Postup prací při záklopu podkroví?

Od: odpovědí: 3 změna:

Dobrý den,

omluvte, prosím, zcela laickou otázku.*hi* Jak máme postupovat při výrobě záklopu obytného podkroví? tj. spodní místnosti vytápěné, nahoře pochozí půdička nevytápěná... Zamýšlená skladba je (odspodu): palubky, rošt, izolace (mezi přibité hranolky), parozábrana, izolace pod trámy (mezi hranolky), izolace mezi trámy, pochozí prkna. Izolaci muž zamýšlí minerální vatou (Isover UNI), ale není nám jasné jak postupovat. Zeshora, zespoda..? Převládá pocit, že izolace "jen vtlačená" a ničím nezajištěná vypadne... Tramy budeme teprve pokládat... Předem děkuji:)

3 odpovědi na otázku

 

 


0x

Tahle problematika není až tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Nepíšete jakou máte skladbu střechy, sklon střechy, druh použité krytiny atd.

Větou "Tramy budeme teprve pokládat...",myslíte kleštiny do stávající střechy?

Jinak obecně, izolace mezi krokve, či kleštiny se fixuje proti vypadnutí provázkem, či drátem tahaným kolmo ke kleštinám(trámům), kdy drát se obtočí kolem přibitého hřebíku ("téráku") cca po 20cm. Pak následuje parozábrana(existuje několik druhů, jejich použití se liší). Dále rošt na SDK či palubky a konečně finální interiérová vrstva(SDK, palubky, atd.)

Doporučuji kontaktovat projektanta, který má bohaté zkušenosti v této problematice aby vám navrhnul vhodné řešení.

Riziko, že pak v konstrukci během několika málo let nastanou velké problémy s hnilobami , plísněni , nefunkčností tep. izolace až po výtoky kondenzací zpátky do interiéru je vysoké.

Setkal jsem se na stavbách se stovkami odfláknutých střech, když pominu fakt, že dotyční pak protopí majlant, taková střecha ,jestliže vlhkost zůstává v konstrukci, pak doslova shnije.

istavitel.cz/...

poradna.estrechy.cz/...


Děkuji velmi za odpověď. Je-li možné řešení provázky i na záklop, je to super. Střechu máme šikmou, celou novou vč. paropropustky. Izolování šikmin pod krokvemi jsme již nastudovali, ale na záklopu jsme se zasekli. Uvidíme, možná nakonec zvolíme i radu projektanta... Přesto díky Eva

 


0x
avatar jabraka

Jsou určité zásady skladby stěn a stropu.

Od střechy:

1. Větrací mezera pod krytinou.

2. difuzní(polopropustná) folie

3. Vlastní vrstva izolace

4.Parozábrana - folie nepropustná.

Konstrukce a sádrokarton.(nebo latě a palubky.)

JABRAKA

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]