Vyčištění bot od soli

Od: odpovědí: 4 změna:

Ahoj, prosím o radu. Mám na černých kožených kozačkách skvrny od soli. Nemá někdo ověřený způsob, jak se jich zbavit? Díky.

4 odpovědi na otázku

 

 


1x
avatar babkazov

Impregnaci ve spreji používám léta. Používám ho na hladkou i broušenou kůži. A pak teprve krém, zvaný globín. Globín na broušenou kůži ne. Ta impregnace ve spreji je báječná i na plátěnky, tenisky. Nešpiní se tak.*hi* A vlhká švédská útěrka, ta dělá malé zázraky nejen s botami a teniskami. Ať už z hladké nebo broušené kůže, semišem :D

 


1x
avatar hangar

OSvědčila se řádná impregnace...

Pro rychlé očištění bot od soli je ideál ocet... smard brzy vysmahne...( je to z babských rad)

 


0x

Dobrý den. Bohužel skrvny od soli jsou prevít, mně se nejlépe osvědčila hlavně prevence v podobě poctivého nakrémování kvalitním krémem na boty (do bot investuji jednou za čas, zato pořádně, a tak mi není líto pak dokoupit i dobrý krém, cenový rozdíl oproti krámu je nějakých dvacet třicet korun, to už raději připlatím). Nicméně když už se stane a skvrna se objeví, vždy jsem použila jen mokrý hadr - namočený v obyčejné vodě. Té chemie si donesete dost, netřeba plácat další. Někdy bylo nutno setřít naněkolikrát (hadr vždy vymáchat). No a až se skvrn zbavíte, doporučuji tedy ono krémování a impregnace by asi také neuškodila. Nepřeplácat, ale udělat poctivě - boty vám pak déle vydrží a budou také mnohem zachovalejší, ta péče se vyplatí.

 


0x
avatar jabraka

Pro rozpuštění soli bych spíše volil destilovanou vodu se saponáty.Po vymytí a několikeré výměně vody ihned naimpregnovat kvalitním krémem na kůži.Nebo indulonou.

JABRAKA

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]