Hoblovka svépomocí

Od: ® odpovědí: 5 změna:
avatar jvn

... návod na stavbu hoblovky s protahem?

5 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar miramira

pokud nemáte strojní vzdělání a vybavení, jednoznačně doporučím koupi nikoli stavbu.Hoblovka je velice přesný a citlivý stroj, laikovi ani nepatří dorukou, natož její stavba. navíc v bazaru vás to výjde možná cenově výhodně.

Zdravím, tak tak, jen co dá času vymyslet a hlavně seřídit tak, aby to hoblovalo a ne trhalo materiál. Navíc je umění to postavit tak, aby jen prkno bylo jako druhé. Není nad hotový stroj.

 


0x

Určitě na intu by se dal najít, ale byl v Urob si sám, i jako univerzální stroj. A ten válec se dal koupit s noži. Jinak jsou už zhruba od 5 000, kdo by to dělal. Nebo si dát/sledovat inzerci.

 


0x
avatar jenyk

Pokud máš doma strojní dílnu proč ne, klidně si ji udělej, ale jinak bych do toho nešel. Buď nějakou starší koupit, případně sehnat nějakej vrak a z toho to uschopnit. Ale aby vše chodilo jak má a nebyly pláty do vrtule a podobný neřádstva tak bych si ji radši koupil, nějakou starší.

 


0x
avatar promon

Je to pravda. Ten stroj není až tak stupidní jak vypadá a aby fungoval tak jak má, je třeba dodržet vícero požadavků, zejména pokud se týče rovinnosti stolů, jejich uložení atd. Proto doporučuji podívat se na inzerci, kde se vyskytují mraky takových strojů. Mnohdy se vyplatí zeptat se u prodejců nových strojů, často totiž vykoupí od zákazníka starý stroj a prodají mu nový. Jde jen o to, umět si vybrat, mnohdy je lepší jít do starého stroje i třeba polského, či rumunského, které jsou však prakticky celolitinové. Dnešní trend je, bohužel, co nejnižší cena. Takže mnohé i české firmy prodávají stroje z Číny, které těmto starým po stránce tuhosti nesahají ani po kotníky.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]