Montáž hrazdy na posilování do příčky

Od: Datum: 30.11.12 20:09 odpovědí: 6 změna: 01.12.12 22:29

Zdravím přeji vám hezký večer má otázka zní následovně už nějakou tu dobu poctivě cvičím a musím uznat že také už vlastním nějaké to sportovní náčiný takže když fakt nějak xtra nevyžaduji nějaké těžké váhy a bench press v klídku a v atmsféře domova se dá zabušit opravdu luxusně.Jen pociťuji jakési nedostatky že mi zkrtáka něco chybí tou věcí je HRAZDA.s montáži do futer jsem ihned vzdal jelikož jak jsem se už zmiňoval bydlím v panelovém domu futra jsou příliš uzká po prohození pár slov s otcem jsem dospěl k závěru že nejlepší možností by byla hrazda závěsná na stěnu a nebo na strop druhou varitantu jsem ihned také vyloučil jelikož strop není dělaný z bloků,ale jakýsich Hurdisků či co pokud si dobře pamatuji jsem v tomtu oboru lajk tak pokud možno prosím omluvte mé nedostatky :) Proto jsem se rozhodnul pro tuto hrazdu http://aukro.cz/hrazda-na-posilovani-i2828840154.html srdečně vás prosím o vaše názory tipy a rady co se týče montáže mohu bez problému přídělat na futra do příčky přesnější údaje bohužel nevím,ale pokud mě přesněji nasměřujete rád vám je zdělím myslím že je to klasická příčka tkzv cihla na cihlu a hlavně mi jde o to aby dokázala unést při cvičení i takového sloníka jako jsem já 98kg čisté váhy :) jak říkám v tomto oboru jsem naprostý lajk proto se obracím právě na vás . Předem vám moct děkuji za odpověď Přeji hezký zbytek dne Smolmaster.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.12 21:22

Jelikož jsi v textu trochu protiřečíte, tak ještě jednou - jedná se o panelák nebo o cihlu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smolmaster
Datum: 30.11.12 22:02

Děkuji za rychlé reakce! a hlavně rady k prvnímu příspěvku po rozhovru s tátou jsme se nakonec domluvili na závěru že panely jsou jenom kolem dokola přesněji vnější nonsé zdi a možná ty co dělí jednotlivé byty jak už jsem se zmiňoval jsem v tomtu oboru opravdu lajk proto se omlouvám za mé nedostatky snad to bude nějak srozumitelné pokusím se :) Príčkami jsou odděleny jednotlivé pokoje táta říkala něco v tom smyslu že cihla na cihle pokud se nemýlím 15cky nebo 12 cky nyní opravdu netuším.Dále by mě zajímalo je pravda že kdyby to byli panely budou vidět jakoby jakési spáry že ano pokud ano tak ztoho budu vycházet.Nyní už jsem snad už ujasnil na pravou míru Díky ;)

Od: kjanik112*
Datum: 30.11.12 21:52

Pokud by tam byl hurdiskový strop, nic lepšího si nemůžete přát. Ve stropě máte ocelové nosníky profilu I=tedy íčka, vzdálené asi 130 cm od sebe.Najdete si, jak a kudy vedou, a na vhodném místě otlučete kousek omítky stropu. narazíte na keramickou patku, ,bude asi 1 cm tlustá, odseknete ji a už jste na oceli. Dle potřeby ji obnažíte a necháte k ní elektrosvářečem přivařit např. kousek oc. pásoviny profilu 6 X 40 mms s otvorem průměr 10 mm pro šroub M 10. Druhý konec hrazdy uchytíte do zdi, nebo tyto pásoviny ve stropě budete mít dvě v rozpětí hrazdy. Pak vše zaomítáte do původního stavu a ze stropu bude vyčnívat kousek oceli s otvorem.Bude to maximálně pevné, bezpečné, a Vaší váhy si íčko ani nevšimne.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: smolmaster
Datum: 30.11.12 22:10

Dobrý večer,v první řadě bych vám chtěl poděkovat za naprostou špičku v odpovědi.Budu muset drobet zaexperimentovat jelikož mám v pokojí v celku nespočet nábytku a různých věcí bude v celku problém je přesně najít toho se bohužel obávám a jak už jsem zmiňoval jsem naprostý lajk takže bych tuto práci raději přenechal někomo kdo je Top v oboru no inu z pět k věci kdyby by se mi podařilo najít ocelový nosník byla by to naprostá špička a navíc by hrazda tímto způsobem byla přímo geniální jelikož by mi nic nebránilo v rozmahu shybu a zklonu těla.Dále bez výhledávače kovů a dalšího příslušenství se asi neobejdu že ano? Jo kéž by se mi to podařilo najít jak už jsem říkal můj pokoj je docela dost zaplnění proto bych také nerad vyřazovací metodou rozzsekal celý strop doma by mi asi dali :) Máte proto k výhledání nosníku nějaký tip jak je pokud možno co nejefektivněji najít nebo zkrtáka jakousi logicko vyřezovací metodou? Každopádně ještě jednou Děkuji za odpověď Přeji hezký večer .

Datum: 01.12.12 13:49
avatar

Každá zeď je v podstatě "cihla na cihlu" nejen příčky.VJak je tlustá ta příčka?To je snad ale jedno,nejlepší prošroubovat skrze tu příčku (dle vzhledu hrazdy tak min.4x) a na druhé straně zdi platle ,ocelové čtvrce tl asi tak 5mm a asi tak 10x10 cm nebo i větší,aby se zatížení na zdivo při Vašem cvičení rozneslo!Vaši hmotnost by unesla i příčka na "kand" což je tl asi 10cm s momítkou ( cihla nejužším rozměrem na ložnou plochu!)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: smolmaster
Datum: 01.12.12 22:29

Dobrý večer.Předem bych vám chtěl poděkovat za odpověď a vaší snahu mi pomoct vážím si toho.Využil jsem možosti,že byl zrovna doma přítomný jeden ze známých stavbyvedoucí ten by ihned zodpověděl vámy kladenou otázku Jedna se o příčku desítko či co byl tam jenom na skok nemohl jsem to zním řešit dopotrobna takže doufám že mi to řekl správně ..Chtěl bych se zeptat dalo by pustovat dle vašeho návodu/postupu i když se jedná o tu lajcky řečeno desítku? Chtěl bych jít upevnit nad dveře(futry) tak zda by se nenaskytl nějaký problém Jinak každopádně ještě jednou Děkuji . ;) Přeji hezký zbytek dne .

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.