Řezání plechu v obýváku

Od: odpovědí: 6 změna:

Zdravím,
potřebuji uřezat část podlahového topného konvektoru (plech cca 2mm) v hotovém obýváku. Konvektor byl usazene výš než finální podlaha, proto se musí přesahující plech odstranit. Plech je cca 5mm nad podlahou, konvektor je dlouhý asi 3m viz. prilozeny obrazek.
Pokud budu řezat flexou, mám obavu z poškození okolí žhavými pilinami z řezání.
Nemáte nějaký nápad jak toto provést bezpečně?


Řezání plechu v obýváku
6 odpovědí na otázku

 

 


0x

no, prekérka, ale když se okolí řezání vypodloží namočenýma novinama nebo kartonem a budeš mít flexu s regulací otáček, tak na tu nejnižčí by se nemělo nic stát. A nebo si někde půjčit vibrační pilu, vypadá jako flexa.

Flexa s regulaci otáček? Tu neznám. Netvrdím, že někdo nevyrábí, mám dobře vybavenou dílnu a pár flexek jsem i lety spotřeboval, žádná ale regulaci neměla, jen vypnout zapnout. Navíc pro broušení jsou nutné jisté optimální otáčky, zmenšením otáček se více opotřebuje kotouč a broušený materiál méně ubývá.

V každém případě je to pro byt nepřijemná práce a spíše pro dva. Jeden aby flexskou řezal a druhý chránil okolí nějakým kusem plechu nebo třeba mokrým hadrem a podobně aby žhavé jiskry nelétaly okolo. Podložení třeba mokrým kartonem není také na škodu. Také výkonný vysavač a prach z broušení pokud možno odsávat, stejně se ale bude muset po práci uklidit.

Dost důležitý je také kvalitní kotouč na flexsku. a také co dostupný nejslabší, dělají se obecně 1,6 mm a silnější. Chce to ovšem i trochu zručného pracovníka a pro oba pořádné ochranné brýle.

Netvrdím, že by to vibrační pilkou nešlo, plech by ale musel být více vyzdvižen aby měla pilka místo, já bych to ale tak nedělal.

Existuji i rotační ruční el. pilky s protoběžnými kotouči, s touto by to bylo nejideálnéjší, jsou ale málo běžné a dosti drahé, takže je má málo který specialista.

Ja bych použil tu flexu.

Jenom namátkou : profi-technika.cz/..., tohle je novější typ, tý mojí je už 14let a kamarád má taky nějakou značkovou s regulací na průměr kotouče 150.tak si myslím,že to je celkem běžná věc. ařešit spotřebu kotouče při ceně15 kč za kus při jednorázový práci ...? A tou pilkou jsem myslel tohle: naradiprofi.cz/.... nevěděl jsem jak se to správně jmenuje. Kamarádovo bratr jí má a vyřezávali jsme sni plechy na podlaze auta, šlo to jak fík.

no jako ořezat ano,flexou ano,na to příjde ještě mřížka ne? nebo co to dokola nějak olištovat,jde o to že to rovně neuříznete a hlavně bacha na jiskry,kde je sklo .to vám to zničí a i vdosti velké vzdálenosti,a je to neopravitelné

 


0x

no a neslo by to jenom nejak ohnout treba kladivem?

 


0x
avatar jabraka

Dvojka plech půjde vcelku snadno odbrousit.Těch jisker nebude zas nějak moc.Nesmíš na flexu příliš tlačit.Vše okolo oblož mokrymi hadrami a za chvilku jsi hotov.

JABRAKA

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]