Folie za radiator

Od: odpovědí: 11 změna:

Zdravim. Mužete mi poradit kde se da sehnat (ne tepelne folie-ta klasicka 50cm široka a 2 mm tlusta...) ale jde mi o to same...jen je to tvrdy material...něco jako karton...a da se to střihat podle ruzne miry...použití tak samo za topeni... Moc děkuji. Ocenim všechny.

11 odpovědí na otázku

3x

V prodejně s topenářskou tématikou.Zrovna ten samý efekt ale má i obyčejná folie potravinářská.Odráží teplo dovnitř místnosti.

3x

Tento princip využívám často při interierových pracech.Folie se dá koupit ve všech prodejnách tapet a staviv.Je to folie z pěnového polystyrenu asi 3 mm tloušťka s naválcovanou folií Al.Protože je srolovaná,musí se před lepením natvarovat.Není potřeba ji lepit po celé ploše radiátoru,podle zkušenosti stačí jen šířka folie(50 cm) a délka o 10 cm kratší,než radiátor.Lepím ji silikonem na bodky asi jako švestka asi 15 po ploše.Navléknu za radiátor a zmuchlanými novinami přitlačím ke stěně.Po 2 hodinách už můžu noviny vytlačit ven.

Roli z folie před lepením položím na měkkou podložku(polštář) nahoru staniolem a dlaní protlačuji tak,aby se vyrovnala do roviny.

Mírné pomačkání zrcadla na funkci nemá vliv.

JABRAKA

a má to opravdu takový efekt?Topenář co dělal u nás topení,tvrdil,že to až takový efekt nemá.Teda u mě.Stěna cca 6Ocm,nezateplená.

Nejsme na předváděčce,abysme nevěřící přesvědčovali že jen my máme pravdu.Proto je jen na tobě jestli to použiješ a na jaře sem napíšeš že to stálo za...práci.

No taky vyzkouším.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]