Povolení na malý zahradní domek?

Od: Datum: 03.12.12 16:17 odpovědí: 6 změna: 04.12.12 15:31

Dobrý den.

Chci si na zahradu pořídit ,,miniaturní" zahradní domek rozměrově cca 2 x 1 m - ten nejmenší, co se snad dělá ( viz.aukro )

Je na toto potřeba nějaké povolení nebo schválení? Případě od jakého rozměru bych již nějaké povolení a schválení potřeboval?

Díky.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.12 16:57
 
avatar

Jediné,co je potřeba,pokud pro takovou chatku chceme i podezdívku,je vynětí pozemku ze zemědělské půdy.Do 16 m2 je pak takovou chatku možno postavit bez stavebního povolení.

JABRAKA

 
Od: uska®
Datum: 03.12.12 17:37
 

Ano, stavební povolení není třřeba, ale územní souhlas ANO. Prý od nového roku se podmínky mění a na takové prkotiny nebude třeba vůbec nic. Zavolejte na váš Stavební úřad.

 
Od: ladines
Datum: 03.12.12 19:20
 

A nevíte, jak se to má změnit? Jestli pak se nevyplatí počkat do příštího roku...

 
Datum: 03.12.12 19:06
 
avatar

Pokud nejste v CHKO (třeba Třeboňsko...) tak nic pokud to nemá základy a není pevně spojeno se semí!Toto ale neplatí pro organizace.

 
Od: uska®
Datum: 04.12.12 09:38
 

diesel - nesouhlasím. I na altán bez základů musíte žádat stavební úřad o souhlas. Toto platí v r. 2012 a údajně od r. 2013 to bude volnější.

doplněno 04.12.12 19:57:

honzaferda® - není třeba stavební povolení, ani ohlášení, ale píši to již potřetí - je třeba SOUHLAS!

 
Datum: 04.12.12 15:31
 
avatar

Toto je výňatek ze stavebního řádu.


Část čtvrtá
Stavební řád


Hlava I: Stavby, terénní úpravy, zařízení a udržovací práce


Díl 1: Povolení a ohlášení

§ 103 Stavby, terénní úpravy, zařízení a udržovací práce nevyžadující stavební povolení ani ohlášení

(1) Stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžadují

a) budovy, a to

1. stavby o jednom nadzemním podlaží do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky, nepodsklepené, jestliže neobsahují pobytové místnosti, hygienická zařízení ani vytápění, neslouží k ustájení zvířat a nejde o sklady hořlavých kapalin a hořlavých plynů;

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.