Cena rekonstrukce vody

Od: odpovědí: 6 změna:

Potřebuji vyměnit rozvody vody v domku. Celkem krátké trasy a asi 8 vývodů. Na kolik průměrně taková rekonstrukce vyjde?

Na kolik zhruba vyjde rekonstrukce koupelny? 2.5x2.5m

6 odpovědí na otázku

 

 


0x

záleží, zda to budeš dělat sám, nebo firma. pro nějaký rozpočet je potřeba vědět víc, resp. to vidět. dále záleží na použitém materiálu, plast, měď.

rekostrukce koupelny je hodně závislá na meteriálu. obklady od 100kč do? umyvadlo, vana,nebo sprcha, jsou tam i statisícové rozdíly.

 


0x
avatar vaccent

Stejnou otázku jsem asi před 15-ti lety položil kamarádovi-projektantovi. zeptal se jen, kolik zařizovacích věcí budu mít. Odpověď byla -čtyři, z toho 1- WC, v samostatné komůrce. Od boku vystřelil min. 80 kilo. Tehdy projetanti počítali za 1 předmět 20 kilo. Realizace vyšla skutečně na 86 kilo. Rozvody, odpady, obklady, zař. předměty -vše dodavatelsky. Dnes bych si připravil tak 120 k. Ať se Vám rekonstrukce podaří. Pozn- Jde-li o domek k trvalému bydlení, lze za určitých podmínek značně ušetřit při uplatnění snížené DPH 10%.

Nevim ceho je Vas kamarad projektant...mozna strojar..letecky konstrukter, projektant mostu..dejme tomu.Ovsem tak jak Vam to odhadl, se rozpocet na ZTI nikdy nedelal...a ani delat nebude.Ja bych to timto odhadem Vaseho kamarada nedelal ani po 22 letech praxe.Zde se opravdu vyplati podrobny polozkovy rozpocet.

to martincakl: vaše ironie je poněkud mimo mísu. Zmiňovaný projektant je stavební Ing. s praxí 45 let a zavedenou kanceláří. Nikde se nehovoří o rozpočtu, na to by musely být od tazatele zcela jiné podklady nad rámec této poradny. Takže se může jednat jen a jedině o hrubý odhad. Nebo se předveďte a z údajů tazatele ten podrobný položkový rozpočet vytvořte. Zdravím.

Tak jestli je stavebni inzenyr, pak se to vysvetluje..95% stavaru TZB nerozumi, maji jen vseobecny prehled.To neni nic cim bych Vaseho kamarada a ostatni stavare chtel urazet, je to proste fakt.Tak jak jste uvadel, se proste nedela ani odhad..a nikdy se podobnym zpusobem nedelal.Stavari ale casto placnou neco, cemu se pak projektant dane profese nestaci divit..a ted se tedy divim ja.
Ja stavarine take nerozumim, ale nejaky vseobecny prehled o ni take mam..coz je logicke, protoze mam kolem sebe 6 stavaru v kancelari pres chodbu.

 


0x

Já jsem to platil jako melouch a matroš i s prací cca 10000kč ,to byl ,ale jen rozvod vody z plastu .

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]