Sazba d25 a d45

Od: odpovědí: 12 změna:

Nevíte někdo jak je myšleno v sazbě d45,že když máte el. bojler na ořev TUV,bude účtován v sazbě d25 děkuji.

12 odpovědí na otázku

 

 


2x

D 45 je přímotopná sazba. To znamená, že veškerý odběr je v této sazbě, tj NT 40 hod VT 4 hod.


Já myslela,že VT je 4hod a NT 20 hod.

doplněno 24.10.11 23:00:

Jinak děkuji.

doplněno 24.10.11 23:31:

No ale pořád nechápu ,že je li v odběrném místě nainstalován elektrický akumulační spotřebič,pro ohřev užitkové vody,platí pro tento spotřebič podmínky uplatnění sazby d25.

Ano, tak je to.

první odpověď je chybná. Budete mít zvlášť spínání přímotopu a zvlášť akumulačního spotřebiče - tedy bojleru. Ten se tedy bude dohřívat 8 hodin denně.

 


1x

Dvoutarifová sazba D45d
Dvoutarifová sazba D45d s operativním řízením doby platnosti nízkého tarifu (NT) je určená domácnostem s přímotopným elektrickým vytápěním, které elektřinu využívají také pro ohřev teplé užitkové vody.
Platnost nízkého tarifu je stanovena po dobu minimálně 20 hodin denně. Distributor elektřiny může dobu platnosti nízkého tarifu rozdělit až do 7 samostatných časových úseků, z nichž žádný nesmí být kratší než 1 hodina. Souvislá délka platnosti vysokého tarifu nesmí být naopak delší než 1 hodina. V průběhu dne může distributor dobu platnosti nízkého tarifu operativně měnit. V době platnosti nízkého tarifu může distributor blokovat přímotopný elektrický spotřebič nejvýše na 2 hodiny denně s tím, že jednotlivá vypnutí nesmí být delší než 30 minut a přestávky mezi vypnutím nesmí být kratší než 1 hodina. Zapínání a vypínání přímotopných spotřebičů je zpravidla řešeno prostřednictvím Hromadného dálkového ovládání (HDO).

Unás vypínací časy mění jednou za rok, někdy i déle. Takže je přesně na minutu známá doba vysokého tarifu (4 hodiny) a v této době se samozřejmě nepere atd. El. bojler mám na zásuvku a zapínám si dle potřeby v době nízkého tarifu. nemám zapotřebí nahřívat celý bojler a denně mít tepelnou ztrátu přes 1 kw.

 


0x

Pokud máte Boiler (ohřev TUV) v sazbě D45d,tak je boiler blokován a ohřívá jen 8 hodin/den,spíná to HDO,ale účtováno je to samozřejmě v sazbě D45d v nízkém tarifu (máte jen dvě počítadla 4 hodiny vysoká sazba a 20 hodin nízká sazba .

 


0x

Ví někdo, jaká je nyní cena 1 kWh při víkendové sazbě u ČEZu? Pamatuji si, že to kdysi bylo 1,55 Kč.


Mělo by to být 6.84 vt

2,28 nt

doplněno 14.11.11 22:40:

WWW.tzb-info.cz

Díky, tak to pěkně zdrahlo:))

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]