Dodavatelé energií

Od: ® odpovědí: 3 změna:
avatar yamona

Dobrý den. Můžete mi napsat svůj názor na změnu dodavatele? Když jsem u ČEZ po telefonu vyřizovala vyúčtování, samozřejmě mi nabídli, jestli bych i plyn nechtěla odebírat od nich.

Telefonát velmi příjemný, že "se na tom rozhodně dá pouze ušetřit, trvale budou rozhodně níž než RWE, žádné skryté poplatky " ... atd. Jsem z Plzně a tím, že dříve sídlili i s plynárnami ( RWE ) na jedné adrese, bylo to i fajn, že se dalo vyřídit vše na jednom místě.

Takže jsem souhlasila, aby připravili smlouvu a zaslali ji, a pak se v ní dočtu, že tato cenová nabídka je pouze čtvrtletní, ale za to smlouva bude uzavřena na dva roky. Přijde mi to celkem nefér, že tohle Vám do telefonu nepoví. Celkem mě naštvali a nyní zvažuji jestli i elektřinu si nepřendat k RWE, mít to zas pohromadě a na celý ČEZ se vykašlat.

Už jsem si na tohle téma na internetu četla dost, názory se různí, ale co mi přijde zhruba všude stejné obecné konstatování, je, že vývoj cen u té či oné společnosti se moc odhadnout nedá a při bydlení v průměrně velkém bytě, kde používáte elektřinu i plyn je případné ušetření či výdaj navíc rámcově ve stokorunách ročně.

3 odpovědi na otázku

 

 


2x

u čezu se musíte upsat na dva roky, navíc ani nic neušetříte, protože je stejně drahý jako rwe. Podívejte se na stránky RSP energy, pražská plynárenská apod, ti jsou zatím levnější. Mám RSP energy a snížili mi splátky o 360Kč, předtím RWE - plyn. Elektřinu má za dobrou cenu též rsp nebo eon, ale eon má zas dražší plyn - stálý plat. A hlavně se nemusíte vázat na dva roky, výpovědní doba je tři měsíce.

doplněno 15.11.11 11:50:

rwe 1760kč, rsp 1400kč rozdíl 4320kč za rok, musím ale dodat, že přes dva tisíce mi vraceli, pořád ale dva tisíce ušetím. Co jsem tak nějak vždy vysledoval, tak rwe na jižní moravě zdražovalo vždy nejvíc, Praha nejmíň. Když se snižovali ceny, Praha snižovala vždy nejvíc, ale rwe na jižní moravě vždy nejmíň. I to je důvod, proč odejít.


můžu se optat jakou jste u RWE měli stálou měsíční zálohu? šetřit 360,- měsíčně je celkem dost...

 


0x

I my jsme se rozhodli odejít od ČEZu a to právě i díky arogantnímu chování zaměstnanců ČEZu. Mám zkušenosti, že někteří malí hráčina trhu skutečně jednájí fér, nabízí dobré podmínky a nakonec se skutečně ušetří. My šetříme každý měsíc cca 200 Kč. Odešli jsme od ČEZu k United Energy Trading (UET).

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]