Jak udělat podlahu na půdě

Od: Datum: 11.09.11 14:25 odpovědí: 8 změna: 10.10.14 09:06

Potřeboval bych poradit. Na půdě, kde vzniknou dvě nové místnosti, bych potřeboval udělat podlahu. Nyní jsem odstranil škváru, pod kterou jsou ještě strará prkna, která také ostraním a tím se dostanu na kleštiny o rozměru 7,5 x 15 s roztečí 93 cm. Protože nemám moc vysoko do stropu, nemůžu si dovolit jít s podlahou moc do výšky. Myslel jsem si, že mezi kleštiny udělám rošt a navrch potom dám OSB desky. Finalní podlahu bych udělal jen asi nějakou plovoučku. Můžete mi někdo poradit, jakým způsobem se dělá rošt mezi trámy, jaký material použít (myslel jsem nějaké hranolky6x4) a dále jestli stačí pouze 1 silnější OSB deska, nebo dát dvě slabší otočené o 90° na sebe? Ještě by mě zajímalo, jestli má cenu dávat vatu mezi trámy kvůli zvukové izolaci, střechu bude samozžejmě zateplená. Mockrát děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.11 14:40

Ponechal bych strop jak je,pokud není vlhký,škváru bych přikryl deskami z minerální vlny kvůli zvukovému tlumení.Nahoru dvojdesku z rigiduru slepené do plovoucí desky na tuto desku lze pokládat různé krytiny,včetně dlažby.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: cagy*
Datum: 11.09.11 14:52

Škváru jsem musel odstranit, abych se dostal níže.

Od: ondraasek
Datum: 10.10.14 08:41

V jiném tématu jste psal že desky z rigiduru vyjdou skoro stejně draho jako OSB, podle toho co jsem našel ale vychází jednou tolik dráž.

Když na rošt dám záklop z osb, na to izolaci a na to dvojdesku z rigiduru a na to další jednodesku (dle montážního návodu) tak to vyjde mnoohem dráž než než z OSB

Datum: 10.10.14 09:06

stará diskuze a Rigidur je stále dražší...

Od: olaf71*
Datum: 11.09.11 19:48

tahle otázka se tu řešila hodněkrát. já jen upozorním na jednu věc. vata mezi trámy není zvukově izolační. zvuk se přenáší v podlaze konstrukcí. tzn. kročejová izolace, diletační spáry atd.

Datum: 11.09.11 23:41

Olafe,je rozdíl mezi prostupem zvuku přes podlahu dolů,a mezi kročejovým hlukem.Zdroje rušivých zvuků jsou někde v prostoru místností a přenášejí se přes hmotu podlahy.Kročejové hluky vznikají přímo v nášlapné desce a je potřeba je zatlumit v místě vzniku.Proto se vkládá mirelon pod plovoucí podlahu.Podobně mají tuto vlastnost třeba koberce a vláknité materiály - hobra,rigidur a další.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.09.11 06:42

Děkuji Vám za názor, ale stejne z toho nejsem moc moudrej, teoreticky tak trochu rozumím, ale nemůžu nikde najít jak se přesně dělá rošt, při té rozteči co mám, materiál atd.

Datum: 12.09.11 06:46

Pro kročejovou izolaci mohu použít Styrofloor T5, nebo byste doporučili něco jiného? Děkuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.