Vyčištění gauče

Od: odpovědí: 8 změna:

Dobrý den,

mám gauč, kde jako zadní opěrka slouží velké polštáře. V poslední době jsem si všimla, že jsou trochu cítit - na gauči se leží/sedí denně, takže je to normální (jde to cítit asi jako delší dobu nošené oblečení).

Jakým způsobem polštáře nejlépe vyčistit? Do pračky se nevejdou. Docela nerada bych používala nějaké čističe na čalounění, protože jsou někdy dost agresivní a bojím se, abych si gauč spíš nezničila. Co takhle se pokusit vydrhnout polštáře jarovou vodou? Doporučíte mi prosím něco?

Díky.

8 odpovědí na otázku

 

 


3x

Já čistím takto celou sedací soupravu i s křesly,polštáře mám jakoby sametový plyš.Sice jsem několikráte zkoušela strojem na čištění koberců,ale není to ono.Takže si naliju do kbelíčku vodu,do které dám trošku klasické Aviváže,a jemným kartáčem zkrátka a dobře každý polštář vydrhnu,a posléze z nich tu špínu a prach vytáhnu vodním vysavačem.Samozřejmě,že tu vodu měním.Sedačka je poté nádherně čistá a voňavá.Ta Aviváž vám totiž tu špínu v podstatě vytáhne ven,trvá mi to sice trošku déle,ale efekt je dokonalý.Běžte do toho,doporučuji;)


Díky, zkusím to

 


0x

Tak aviváž bych nedoporučovala, zalepí tkaninu. Není dobrá ani pro prádlo. Jestli jde jen o zápach, pak existují osvěžovače textilií.Jinak na osvěžení barev se dá použít octový roztok. A pokud je nutné polštáře vyprat, tak je asi nejlepší strojní čištění vysavačem. Ten na povrch nastříká prostředek a i se špínou ho ihned vysaje, takže jsou polštáře po vyprání prakticky suché.

Pokud by mi tkaninu aviváž zalepovala,tak bych vám ji nedoporučovala*bum*Jo,a vysávám to právě již zmíněným Rainbowem,nevím co proti němu máte,ano stál před léty sice 50000kč,ale nemohu si ho vynachválit,používám ho prakticky na vše,včetně roztočů,jinak mám ještě Wapku,a ta je také skvělá,do té dávám momentálně Vanish,také skvělý pomocník!

 


0x
avatar jabraka

Stroj na čištění koberců je ideální řešení.Musí se samozřejmě použít orginální čistící prostředek a skutečně výkonný stroj,ne ty domácí jakočističe.Čistíme sedačky různých typů leta a vždy úspěšně.

JABRAKA

Já mám vysavač LIV Aquafilter 2000.Stál kolem 4000,- Kč a peru s ním koberce i čalounění. Vše dobře vyčistí, jsou na něj i výborné recenze.Ono je asi lepší prvotně investovat 4000,- Kč než platit firmě za každé čištění.

Dobrý stroj,Liso.Vždy jde o to,aby ssací schopnost byla dostatečná a čištěná plocha se zbavila veškerého čistícího prostředku a vody.Profesionální čisticí prostředky mají kromě toho vysokou čisticí mohutnost i při velmi malé koncentraci.Některé firmy,půjčující tyto mašiny,šidí zákazníky a prodávají jim prostředky náhradní,které mají čisticí schopnost tak 10% originálou.

JABRAKA

Saci schopnost je výborná. Samozřejmě bych nekupovala třeba Rainbow. Zbytečně drahý stroj, kvalita rozhodně neodpovídá ceně. Liv mám už několik let a vyčistil i staré koberce tak, že vypadají jako nové.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]