Rozlomení Fabky

Od: Datum: 14.11.11 08:13 odpovědí: 43 změna: 18.11.16 00:00

Zdravím všechny.Stručně, ztratil jsem poslední klíč od dveří s Fabkou, naštěstí nezamčenou.Samotnou Fabku s klíči mám, ale potřebuji odstranit (někdo říká odvrtat) tu starou.Jsem docela zručný domácí kutil a nářadí mám.Mohl bych zavolat zámečníka,ale ten si vezme dvě stovky ještě nevejde do dveří.Mám mu to nechat, neboporadíte? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.11 08:23

Nejednodussi zpusob je fabku zlomit pouziva se na to krizovy klic na kola na ktery zlodejicci navari profil jako je fabka nasadi a jednoduchym pohybem zleva doprav fabku ulomi vyklepnou a je, dalsi zpusob co se pouziva je navrtat do fabky samorezny sroub na ten se pote nasadi stahovak a tlaci se proti fabce ktera tento tlak nevydrzi a zlomi se pokud mate toto original zarizeni trva otevreni fabky cca 20sec. Takhle jsme otevirali dvere na exekuci je to velmi jednoduchy otazka je jak jsou zabezpeceny dvere jestli je bezpecnostni kovani atd nebo fabka s vyssi tridou bezpecnosti to vse stezuje otevreni ale neni to nemozny...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.11.11 08:38

drave, koukněte za Fabku, tam co je dírka na šroubek. Vidíte jak je to slabé místo? Vezmete hasák a malinko vlevo a vpravo zatočíte,...několikrát a fabka praskne. Nesmíte silně páčit, abyste si nepoškodil zámek..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.11.11 08:43

Pokud fabka není zamčená,jak tvrdíš,stačí odemknout dveře a Fabku vyjmeš bez násilí.Jak na to?Povolíš štítky,a do mezery mezi štítkem a dveřmi vsuneš ze staré špachtle vyrobený přípravek,v němž je vypilovaný zářez,odpovídající velikosti hranolu kliky.S tím dveře otevřeš.

JABRAKA

Datum: 14.11.11 08:55

jabrako, on nechce otevrit dvere, ale vymenit vlozku a to bez klicu nejde jinak, nez jeji devastaci a nebo otocenim, pokud to umi.

Datum: 14.11.11 09:57
Taky to tak chapu. Když jsou otevřený dveře tak sundám jen jeden štítek a sice ten od futer, neboli od falce a velkým hasákem ji zlomím odshora dolů.
Ohodnoceno: 1x

Od: moto®
Datum: 14.11.11 10:00

Tedy nejsem zámečník, ztráceč klíčů ano. Řešil jsem tuto situaci vždy vrtačkou, vyvrtal jsem díru do rozhraní mezi otočnou části a spodkem vložky, vysypaly se zbytky aretačních kolíku pružinek a střed šel otočit šroubovákem tak, že šla vložky vyjmout a vyměnit.

Řešil jsem to párkrát i na motorkách, na Jawách, ČZ i mopedech býval zámek fab, byla to vlastně zmenšená vložka do běžných zámků.

I při opatrnosti se mi někdy stalo, že se vrták zlomil o vzpříčené kolíky, tak jsem vzal jiny velký a prostě odvrtal větším vrtákem otočnou část na které je prstýnek s palcem který pohybuje přesuvníky uvnitř zámku. Pokud není klíč a palec není pootočený, tak brání vysunutí vložky ven se zámku.

Potom jsou i jiné metody, ne tak agresivní a ty znají jen specializovaní zámečníci nebo zloději. Kdysi mi drbani vlezli do firmy a pojišťovna škodu neuznala, protože dle policie byla vložka nepoškozená.

Ohodnoceno: 4x

Od: aaaaaa*
Datum: 14.11.11 11:48

jj, dvě kancelářské sponky na obyčejnou fabku stačí, chce to cit

Datum: 14.11.11 11:53

Hm, tak na to jsem i přes pokusy, neměl trpělivost, se snažit ten cit získat. Neměl jsem v úmyslu v budoucnu otevírat vložky bez poškození.

Vždy jste také marně doufal, že ztráta klíčů byla ta již ta poslední.

Datum: 14.11.11 18:03

Hodne velky nesmysl stejne jako ze auto se da otevrit tenisakem nebo dvere platebni kartou chce to min sledovat americke filmy *smich*

Od: aaaaaa*
Datum: 14.11.11 18:58
je mi celkem jedno co kdo viděl v usa filmu, vim co jsem dělal. Š105 se otevírala jednou kancl sponkou, felda (nejen) provázkem.

Datum: 15.11.11 14:06

*smich* máte ode mne bod

Datum: 14.11.11 11:53

Zkuste oslovit nějakého kriminálníka z Vašeho okolí..., pokud je "dobrej", pak Vám to otevře za 30s..

Kolaga byl onehdá na dovolené tuším v Itálii...a nějak ztratil klíč..a náhradní měl uvnitř..Kolemjdoucí snědší chlapec mu auto odemkl i bez klíčů tak rychle, že kolega pak uvažoval zda má smysl vůbec auto zamykat.

Datum: 14.11.11 12:15

draiv: odvrtání zvládneš sám, jen nevrtej přímo do fabky, kde jsou ty aretační kolíky, protože na tom strávíš hodně času a necháš na tom hodně vrtáků. Pokud máš odemčeno, nejjednodušší způsob odvrtání je - sundat kliky se štítky, mrkni na novou fabku, na kterou stranu trčí ta západka a v tom místě i přes dveře hned těsně vedle fabky vyvrtáš otvor do těla zámku, kde trčí ten zobáček od fabky. Ten už samozřejmě vrtat nebudeš, vyšroubuješ jen šroub, který drží fabku a vysuneš ven - celou a nepoškozenou, klidně si k ní můžeš nechat udělat nové klíče. Zámek je též nepoškozený, otvor ničemu nevadí a vzniklá díra na dveřích nebude po nasazení štítku vidět. Nejjednodušší a nejšetrnější řešení a celá fabka se vždy hodí.

doplněno 14.11.11 18:32:

Vyvrtej díru jak jsem ti naznačil na obrázku - dle natočení fabky, buď vlevo nebo vpravo, pak ji nepoškozenou dostaneš ven a bud ji vyhodíš nebo si k ní necháš udělat nové klíče. Zámek bude taky funkční dál.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 14.11.11 12:53

celá FABka bez klíčů se nehodí na nic. Výroba nového klíče bez rozebrání vložky není možná a rozebrat vložku bez klíče je taky značně náročné. Pochybuju, že se to vyplatí. Takže bliudný kruh. Pokud nemáte k oné vložce citový vztah (třeba památka po dědečkovi*smich*) doporučuju zahodit.

doplněno 14.11.11 12:54:

Vylomení je většinou podstatně jednodužší a rychlejší, než osvrtávání. Stačí na to sikovky.

Datum: 14.11.11 14:49

Vylomení jsem nikdy nezkoušel, když ale vidím slabý plech zámku ve kterém vložka sedí, měl bych obavy, že se při lámání zdeformuje. Pokud budu zloděj, je mi jedno, pokud jsem ale majitel měl bych obavy z poškození.

Datum: 14.11.11 14:56

Jo tak to máte asi pravdu.

Datum: 14.11.11 18:36

moto, již jste blízko, jan malým pohybem do stran ulomíte, aby nedošlo k poškození plechu.

Datum: 15.11.11 14:05

Hm, až dostanu chuť na mé oblíbené kremrole nebo větrníky bez placení, tak to testnu. Kde bydlíte?

Datum: 14.11.11 18:57

Takže poškodíte zámek a nepoškozenou vložku pak stejně zahodíte. Nikdo Vám k ní totiž bez předlohy klíče neudělá.

Datum: 15.11.11 11:15

Nevím jak jinde, ale u nás ti dle zámku klíče určitě udělají.;)

doplněno 15.11.11 14:25:

Nevím, kolik takový klíč stojí, ale jde to bez rozebrání. Víc mi nechtěl říct, prý bych se pak dostal všude*smich* i bez klíčů a poškození.

Datum: 15.11.11 13:59

Klíč k dozickému zámku není problém, ale vložka FAB nejde bez klíče rozebrat (i když zkušený zámečník to možná umět bude;)). Rozhodně Vás ale přijde nová vložka lacinějc.

Datum: 15.11.11 18:30

pokud je ta fabka bezpečnostní tak klíče bez štítku nechtějí dělat,pokud je to obyčejná stavební tak stojí cca 100kč nová s 2-3 klíčema,pokud půjdete kupovat zámek pod 150kč se zřejmě nedostanete..

Od: valkamilos
Datum: 18.11.16 00:00
Odvrtání vedle fabky je perfektní nápad.Práce trvala asi 1min.Nepoškozené dveře,zámek ani fabka.Otvor ničemu nevadí zakryje ho šťítek.Díky za nápad a doporučuji.

Od: m
Datum: 14.11.11 13:36

? Nejak jsem to nepochopil. Pokud mam otevreny dvere tak tu fabku prece normalne vysroubuju ne? Uz jsem menil zamky a myslim, ze tak nejak se to delalo ne?

Btw. zamecnik si nevezme dve stovky, ale patnact set ;) To ses z lacinyho kraje...

Datum: 14.11.11 13:44

Fabku bez klíče nevyndáte,chce to odvrtat v místě pod stavěcími válečky,cca 6mm vrták a udělat díru asi 4mm pod otočnou částí fabky,pak vypadají pružinky které tlačí ty válečky nahoru a po poklepání vložky kladívkem jde normálně otočit šroubováke a vyndat,při vrtání výše narazíte přímo na stavěcí válečky a ty jsou z nejakého kaleného materiálu a často se zlomí vrták...

doplněno 14.11.11 13:47: tady je zhruba vidět kde jsou ty pružinky

Datum: 14.11.11 14:52

vložku sice odšroubujete, ale bez klíče jí nevyndáte.

Datum: 14.11.11 16:16

Ja ti to udelam za 100,- + dopravu a jeste ti k tomu napisu fakturu, vlozku bez otoceni nevyndas.

Od: bambula*
Datum: 15.11.11 15:17

No chlapi a jak otevřít, když je fabka zamknutá?

Datum: 15.11.11 18:27

ten samý postup,po odvrtání stavěcích pružinek se vysypou válečky dolů a vložkou po chvíli normálně odemknete,strčíte do ní šroubovák párkrát zacukáte aby vypadaly zbytky špon aj. z vrtání a jde to...

Datum: 15.11.11 19:07

Já osobně, když to jde, dávám přednost lámání před vrtáním. Prostě ta fabka se musí nějakým zpusobem dostat pryč, pak to je už pohoda.

Datum: 15.11.11 21:24

Bambulo, postup je stejný, jak jsem popisoval výše - až tu fabku vytáhneš, vložíš novou a odemčeš nebo si vemeš něco zahnutého, čím tu zápakdu v zámku přetočíš. Jednoduché, rychlé a hlavně levné řešení - stačí jeden vrták, který nikdy nevylámeš na otočných kolících.

doplněno 15.11.11 21:33:

Tak teď kecám *zed* musíš ještě vrtnout ten šroub, co drží fabku-co nejblíže k fab. Základ je dobře ho trefit - jde to, několikrát odzkoušeno.

Od: dotaz123
Datum: 26.11.14 15:35

Jebn se zeptám.Když je tedy fabka rozlomena a zbytky nějak odstraněny pryč,co ten šroub co zdrží fabku na místě?Přes něj tam přeci nestrčím novou abych mohl odemknout.

Datum: 26.11.14 16:12

Správně, ještě je třeba vzít plátek do pilky na železo, nasadit do otvoru po vložce co nejblíž k futrům a s tím šroubem skoncovat. Stejně už to má po lámání vložky za sebou. Nový šroub se obvykle dodává s vložkou.

Datum: 26.11.14 16:20

Když je vložka vyndaná, lze zámek odemknout při troše trpělivosti šroubovákem.

Datum: 26.11.14 16:53

A to prosím jak přesně?

Datum: 26.11.14 16:59

Předpokladem je to, že máte nářadí a trošku znalosti. Pinzetou šroubek odsunete, páč drží na 5mm Fabky. (ne vždy) Taky se může stát, že po rozlomení fabky spadne závorka v zámku (to je podle druhu zámku) Otočením západky ohnutým hřebíkem, šperhákem a podobně, zkrátka nahradíte to černé co se točí okolo Fabky do kola a odemyká závoru.

Ne vždy se daří otevřít za pár minut..

Datum: 26.11.14 17:04

Ten šroub ná přece hlavu přístupnou z čela zámku a dá se i při poruše vložky normálně vyšroubovat !

Datum: 26.11.14 18:00

Tondo, ale to by nemohli být dveře zavřené...jen s otevřenými dvěřmi vyndáš šroubek.

Datum: 26.11.14 18:40
Já na to mám malinko upravenou jednostrannou fabku. Šroubek mě u ní nevadí a použiju ho s novou fabkou.

Datum: 27.11.14 11:59

Jak je upravená ta fabka?Je rozříznutá v půli?

Datum: 28.11.14 22:18

Nemám ji ted v dosahu, takže nemůžu udělat fotku. Ale jedná se o malou, jednoduchou úpravu. Pro názornost jsem to znázornil na jiný fotce.

Datum: 28.11.14 22:44

Děkuji za ukázku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.