Senzor pro zastavení vody

Od: odpovědí: 12 změna:

Čau, největší částku platíme za vodu, protože si každý napouští vodu a nechá jí téct do díry, která zabraňuje tomu, aby vana nepřetekla. Není nějaký senzor? Nebo prostě třeba aby se voda zastavila sama a zbytečně se s ní neplýtvalo? Děkuju Šoumlen.

12 odpovědí na otázku

 

 


4x

Asi tomu úplně nerozumím, ale jestli si KAŽDÝ (nepíšete počet členů rodiny a jak často) napouští PLNOU vanu, tak první čím bych začal šetřit, je právě spotřeba vody jako taková. Sprcha na umytí většinou bohatě stačí a na potápění je vhodnější (a ve výsledku i levnější) zajít do bazénu ;).

 


1x

Jednoduše ten přepad zacpěte a on si to už každý rozmyslí, stále vytírat celou koupelnu! :))

 


0x

Co takle při napouštění vody zůstat u vany a sledovat její hladinu, nebylo by to míň nákladný? :)

Existují kohouty,které tečou jen když se drží zatlačený.Taky jsou senzorové. gpartner.cz/...


No jo, ale máme slabý proud, voda se napouští cca půl hodiny a to přece nebudeme čučet půl hodiny do vany Jen mě jde o to, jestli nějaká podobná věcička neexistuje.

Stejně by jste musel mít ve vaně pak infrazávoru nebo pod. blbost..Spíš si stopnout za jak dlouho je plná vana a nařídit si odpočítavač, já to tak dělal s ohřevem vody :D

 


0x

Záplavová čidla existují, ale jsou určena k umístění na podlahu(resp. těsně nad ni). Ale dostat ho nějak do přepadové roury? No nevím. Ne že by to nešlo, ale bude to chtít kus šikovnosti.

doplněno 17.11.11 23:27:

Možná by šlo, hlídat s tím hladinu vody ve vaně, a spustit nějaký zvonek, sirénu, nebo něco podobného. Ale muselo by se to udělat dost mechanicky pevné, a tak, aby to bylo jednoduché na obsluhu. Protože asi nebude možné, aby to na vaně zůstalo natrvalo.

 


0x

Pořiď si hlásič do vany pro nevidomé.

multiweb.cz/...

 


0x
plochá baterie, pár součástek, vyřazené sluchátko nebo malý reprák. Případně mnohem prostší baterie, drát, žárovička. Ovšem nej mi přijde osprchnout se.

hladinové čidlo (plovákový spínač)

Nebo "nejjednodušší" nemýt se vůbec :o))

 


0x

1 vlezu do vany po chvilce a voda stouupá, zatím se sprchuji, ohřívám
2 jeden po druhém se ve vaně vykoupat celá rodina...

 


0x

existuje baterie od firmy Oras: sanita.cz/...

Jednou nastavíš a baterie si to pamatuje pro každé další napouštění.

DaHol

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]