs prostě. Pořídili jsme ceresit na tablety a vodu saje,ale málo. Topíme na 22°C a větráme a i tak je tu hrozně vlhko. Děkuji za radu Simona

8 odpovědí na otázku

 

 


0x

Tady každá rada drahá. Podle toho co píšete je zřejmě izolace od podlahy nedostatečná, Vzniká tam velký teplotní rozdíl a kondenzuje tam vlhkost, Bez větších investic opravdu jen větrat


větráme co to dá...bohužel v noci se nám vstávat opravdu nechce...

 


0x

Když už topíte elektrikou, tak byste mohli zvládnout elektrický odvlhčovač - stojí zhruba od 5 tis. a v tepelné bilanci se bude chovat jako další topení. Ceresit je na nic.


to nás napadlo také ale investice je poměrně nákladná...
slyšel jsem o nějakých injektážích do obvodového zdiva ale to musíme nejdřív vyzjistit...

Pokud se do obvodového zdiva nedostává vlhkost od základů, což by při podsklepení snad nemělo, tak mne jako snad jediná smysluplná možnost napadá vnější zateplení zdí. Pokud zeď vlhne od základů tak je v tom případě nutná i hydroizolace.

Zateplení je samozřejmě nákladnější než nějaké provizorní řešení, je to ale výborná investice do budoucnosti, nejen že se vyřeší problém kondenzace vlkosti na studené zdi, úspory za topení budou veliké a za pár let jsou náklady zpět.

Injektáže se používají jako jeden z více způsobů hydroizolace. Brání jen pronikání vlhkosti ze základů do obvodové zdi. Pokud je hydroizolace v pořádku, tak na zateplení zdi nemá nejmenší vliv.

 


0x

Nevím proč přemýšlíte o nějakých injektážích, když cca 5tis za odvlhčovač se vám zdá hodně. Ty injektáže budou rozhodně dražší. Ceresit je na nic, ten nic neodsaje - bavíme se o litrech až desítek litrů za den a to umí pořádný odvlčovač. Pokud je ovšem narušená hydroizolace, nemá to smysl, čím víc budete vysušovat, tím víc stěny budou nasávat, takže napřed je třeba odstranit příčinu a to nemá smysl, pokud byt budete prodávat. Problém bych viděl v tom, že bytový dům je špatně zaizolovaný a zdivo saje, nejvíc se to projeví u těch přízemních bytů, nahoře už žádný problém být nemusí. Jenže taková izolace něco stojí a muselo by se čerpat z fondu oprav, tedy domluva všech majitelů. Tím, že se jen zateplí se problém ještě zhorší, vlhký byt a stěny se nedají dobře vytopit a vlhkost už nepůjde částečně ven, ale jen dovnitř. Taktéž o nějakých úsporách se nedá mluvit, investice do zateplení je hodně vysoká.

 


0x

Z bytu musí pryč všechno, z čeho se vypařuje voda - květiny, sušení prádla, vaření bez digestoře, koupání(sprchování) bez odsávání. Také pomůže snížit teplotu na 20°C. Můžete zkusit také místně z interiéru aplokovat antikondenzační nátěr maxitherm. Výborné je použití nástěnné rekuperační(větrací) jednotky.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]