Restaurování starého dřevěného nábytku

Od: Datum: 15.10.11 20:11 odpovědí: 5 změna: 24.05.14 15:31

Čím se dá odstranit starý nátěr z dřevěné kuchyňské skříně z roku cca 1940?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 16.10.11 09:42
avatar
Dá se odstranit nahřátím horkovzdušnou pistolí,nebo použít tzv."barvožrout,"který zakoupíte v odd.barvy laky
Ohodnoceno: 0x
 
Od: celp®
Datum: 16.10.11 10:40

Dobrý den.Zrovna nedávno jsem to dělal.Souhlasím s horkovzdušnou pistolí,ale pozor na spálení.Ovšme ten bílý základní nátěr se musí poctivě vysmirkovat.Na to je dobrá excentrická bruska.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.11 17:05
avatar

Profíci skříň namočí do nádrže plné louhu. Vytáhnou ji úžasně čistou a bez breberek. Pokuste se najít takovou provozovnu. *placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.11 17:38
avatar
Sice se ta skříň potom většinou rozpadne neb louh rozežere i poslední zbytky teplýho klihu kterým to bývalo lepený, ale ono to není na závadu. Aspoň se to pak dá zpátky pořádně dohromady.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdenka84
Datum: 24.05.14 15:31

Nejprve zjistěte o jaký druh nátěru se jedná. Pokud odstraňujete olejový nebo syntetický nátěr, použijte odstraňovač na bázi buď louhu(Lakostan),následně omýt povrch octovou vodou, nebo na bázi ředidel(Odstraňovač starých nátěrů P05), ten používám já, nanesete ho plastovým štětcem, který odolá chemikáliím a po určité době seškrabete i s barvou pomocí špachtle. Pak je třeba dočistit a odmastit povrch benzínem či acetonem. Pokud zjistíte že je povrch lakovaný průsvitným lakem, zkuste použít techn.líh nebo aceton.

Louhování v lázni je také možné provést, ale dílen kde se to dělá není mnoho a navíc to celý kus nábytku velice poškodí. Uvolní se konstrukční spoje, dřevo nesmírně nasákne vodou a začne praskat. Louh rozežere při vyšší koncentraci dřevěnou hmotu, takže nezbývá než povrch radikálně zbrousit. Tím zničíte celou patinu starého dřeva, což je škoda.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.