Teplá voda zapáchá - čím to je?

Od: Datum: 03.12.12 21:13 odpovědí: 7 změna: 04.12.12 14:10

Dobrý den, teplá voda nám zapáchá, studená ne a byla čirá, ve studni jsou asi 4 kubíky vody a po radě jsem tam nalil 1 litr sava. Voda nám začala žloutnout a savo bylo hodně cítit, třetí den jsem tam dal kalové čerpadlo a začal jsem čerpat, voda dostala hroznou barvu. Když ji napustím do umyvadla má takovou tmavou barvu a po vypuštění v umyvadle zůstane takový jemný kal se zeleným nádechem. Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.12 21:22
avatar
Dnes tady byla podobna otaza.
Zkuste postup ktery uvadim..
Pokud nepomuze, pak rozbor vody a upravnu dle vysledku rozboru.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.12 22:00

1litr Sava? Teda ,,,já tam leju tak 1 deci a mam 6 kubíků . Ale i tak to bude chtít studnu vyčistit manuálně ... já se tam kdysi spustil po provazovím žebříku a vykýbloval jsem malou horu bláta (zetlelý listí ,hlína ...) od tý doby je klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.12 22:33
avatar

Mám studnu, nechala jsem ji vyštěrkovat a vyspárovat. Odborník studnař mi poradil používat jednou, dvakrát do roka prostředek Chloramin B. Je to krabice o 350ti gramech. Postup je tam přesně popsán. Nikdy jsem do studny nelila Savo, to je do bazénů, myslím si. Tu krabici s Chloraminem mám dodnes a už je tomu pět let, kdy mi studnu štěrkovali. Já bych radila zavolat studnaře. To, že voda zapáchá, není normální. A ten zelený kal také ne. Pokud nemáte jiný zdroj vody, zavolejte studnaře, fakt. Já bych to udělala, a také nemám peněz nazbyt.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 04.12.12 09:26

Doporučuji rozbor vody, není to tak nákladné a většinou vám dokážou i poradit nápravu. Odhadl bych to na zvýšený obsah železa, nebo taky se do spodní vody dostal nějaký neřád z pole - zemědělci někdy dokážou divy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.12 14:02
avatar

Drejdl, já tedy nevím, kdy jste si naposledy nechával dělat rozbor vody, anebo je to krajem. Ale tady, ve středočeském kraji stojí rozbor vody v laboratoři kolem dvou tisíc. A žádné rady Vám nedají, jen papír, kde je vypsáno kolik čeho všeho voda obsahuje. Jednou se mi sice také do kastlíku dostal leták s nabídkou, že dělají rozbor studniční vody zdarma. Bylo mi to divné a tak jsem tam zavolala a ukázalo se, že šlo vlastně o prodej nějaké čističky vody, která stála kolem pěti tisíc. A ten jejich zorbor byl takový, že do sklenice strčil nějaký papírek a ihned zjistil, že je moje voda velice závadná a že zrovna já se bez toho jejich přístroje neobejdu. Dalo mi práci se těch štěnic zbavit. Takže i takové věci se dějí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.12 14:10
avatar

Tak ono je logické že práce laboratoře není radit lidem jakou technologii pro čištění vody mají zvolit.

Laboratoř opravdu udělá rozbor vody...a předá výsledky, to je koneckonců její práce.

Zjednodušený (zkrácený) rozbor vody stojí 1200Kč

Kompletní rozbor pak až 8000Kč

Ale je to laboratoř od laboratoře...a jsou i různé "mezistupně"...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.12 13:42
avatar

Zkuste taky test na PH vody to by pak ukazovalo velký extrém od normálu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.