Infrazářič v kouplně

Od: odpovědí: 2 změna:

Dobrý den,

chci se zeptat na montáž a připojení infrazářiče v koupelně. Co se stane, když na infrazářič s montáží na zeď - na ty křemíkové trubice- omylem někdo cákne chvilkově vodu.Musel by to být spíše úmysl, až do takové vzdálenosti vodu dostříknout, ale přesto mě to zajímá. Plánují zářič umístit mimo sprchový kout, cca do 2,7 m v koupelně. Infazářič má krytí IP 20, nic mi to neříká... Ptám se, zda je lepší při sprchování projistotu zářič vypnout,aby se nestala smrtelný úraz, nebo zda může dojít jen k prasknutí trubic a nefunkčnosti výrobku.

Jedná se o Infrazářič Solid IH 1007 a je uveden jako koupelnové topidlo.

Díky za radu a pěkný den.

2 odpovědi na otázku

 

 


2x
Cáknutím na trubice k úrazu nedojde,k jejich poškození by ale dojít mohlo,nedokážu si ale představit,jak někdo cáká 2.7m vysoko. IP20 znamená nulovou ochranu proti vodě,takové topidlo bych dal od sprchového koutu co nejdál,nejlépe na protilehlou stěnu.

 


0x
avatar jabraka

Pokud bych použil nějaké elektrické topidlo,dal bych přednost sálavému infrapanelu,ten se do koupelny vyrábí jako zrcadlový a bezpečnostně má nejvyšší třídu.

JABRAKA

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]