Poškozené odpady u koupené nemovitosti

Od: Datum: 20.08.08 18:27 odpovědí: 16 změna: 15.10.08 12:50

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je možné řešit náš případ. Někdy v listopadu 2007 jsme koupili rodinný dům, přičemž jsme si jej docela důkladně prohlédli a s vadami, které jsme našli, jsme souhlasili. Cena byla přiměřená odhadu. Jedná se o řadovou zástavbu. Někdy v únoru se ozval soused bydlící pod námi, že mu provlhává zeď ve sklepě. Nejprve jsme pomysleli na spodní vodu, ale nebylo to ono. Různými testy jsme zjistili, že máme prasklé nebo propadlé odpady, zanešené štěrkem a tudy proniká voda. Takže by mě zajímalo, zda se v tomto případě dá obrátit na soud a zda je nějaká šance vymáhat opravu této podle mně skryté vady po prodávajícím. Jen na okraj - na vánoce jsme museli volat VaK na pročištění WC odpadů (ale ty jsou samostatné a již funkční)

Děkuji za případné rady i názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: martina30*
Datum: 20.08.08 18:39

Kukni na volná diskuze a nemovitost- oběvené vady.Něco podobného ted řeším právní cestou.Jinak ještě kukni na www.business center.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laher
Datum: 20.08.08 18:44

OK, díky moc. Jestli můžete, pošlete pak info, jak to dopadlo.

Od: martina30*
Datum: 20.08.08 18:52

Tak to bude na hodně a hodně dlouho bohužel,ale jelikož mám dost papír a svědků tak doufejme,že to dopadne dobře,ale pokud nemáte nic v ruce bude to složité.Dám ještě odkaz právník cz.Tam napište co se vám stalo a právník vám odpoví asi do týdne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: macka80*
Datum: 20.08.08 19:07
Je to sice zkritá závada ale to že kupujete starší dům jste věděl a pokud ten problém nebyl když jste nemovitost kupoval tak se obávám že s tím počítat nemůžete.Příklad:koupili jsme dům a cca do čtvrt roka nám vyhořela komplet elektrika a taky jsme s tím nenadělálí vůbec nic a známý právník mi řekl že to tak bohužel je protože pokud závada není v době koupě tak ji nikdo nezatajil tak není viník
Ohodnoceno: 0x
 
Od: laher
Datum: 20.08.08 19:30

Děkuji za názor. Ale abych to upřesnil. Do domu jsme se nastěhovali na vánoce, asi na začátku února mě soused upozornil, že mu vlhne zeď ve sklepě (je o půl metra níž, takže ta vode valí k němu...). Problém přerostl, tak, že momentálně už mu ze zdi teče tenký pramének vody. Přitom žádné stavební úpravy, které by vedly k poškození, se neprováděly. Původní majitel to musel vědět, neboť dle vyjádření sousedů od jeho rozvodu používal na vše dešťovou vodu, kterou chytal do kádí.

Datum: 20.08.08 19:38
avatar

laher, vyhraje ten, kdo sežene více argumentů, svědků a lepšího právníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina30*
Datum: 20.08.08 19:45

Souhlasím s milancukrar argumenty a hlavně dobrej právník.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina30*
Datum: 20.08.08 19:44

Když bylo stěhování na vánoce tak lhůta na skryté vady je jen bohužel 6 měsíců to řekne každej právník.Pokud nenajdete nic proti člověku co vám nemovitost prodával tak asi budete muset opravu udělat na vlastní náklady.To já koupila novostavbu a také jsem byla upozorněna na lhůtu 6 měsíců,ale jelikož je to novostavba tak mám nárok na opravu atd a i když mám veškeré papíry proti ,tak lítání po úřadech po právnicích žádná sranda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: macka80*
Datum: 20.08.08 20:37
Pokud je to takhle tak potom hold vezměte souseda a zkuste zajít za bývajím majitelem který samozřejmě bude zapírat,pak tedy vezměte právníka a jděte do předem téměř prohraného sporu,takhle to tedy vidím já.Nevím jak drahá by byla náprava,ale zkuste si nechat vypracovat nějaký posudek nebo nabídku firmy která by to opravila a zajděte za bývalím majitelem,když dá půlku bude to velký úspěch
Ohodnoceno: 0x
 
Od: laher
Datum: 20.08.08 20:46

Hmm.. Holt chybami se člověk učí... A to jsem si ten barák prohlédl fakt důkladně, ovšem odpady mě nenapadly. Ono to asi napadne málokoho, když je dům obývaný. Ale snad tato zkušenost pomůže i ostatním.

Od: martina30*
Datum: 20.08.08 20:53

Tak já si nemovitost také prohlédla a papíry byli také v pořádku a to 1měsíc po kolaudaci.Pokud mi do pošty pošlete email tak vám dám odkaz na to co mi odpovídají právníci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: macka80*
Datum: 20.08.08 21:03
Hm,jste hodný ale myslím že to nikomu nepomůže i když budete prohlížet sebe líp stejně jsou věci které nemáte šanci některé věci zkontrolovat např.voda,odpad,ele. s tím se zřejmě musi počítat.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: my*
Datum: 21.08.08 12:45

Od souseda svyňárna, ale teď už bych s tim nic nedělal a opravil to sám.Právník vás akorát připraví o čas a peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dusatka*
Datum: 21.08.08 12:55

Obč. zák. §597, zkuste to nejdříve po dobrém, pak soudně, ale to je třeba si rozmyslet, protože budete muset prokázat, že ta vada tam byla už při koupi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kikkiii*
Datum: 27.08.08 15:29

Nejde tak úplně prokázat jestli o tom předchozí majitelé věděli, ale určitě bych vzala do domu nějakého specialistu, který určí cenu škody. Pak bych zkoušela požadovat vrácení určité částky na opravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: saturnin*
Datum: 15.10.08 12:50

opravdu to je věc právníka,ale dávám jen 0 šanci.V kupní smlouvě je totž věta,že kupující si je vědo vstavu objektu a kupuje ho včetně jich.takže pořád říkám,nechte si kvádro doma a lezte po domě v montérkách a vše prohlédnout.Nvíc se kupuje vždy hrubá stavba a ne zařízení ,to by měla být kupní smlouva i odhad jinak sastavený a sepsaný.Takže ,že je tam starý rozvod a stím se musí počítat,nic víc.To je u všech kupovaných staveb.Buď prostě cena odpovídá stavu stavby,nebo to nekupujte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.