Znalecky posudek pred prodejem?

Od: odpovědí: 4 změna:

dobrý den

chci se zeptat jestli před koupí je důležite vidět znalecky posudek

musí byt vyhotovene před každým prodejem?

je tam pro mě něco důležitého co bych se mohl dozvědět? krom toho co jsme zjistil na katastru

děkují za odpověď

4 odpovědi na otázku

 

 


0x

Pro mne by bylo podstatné znát skutečný stav nemovitosti. Takže si na prohlídku dohodněte stavebního odborníka, který posoudí stav nemovitosti a dokáže odhadnout případný rozsah rekonstrukce nebo oprav. Na katastru jsou důležité údaje vlastnictví a potom také břemena a zástavy. Odhadní cena sice dá určitý obrázek a je to i vodítko pro kupní cenu. Ale ta může být dosti odlišná. Ještě bych doporučila před koupí informovat se na stavebním úřadě o územním plánu a dalších záměrech v okolí (záplavové území, stavba průmyslového nebo zemědělského podniku apod.) A samozřejmě napojení na inženýrské sítě, případně kapacita stávajících. To všechno znalecký posudek neuvádí. Ten je potřeba pro FÚ k přiznání k dani z převodu nemovitosti.

 


0x
avatar jabraka

Znalecký posudek-odhad nemovitosti,je nedílnou součástí kupní smlouvy.Je důležitý hlavně pro vyměření daně z převodu nemovitosti.

JABRAKA

Dovolím si oponovat:

Znalecký posudek-odhad nemovitosti, NENÍ nedílnou součástí kupní smlouvy.

(Souhlasím s tím, že pro vyměření daně je potom potřeba)

 


0x

Teoreticky jako kupce, když se domluvíte na ceně by vás to nemuselo až tak zajímat, pokud jste se nedohodli jak se bude převod hradit. Cena závisí na stavu atd. Je daň z převodu a daň z příjmu. Ale už to tu v minulosti bylo řešeno.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]