Výměna bytu

Od: Datum: 30.11.12 16:40 odpovědí: 7 změna: 02.12.12 23:51

Dobrý den, prosím o radu, vlastníme byt v OV a chtěli bychom ho vyměnit za větší. Jelikož je zatížen hypotékou, chtěli bychom výměnu řešit přes realitní kancelář, která by zajistila veškeré dokumenty kolem, jako třeba, záruku pro nové majitele, že budeme i nadále platit hypotéku apod. Nevím, zda se realitní kanceláře výměnami vůbec zabývají, když v těchto případech nemohou inkasovat procenta jako při prodeji a následné koupi jiného bytu. Děkuji předem za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.12 17:02
avatar

na Vaše specifické podmínky nejspíš nikdo nepřistoupí a pochybuju, že by RK šla do něčeho,co by jí nezaručiloslušnou odměnu. Podle mě nemáte šanci na výměnu. Budete muset něco vyřešit a pak prodat a koupit. Výměny bytů v OV jsou velmi vyjímečné. Takřka ojedinělé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 30.11.12 17:15

Promiň, ale obávám se, že píšeš nesmysly... ;)

Hypotékou není zatížen byl, ale vy... Byt je jen ´zástavou´ bance v případě, že nebudete hypo splácet...

Takže - bez součinnosti s bankou byt neprodáte, nevyměníte - nic - banka má v katastru záznam zástavního práva - takže se v prvé řadě informujte v bance na podmínkách, za nichž můžete bytem disponovat...

V druhé řadě sežeňte druhého na "výměnu" - a v tomto jediném vám může pomoci realitka, v ničem jiném ne...

doplněno 30.11.12 17:26:

To Miramira: Samozřejmě na tazatele... ;) Pro zobrazení struktury odpovědí - tedy zda odpověď reaguje na tazatele či na nějakou odpověď jiného rádce, lze kliknout na odkaz pod dotazem - Pro zobrazení struktury odpovědí klikněte zde...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.12 17:20
avatar

přesně není jasné,na koho mowlo reagujete, jestli na mě, nebo prímo na dotaz tazatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.12 17:52
avatar

Podle mého názoru byt v OV nelze "vyměnit", ale jedině prodat a koupit jiný. To je jedna z nevýhod osobního vlastnictví. Termín "výměna bytu" je přežitek z doby, kdy všechny byty patřily všem a nájemníci si s nimi mohli dělat, co se jim zlíbilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.12 19:35
avatar

byt musíte prodat is hypotékou, ale je to asi nejsložitější co jde, a záleží na podm. banky. Já bych byt zatížený hypotékou nechtěl, snad jen v případě extrémně levné ceny. Vaše předtava, že jej prodáte a budete dál platit hypo je myslím nerealizovatelná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.12 19:51
avatar

Lze vyměnit i byt ve vlastnictví, ovšem pouze za byt obecní nebo družstevní. Pokud by měly být oba byty ve vlastnictví, tak jen prodej a koupě.

Také sháním byt do výměny (hledám menší s nižšími náklady), proto jsem si sehnala informace. Problém je v tom, že téměř nikdo o výměnu nestojí (resp. se výměny bojí). A já se zase bojím realitek (nevěřím jim).

Dalším problémem by mohla být hypotéka, pokud se s bankou nedohodnete o jiné zástavě. Málokdo dnes přistoupí na to, aby se hypotéka z Vašeho bytu převáděla přímo na jeho. Byt v zástavě má navíc nižší tržní hodnotu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: briketa007*
Datum: 02.12.12 23:51

Dobrý den Evo,

byli jsme v obdobné situaci, realitky nám naslibovali co mohli a synchronizace prodeje a nákupu jim moc nešla. Na jednu stranu prodávali náš byt pod cenou a na druhou stranu nám nabízeli vyšponované ceny nového bydlení...

Nakonec jsme z toho ustoupili. Vzali si na nový byt hypotéku a původní byt raději pronajímáme.

Hlavně realitkám nic nepodepisujte, pochybuju, že by vám předložili smlouvu na výměnu bytu, budou se vás snažit natlačit do prodeje a následného nákupu a čím jste ve větším časovém presu, tak tím spíše vás realitka oškube.

Doporučuji nejdřív v klidu prodat a potom shánět nový byt. Byty se lépe kupují než prodávají.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.