Jak se zbavit mechu na eternitove strese

Od: Datum: 16.09.11 09:11 odpovědí: 8 změna: 03.11.14 19:04

Dobry den, prosim o radu, jak se zbavit mechu na eternitove strese?Dekuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 16.09.11 09:15

Postřikem síranu měďnatého.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jk82®
Datum: 16.09.11 10:08

zelenou skalici.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.09.11 10:36

Obávám se, že to nepůjde úplně. Cca 400 m plochy střech s betonovými taškami, odřeno mechanicky, natřeno jakousi protimechovou barvou, ta časem slezla a opět mech. Několikráte už stříkáno jak zelenou, tak modrou skalicí a výsledkem je opět mech.
Mech je na zastíněných plochách, vlhko, takže tam pustit slunko, ořezat např. stromy. Eternit je už narušen do hloubky, řídne.
U betonu snad ještě pomůže, ale je to pracnééé, tašku mechanicky očistit, namočit do cementového mléka se skalicí.
Nebo jiné metody - zničit v mikrovlnce, nebo v principu podobné zařízení dostat na střechu (jak se ošetřují trámy elmag vlnami)

doplněno 16.09.11 12:51:

Ještě bych zkusil dát i slabý měděný plech sem tam. Třeba pod hřeben. Nevím co je pod starým pozinkovaným zda tam není cín, možná to byl pocínovaný plech, ale i pod tím jak stéká voda je to naprosto čisté! bez mechu. Možná staří pokrývači ví. Joo barva byla Eternex.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lui*
Datum: 16.09.11 11:55

Mechanicky odrbat, nejlépe nějakým kartáčem, potom postřik modrou skalicí, neboli síranem měďnatým. Zelená skalice nevím jestli funguje. Možná ano, ale nikdy jsem o tom neslyšel.

No a po té, co zjistíte, že ta práce byla zbytečná, eternit dolů a novou krytinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.11 18:07
avatar

Když jsem odstraňoval ze schodů mech,šlo to hašeným vápnem.Dva roky to vydrželo.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matus158
Datum: 16.09.11 23:50

ak je mozne, na hreben strechy natiahnite odizolovany medeny drot hrubsieho prierezu (po celej dlzke strechy). Ked bude prsat, voda bude reagovat s medou a ta nasledne bude omyvat celu plochu strechy. Tato "chemicka medena voda" (nie som chemik, neviem ako sa to vola, ale je to nieco mednate:)) nedovoli machom a lisajnikom osidlovat vasu strechu dlhodobo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blesk*
Datum: 03.11.14 15:21

Jasná záležitost mechostop

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.14 19:04

Ahoj. Na tu blbou a nebezpečnou radu ,,Luie,, , proboha vůbec nedej. Jen blb by si tu střechu z osinkocementu drbal, škrábal nebo obrušoval. V sousedství to jeden takový dělal vibračkou. Na nějaké měděné součásti střechy moc taky nedej. Denně se koukám na sousedovic ,,novou,, střechu. Má ji asi 10 let a na neosluněné, odvrácené straně mu nepomáhá ani měděný hřebenáč. Mechy a lišejníky na té střeše, bují už 5cm pod spodním koncem měděného oplechování. Někde jsem měl leták na nějakou firmu, která ty střechy otryskávala a pak na to nanášela nějakou barvu. Zkušenost s nima ale nemám. Před mnoha lety jsem fungl nové šablony natíral na jednu, tu správnou stranu Eternalem. Už je taky oplajchovaná, ale pořád to drží pohromadě. Jaké může být řešení tvého problému? Vyměnit pokladením nového, otryskat a napustit něčím a nebo, nějak uměle zaslunit. Blbej výběr. Že?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.