Zateplení pochozí půdy

Od: Datum: 04.12.12 11:47 odpovědí: 6 změna: 05.12.12 15:04

Dobrý den, potřeboval bych poradit se zateplením pochozí půdy. Jedná se o novostavbu, bungalov 180m2.

Půda nebyla v plánu zateplovat, ale vybral jsem tepelné čerpadlo s rekuperací. Rozvody rekuperace jsou vedeny na půdě a nyní je nutno zateplit trubky na podlaze aby v nich nevznikal kondenzát. Současná skladba:

Sádrokatron 1,2cm-parozábrana Sunflex-mezi trámy 24cm izolace Knauf- prkna-rekuperační rozvody 16cm

Uvažoval jsem, že bych nyní na půdě rozložil například 15cm izolace knauf, přez rozvody rekuperace např 20cm.

Bylo by to v pořádku? Nebo je nutno izolaci ještě něčím zakrývat? Např osb atd.? Nebude vadit, když se bude po izolaci šlapat?Půda bude sloužit pro skladovaní sezónních věcí.

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: craft*
Datum: 04.12.12 12:10

Šlapání po izolaci skutečně vadí. Musíte udělat nějaký rošt, vycpat izolací a pak teprve OSD.

Od: nasir
Datum: 04.12.12 12:33

Děkuji za reakci, rošt by nebyl problém, provedl bych ho pouze částečne, tam kde by se chodilo. Hlavně mě zajimá, zda je v pořádu skladba podlahy prkna-rozvody rekuperace-izolace...zda se zde nemusí izolace něják zakrývat atd...

Od: craft*
Datum: 04.12.12 12:54

No já bych dal izolaci i pod ty rozvody, aby to prostě bylo obaleno.

Datum: 04.12.12 20:27

Pro rozvod rekuperace je možno použít i prostor izolace.Tedy položit vatu,na ni roury,nejlépe hranaté,a přřikrýt izolací.Pak na toto vše desky OSB,ale ještě lépe desky RIGIDUR,sádrovláknité.Cenově to vyjde nastejno.Desky se mohou připevnit přímo na trámy.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Od: nasir
Datum: 05.12.12 14:47

rozvody jsou již položeny přesne dle nákresu, roury leží na prknech, je mezi nimi jen pěnový pásek. Takže nyní na roury a kolem nich izolace a rošt a na něj OSB, nebo rigidur desky.

Jakou sílu izolace použít nad roury?

Datum: 05.12.12 15:04

Rekuperace určitě nebude tvořit tepelný most,takže jen kousek pěny na to,aby roury nedrnčely.

JABRAIKA

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.