Jaký zvolit způsob vytápění

Od: odpovědí: 11 změna:

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit, jakým způsobem vytápět předsíň. Koupili jsme byt 4+1, kde se obývací místností vytápí plynem. Ovšem někdo jaksi pozapoměl na vytápění předsíně, v níž je v mrazivých dnech pořádná zima. Pak stačí otevřít dvěře do vytopoené místnosti a teplo odsud rázem unikne a i přilehlé zdi jsou pěkně studené. Rád bych místnost nějakým způsobem temperoval, ale nevím, jaký způsob vytápění zvolit. Příliš se mi nechce rozšiřovat současný topný okruh, protože by to bylo poměrně nákladné. Přemýšlel jsem tedy nad nějakým elektrickým přímotopem, ovšem zase nevím, zda koupit nějaký olejový radiátor nebo zda nekoupit např. uzavřený žebříkový radiátor na připojení do elektřiny. Nevím, co je nákladnější na provoz. Mohl by mi někdo poradit, do čeho investovat, abych temperoval místnost o rozměrech 3 x 2,5 x 3 (výška) na cca 18 °C.

Děkuji Petr.

11 odpovědí na otázku

 

 


0x

Rozšíření topení,je jediné co vám bude fungovat.To ostatní jsou jen drahé náhražky.Dvojitý deskový radiátor 120dl.

 


0x
avatar minda

Já bych poradila el.žebřík... náš žere jen 300W a krásně vyhřeje velkou koupelnu... :)

doplněno 17.11.11 10:34:

... ale to byste potřeboval přívod vody... to tam asi není,co?... to je moje rada nanic...*bzum*

el. žebřík nepotřebuje přívod vody, voda je jen topné medium a to ohřívá topná spirála.

 


0x

proč myslíte, že by bylo přidání radiátoru nákladné? pokud bude v blízkosti topná roura (např.z druhé strany příčky), tak to bude nejlevnější řešení. elektrika je drahá.

Tak tak, pokud nejsou trubky od topení na druhým konci bytu tak to je nejlepší řešení.

Pokud jsou na druhým konci tak asi nějakej přímotop, žebřík či něco podobnýho.

 


0x
avatar jabraka

V takové předsíni bych viděl nejlepší topný panel.I když nejsou nejlevnější.

sunnyhouse.cz/...

JABRAKA

 


0x

Nějak jsem nepochopil otázku - obytné místnosti jsou vytápěny plynem - to máte v každé místnosti wafky nebo centrální kotel s radiátory?


Máme centrální kotel s radiátory.

Pak nad ničím nepřemýšlejte - pár metrů trubek + radiátor. Bude to něco stát, ale budete mít teplo. Jakýkoliv elektircký žebřík nebo panel je na topení drahý, používá se jen krátkodobě třeba v koupelně při koupání, ale topit s tím nonstop x -300-500watů za hodinu je docela slušná pálka.

Z vás aby to člověk tahal heverem,chodba je podsklepená?Kotel ve sklepě?Potom se dá radiátor připojit dolů do sklepa a dopojit ve sklepě.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]