Možnosti pro vjezdovou bránu

Od: Datum: 14.09.11 23:23 odpovědí: 18 změna: 18.04.15 15:55

Zdravím,

nějak si nevím rady s tím, jak si na pozemku zařídit vjezdovou bránu. Šířka vjezdu je zhruba 370 cm a vjezd bude zároveň používán jako vchod pro pěší. Brána nemůže být posuvná (brání tomu tvar pozemku). Napadají nás různá řešení, ale nedokážeme zvážit pro a proti:

- úzká branka pro pěší (řekněme 70 cm) + brána do zbylého prostoru pro auto - kdyby mezi bránou a brankou nemusel být sloupek, tak by asi byla šířka vjezdu ještě akceptovatelná (270-280 cm), kdyby tam sloupek být musel, byla by šířka nějakých 240-250 cm, což už považuji za hraniční - současné auto má na šířku 204 cm a přes bránu bude třeba couvat. Pohon velkého křídla by byl ideální, ale nevím, jestli to pak nevynucuje ten sloupek.

- asymetricky rozdělená dvoukřídlá brána, pěší si otevře menší polovinu, pro auto se otevřou obě - bez pohonu je to asi OK, ale obávám se, že kdybych to chtěl mít poháněné, tak by si i chodec musel otevírat branku elektricky, což se mi moc nelíbí.

- široká brána s vestavěnou brankou - kromě výšky by byl problém s tím, že by se mi pak na pozemku nevešly za sebe dvě auta (resp. ne všechny kombinace aut).

Jak byste se rozhodli vy? Nebo vás napadá jiná možnost? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: carbonaro*
Datum: 14.09.11 23:28

Jsem rozhodně pro variantu číslo 2, pro pěší bych tam dal kódovací zámek.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.09.11 22:58

Můžete to s tím kódovacím zámkem nějak upřesnit nebo rozvést? V blízké budoucnosti to chci taky řešit, taky jako zde uvedená varianta číslo 2 a taky nevím, jak na to. Zatím jsem zjišťoval možnosti jen tak povrchně, snad že se pro ruční otevírání elektrický pohon dá nějak vyřadit nebo co. Ale to asi nebude ideální řešení.

Od: kfp®
Datum: 15.09.11 23:08

Pokud to chápu já správně, tak je v tom pohonu nějaký šnekový převod nebo něco podobného, co zařídí, že motor bránou pohne, ale brána motorem ne. Pak je tam na klíček nějaká spojka, ale na nějaké častější vyřazování to asi nebude...

Datum: 16.09.11 08:42

Právě proto mne zajímá ten kódovací zámek. Vyťukám kód a otevře se jen to jedno křídlo (branka)? A pak se samo zavře? Máme malé děcka, které dokáží někdy třeba i 10x-20x za den proběhnout bránou ze dvora na ulic a zpět...

Od: pt®
Datum: 14.09.11 23:34

"kfp", jsem ženská, tak se neražte. Já bych udělala vjezdovou bránu na stejné poloviny, ale v té jedné polovině, by byly vrátka pro pěší na ruční otevírání. Co myslíte? - stařenka

Od: kfp®
Datum: 15.09.11 12:16

Nevím. Brána by musela mít alespoň dva metry na výšku, což by minimálně nevypadalo úplně hezky. Dále nevím, jestli by šel namontovat pohon křídla tak, aby byla branka blízko kraje brány (na straně pantů).

Od: des*
Datum: 14.09.11 23:47

Mám skoro tentýž rozměr,4metry rozdělené symetricky na stejné poloviny,Pravá polovina na zavření západkou do země.Levá na běžné otevírání jako dveře se zámkem.Obě křídla jsou chyceny oky do kolejnic.Nejsou poháněná,ale jdou velmi lehce otevřít,chodí tam děti ze školy,7,8 let,bez problému i v zimě.Taktéž na dvoře parkuji 2 auta vedle sebe,ještě je tam místo na projetí s motorkou,nebo ruční kárkou,není problém.

Od: aaaaaaaaaa
Datum: 15.09.11 23:35
2 auta na 4 m a ješté 80 cm na motorku! A ta O Budulínkovi taky bude?

Datum: 15.09.11 23:41

Pro aaaaaaaaaaaaaaaa,mám vrata 4m a za nimi dvůr široký ca 10m nevím kde s´´ přišel na 4 m,blbečku.

Datum: 15.09.11 23:46
tos ale neuvedl, inteligente, řeší tu úzký dvůr a parkování aut za sebou

Datum: 15.09.11 23:59

Pro aaaaaaaaaa,zase blbě,řeší bránu,nebo vrata,či co na otevírání.Nevím co svádí tupany jako jsi ty že se domne bezdůvodně se..ou.Starej se vo svý děcka.

Od: pawlik*
Datum: 15.09.11 07:46

Osobne bych to udelal tak, ze silny sloupek s automatickym obladanim bych dal na levou stranu k te naskladane terasove dlazbe. Udealne bych tam i udelal vyklenek na sloup, aby byl "schovany" ve zdi a neubiral prujezdu. na spojnici, kde se styka mala a velka branka bych dal jenom tenky sloupek, ktery by slouzil jako doraz a taktez pro zavirani male branky. Kdyby to nechtelo unest (sloupek byl malo tuhy), da se udelat nad malou branku jeste horni hrazda, kterou se sloupek ukotvi nad postovni schranku.Na sloupek byh se nebal pouzit silnosteny jekl 80x80.

Datum: 15.09.11 10:37

Jestli máte napravo od brány místo o výšce brány, tak je možnost jí udělat sklápěcí podobně jako železniční závory. Viděl jsem toto netradiční řešení v Německu. V pravo dole je čep a kolem něj se celá brána otáčí. Měli to zvedané lankem pomoci malého navijáku. A jako důvod této konstrukce bylo, že se nacházeli v místech kde v zimě napadá hodně sněhu. Klasická křídlová vrata byly problematickě a na posuvnou bránu nebylo místo.

Datum: 15.09.11 23:31
jsem na tom podobně, za týden začínám montovat, š 420, v. 178, dvě křídla, do jednoho vložená branka, podzemní pohony, vyplň dřevěná

Od: pt®
Datum: 16.09.11 10:33

aaaaaaa, přesně to jsem měla na mysli, jen jsem to napsala jinými slovy /doplnění pro tazatele/. - stařenka

Datum: 16.09.11 00:51

Asi neskoro vas upozornujem na doležitú stavebnú úpravu stlpikov,ktoré budú držat obe krídla brány. Ideálne je , keby oba nosné stlpy boli v nezamrzajúcej hlbke navzájom prepojené železobetonom a tvorili celok. Ak to už nie je možné urobit ,tak aspon urobte všetky pánty tak ,aby sa maticami a závitovou častou mohli krídla po každej zime doladit .Obrázok vám možem poslat?

Od: martin1221
Datum: 18.04.15 11:42

Nějaké další možnosti nebo rady, mám to téměř úplně stejné, ale k dispozici mám jen 360cm.

Chtěl bych elektricky otvíraná křídla a v případě průchodu pěší tak jednoduše mechanicky otevíravou braňku.

Na posuvné vrata bych sice prostor měl, ale musely by se posouvat na stranu, kde by byla branka pro pěší a to by pak asi nešlo technicky provést, respektive by musela být branka v rámu a pěší by klopítali přes spodní profil brány.

Datum: 18.04.15 15:55

Asymetrická brána s pohonem, kdy se otevře jen jedna část pro průchod a obě pro průjezd není problém. Napřílkad Hörmann dodává a věřím, že i dalšé výrobci. Je to jen otázka naprogramování.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.