Vodící lišta na pile

Od: Datum: 01.12.12 14:04 odpovědí: 7 změna: 04.12.12 00:11

Potřebuju poradit. Na STIHL 025 sem měl problém s řezáním . pila moc dobře nazjížděla i když se pořád bousil řetez. V prvním servise k liště nic neřekli v druhém,že je úplně mrtvá a,že to bude 100% tím. já měl ještě starou lištu a s tou sem to zkoušl bylo to kapánek lepší,ale těměř neznatelné. lišta má mít drážku 1,3 mm,ale jak to je s vůlí? článek řetezu má 1,3 mm,ale drážka asi musí mít vůli ne, jde o to,že ta strá lišta má 1,5-1,6 mm ti novější co je v horším stavu sem neměřil. No a já si objednal 2 nové lišty nadšený sem to tam nasadil šel sem řezat a stále nic moc. mrknu na to a dívám se,že řetěz se tam hýbe stejně jak na staré a změřim to a lišta má v parametrech 1,3 mm ale naměřil sem 1,6. a jak na potvoru sem koupil 2,protže sem čekal že vydrží zase málo a při řezání tvrdého dřeva ji odpálím rychle.

jak to teda je?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: frantisek*
Datum: 01.12.12 16:49

Podle toho co popisujete, tak se domnívám, že problém bude ve špatném nabroušení řetězu. Ono nabrousit řetěz je docela umění a vůbec pokud ho brousíte v ruce. Asi jsem Vám moc nepomoh, jen se snažím poradit.

Ohodnoceno: 2x

Od: stihl
Datum: 01.12.12 17:49

nepomoh,protoze me jde o vuli v liste. abych mohl jednat s dodavatelem. protoze sem s tim rezal 10 minut a vybehat se to nemohlo,taklze bud je spatne vyrobena nebo nechapu. aby sprvna hodnota byla treba 1,5 mi pripada nesmysl. nicmene nejaka desetinka tam byt musi

Datum: 01.12.12 21:06

a maže ti to pořádněa čím mažeš?,jinak lišta musí odpovídat řetězu ,žetěz v ní nemůže lítat a kor když je našponovaný-ne zas dorvaný-ta lišta musí vydržet udělal jsem 3 řetězy a je furt ok

doplněno 01.12.12 21:08:

jinak lišta má na sobě uvedeno že to je pro řetěz 1,3 a podle délky počet článků řetězu

Datum: 01.12.12 22:35

Rikam,ze to je funglovka lista a retez neni taky stary ten nerezal dyl jak 3 hodiny.

Datum: 02.12.12 09:32

pokud lišta má dané parametry pro ten řetez a olejové čerpadlo jí dobře maže,což si vyzkoušíte že hází například na kus prkýnka ,karton atd, řetěz je přiměřeně napnutý v prostřed listy když ho uhopíte musí jít povytáhnout cca nec 1cm, tak nevidím problém,po každem 5 broušení já osobě listu otáčím.

doplněno 02.12.12 09:35:

novej řetěz musí jet jak hutě a brát velkou pilinu ,pokud je tupí létají jemné pilinky a nejde do materialu,pak stačí líznout pilníkem,po čase se také musí ubrat omezováky.pokud nevezmete písek nebo železo tak musíte nařezat valník jako prd aniž bych brousil

Datum: 02.12.12 10:23

Doprdele uz! jak to mam rict jinak? ptam se na drazku v nove liste! Vim jak ma fungovat rezna soustava.

Datum: 04.12.12 00:11

Tak uz to resim s dodavatelem jedna lista ma 1,6 mm a druha 1,65mm dodavatel mi hned zasle penize z5,ale jako su nasranay promrdam 2x postovne a nemam s cim rezat. a jeste budu kupovat drazsi listu a zase platit postovne. clkove to vyjde skoro jako original v servise. sme am uz chtel dat retez 1,6,ale ten je zbytecne drahej.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.