Soused nám zírá do zahrady, co s tím?

Od: Datum: 25.10.11 08:24 odpovědí: 25 změna: 28.02.15 19:10

Zdravím přítomné rádce a prosím o radu, zkušenosti a názory.

Věc se má tak, že máme rodiný domek se zahradou v okrajové části města. Bohužel jeden ze sousedů si postavil "dům na muří nožce" a okna si samozřejmě nasměroval do naší zahrady. Je mi jasné, že ve městě nikdy nebudu mít tolik soukromí jako na vsi, ale rád bych s tím něco udělal.

Sousedova okna jsou ve výšce druhého patra deset metrů od plotu, takže jsem hledal čím ho rychle odstínit a našel jsem Japonský topol.

Mám proto několik otázek:

- dá se japonský topol nějak zaříznout, aby nerostl až do 25-ti metrů, ale zůstal s korunou cca v 5-ti metrech?

- Jak daleko od plotu by bylo vhodné stromy vysadit? Je na to nějaká vyhláška? Upřímně je mi jedno jestli bude mít soused plnou zahradu lupení, já teď mám celou zahradu plnou jeho slizkých pohledů. Ale propřípad nějakého sporu ... chápete...

Nějaký jiný nápad jak se tomuhle bránit? Z těch úsměvnějších jsme vymysleli, dát do našeho okna "ukrytý" dalekohled, ať je soused taky trochu ve stresu, že mu někdo čučí do oken.

díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.11 08:59

Ja bych doporucil navstivit psychiatra, protoze vzdycky nekdo nekde odnekud a nekam kouka a nebo si postavte kolem domu vysoky zdeny plot.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: moto®
Datum: 25.10.11 09:00
avatar

Ehm, a což tak se se sousedem skamarádit? Potom by vám jeho pohled přestal připadat slizský a byl by jste v pohodě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: michalov*
Datum: 25.10.11 09:24

Ponechám stranou Vaše starosti se sousedem.Je vidět,že jste nikdy nebydlel na vesnici.Tam je živý plot prd platný. *smich* Tam vědí sousedé i to jakou barvu kachliček máte v koupelně. *smich*

Jap.topol můžete šmikat jak Vás napadne. Roste velice rychle a intenzivně,takže ho budete muset udržovat v požadované výšce a často ho stříhat.Jak ho chvilku necháte,opět vyrazí s nezmenšenou razancí k oblakům.Co se týče toho "lupení",jak píšete,tak je velice vydatné,protože má poměrně velké listy. Je z toho na podzim slušná nastýlka. V zimě Vám ale moc stínit nebude,nijak hustý není. Prodáváme kontejnerované za 12,-Kč kus.Ihned k dispozici. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 25.10.11 09:41
avatar

Na jakou stranu má okna váš soused? Je to jih, nebo západ, určitě to není sever. Logické je, že bude mít okna na tu stranu, kde bude mít slunéčko a pěkný výhled. Proč si myslíte, že sousedovi je příjemné se dívat k vám do zahrady? Mimo vaši zahrady už nic kolem není? Na chalupě, když se ráno probudím, vytáhnu žaluzie, podívám z okna, jaké je počasí, otevřu ventilačku, podívám se po zahradě, tím končí dívání se s okna. V paneláku, když se probudím, vytáhnu žaluzie, se nedívám jaké je počasí, dívám se do oken celé ulice na druhé straně, Celá ulice má sedm pater. Věřte mi, raději bych chtěla jednoho souseda, než tolika naháčů, co chodí doma jen tak. Co s tím naděláte? Uvědomte si, že ani vaši sousedé nemusí být nadšený z vaší exhibice na zahradě. Normálně člověk chodí do práce, nemá čas, ani chuť trávit svůj život u okna a dívat se na nějakou rodinu.
doplněno 25.10.11 09:53:

Ke stromům: Jen si je dejte do zahrady, jednou stromy budou velké, už nebudete mít sílu, je řezat a porostou si, jak budou chtít. Pak nebude soused vidět k vám do zahrady, ale vy budete mít plnou zahradu listí.Budete listí mít doma, v bazénu, všude. Bude létat po zahradě a sekačkou sbírat listí, vám naroste zbytečná práce. Páni, že máte doma Dolly Buster? Teď už to chápu, proč to děláte.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: uska®
Datum: 25.10.11 10:12

Až stromy vyrostou a vy je budete chtít pokácet, tak musíte žádat Obecní úřad o povolení. Dle průměru káceného stromu vám vypočtou kolik musíte vysadit na svém pozemku nových stromů. To není řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kristov
Datum: 25.10.11 10:37

Dobrý den, pokud je to soused měl jste být účastníkem stavebního řízení, kde jste mohl napadnout povolení stavby a směr oken, pokud jste byl opomenut zažalujte stavební úřad z důvodů nesprávného úředního postupu a tím omezení a narušení pohody bydlení , dle zákona č. 2/1993 Sb., čl. 36 odst. 1, a tím zákazu libovůle a nerovného zacházení. Pokud zasadíte listnáče a jeho spad bude souseda obtěžovat a vy jej neuklidíte soudní spor pravděpodobně prohrajete. Podle mého názoru zasadil bych smrk, který roste pomalu, neb borovice která je daleko čilejší a sice ve vzdálenosti od svého plotu 4-5 metrů aby později i tento spad neobtěžoval souseda, kdy se koruna rozroste do šířky, řezem bych jej udržoval ve výšce 5-6 metrů.

S pozdravem Krištov

Ohodnoceno: 0x
 
Od: claire*
Datum: 25.10.11 10:38

Ohledně topolu Vám neporadím, ale pokud se soused doopravdy pořád dívá, tak na něj prostě vystrčte zadek. Hezky na Adama, ohnout se a rýt záhonky. Co je komu po tom, jak si chodíte po své zahradě, že *smich* Ale počkala bych s tím na jaro, pakliže nejste otužilý...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 25.10.11 10:44
avatar

Jak dlouho sousedíte se sousedem? Dlouho asi ne, že? Tak jste neokoukaný. Zřejmě máte pěknou zahradu, možná i něco jiného, co stojí za shlédnutí. Tak jej nechte vynadívat, až se inspiruje a nabaží, tak přestane. nebo se ho zeptejte, zda se mu na vaší zahradě něco líbí a zda to chce také realizovat. Máme také sousedy z obou stran a vidím, že sousedka kolikrát kouká pěkně dlouho a já někdy k ní. Bereme si jedna od druhé inspiraci a pak si povídáme, kde jsme ty kytky koupily a ještě si kytky pochválíme. - stařenka

Ohodnoceno: 3x
 
Od: soused125
Datum: 25.10.11 12:16

Děkuji všem za rady, zvlášť pak těm kteří mě posílají k psychiatrovi, jen bych se rád zeptal jestli tam mám jít já že jsem se zeptal na zakrytí výhledu do své zahrady, nebo manželka kterou soused obtěžuje?

K domu jsme přišli dědictvím a dědovi bylo v posledních letech všechno jedno, tak sousedovo orlí hnízdo neřešil. My jsme bydleli na kraji vsi kde sice každej ví o každým všechno, ale zase si nikdo, byť je všelijakej, nestaví okna vyloženě na čumendu jako náš nový soused...

Všichni ostatní sousedi jsou normální slušní lidi kteří nemají důvod po nás slídit a sami koncipujou svoje zahrádky, tak abysme všichni měli kousek soukromí aspoň na to kafe venku.

Pokud to ještě ani teď někdo nepochopil, tak soused je prostě jinej, když jsme se seznamovali, tak se ženě do očí nepodíval, zato jí visel pohledem na jejích přednostech, začal jí říkat kotě a pokaždý když ho potkala sama, tak se zval "na kafíčko". Když potom věšela prádlo a on jí z okna pozoroval dalekohledem (z deseti metrů!) tak jsem na něj vlítnul a na nějakej čas se uklidnil, ovšem žena si žádá řešení a já se jí nedivím.

Původně jsem se ptal na japonský topol a nechtělo se mi rozepisovat o důvodech.

Pokud tedy někdo má něco k tématu, budu za to rád. Pokud mě chcete odeslat ještě k nějakému specialistovi, navštivte jej nejdřív sami.

zdraví "Soused125"

Datum: 25.10.11 12:36
avatar

Ale tohle přece žádné stromy nevyřeší, to se řeší úplně jinak. Taková viditelně umístěná a šikovně namířená kamera je rozhodně účinnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.11 12:47
avatar

Promluvte si se sousedem ještě jednou. Upozorněte ho na fakt, že svým chováním porušuje dobré mravy a dejte mu jasně najevo, že Vám to vadí a obtěžuje. Možná je soused pomalejšího chápání a neuvědomuje si to.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.10.11 12:54
avatar

Pokud má manželku, tak si promluv s ní. Ta bude chápavější.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: michalov*
Datum: 26.10.11 11:37

*smich**palec* Jo to by mohlo zabrat.Jinak to je prostě na přes...žku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 27.10.11 20:03
avatar

Není uměním vycházet s pohodovými lidmi ale s těmi nepřijemnými.Co kdyby se vaše pani nechala na to kafičko pozvat a vzala vás sebou? Sousedovi vymetete lednici či spíž a je otázkou, zda si chuť na další pozvání nenechá zajít.
Dobrá taktika je začít souseda mořit nekonečnou řadou proseb o pomoc s každou hloupostí. Nakonec bude rád, že vás nevidí.
Přátelství s podobným cementem by zřejmě bylo nad vaše síly, rozhodně je ale lepší nastolit nějakou mírovou neutralitu, než mít za plotem nepřítele. Žiji povětšině na vsi a pozoruji, jak některé drobné spory mezi sousedy postupně kumulují až do otevřeného nepřátelství.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: baltimoro
Datum: 01.01.12 18:43

...tak mu ji na jeden den půjč a třeba dá pokoj,až ho uhoní.Jinak mě nic nenapadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.10.11 13:11

Okna se samozřejmě směrují tam, kde je světlo. Co mají říkat u činžáků, když na ně čumí z vyšších pater do ložnic? Vám vadí jen okna, nebo i čumí? Já bych si postavil posed, špačkárnu a čuměl také, postavil plot. Na plot pověste CDčka a j. ať se to bliští.
Kdyby to všem vadilo... utuží do vztahy, budete si bližší

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.11 13:23
avatar

No,mě soused nasázel metr od plotu řádek smrků.Kdyby to nebylo trestné,tak mu je postříkám totálním herbicidem.Mě v jejich okolí nechce ani tráva růst.Akorát pět metrů od rohu domu mu neroste nic.Dívám se na jeho nahatou ženušku,jak lítá s kozama ven po dvoře a od nich je to podobné.Takže účinnost vůbec žádná.

PS:Ty nahaté kozy mi vůbec nevadí.Ale ty smrky jo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.11 18:18
avatar

Tak to jste Vy, ten soused souseda 125?.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.10.11 16:29
avatar

Jaro soused souseda jsem.Ale 125 nevím co znamená.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.11 17:17
avatar

To nic, tazatel je soused125

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.11 07:07
avatar

Mám si číst zadání...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 27.10.11 18:08

jen si tam dejte topoly,rostou fakt rychle,ale jak tu píšou halda lupení a to uklízení a hlavně ne že jen doma u sebe ale uklízení u souseda,nemyslete si že bude spokojen s haldou od vás,akorát mu nahrajete na problém který odserete vy,ono není trestné okukování z okna,osobní obtěžování je už horší ale bordel z vašich stromů na jeho zahradš je pruser jako hrom pro vás,asi máte pěknou ženu tak se chce kouknout,bud to řešit nějak jinak ,bazén se dá zastínit,sezení také a kolem plotu dejte thuje ty rostou taky pěkněza par let je máte vysoké a hlavně bez lupení,a nebo doufat že ho to přejde*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sedlak
Datum: 31.10.11 16:55

Já bych do patřičné výšky umístil - rozvinul takovou tu zelenou stínící zástěnu http://promujdum.cz/promujdum…e=shop.browse&category_id=102

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viera
Datum: 31.10.11 17:44

UMĚLÝ ŽIVÝ PLOT

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 28.02.15 19:10

2011 Tazatel už možná ani nežije...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.